Autor Wątek: Most Grota-Roweckiego  (Przeczytany 17617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skałbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Most Grota-Roweckiego
« dnia: 26 Paź 2010, 12:37:32 »
Witam i pytam co wam wiadomo na temat zakazu jazdy rowerem przez Most Grota ?

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Most Grota-Roweckiego
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Paź 2010, 13:06:15 »
Cytat: Skałbanek
Witam i pytam co wam wiadomo na temat zakazu jazdy rowerem przez Most Grota?
A gdzieś jest? Jakoś nigdzie nie zauważyłem, więc nie ma. Przynajmniej do wczoraj nie było :D
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Most Grota-Roweckiego
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Paź 2010, 14:41:46 »
Najgorzej jest na jezdni od strony północnej gdy jedziesz w kierunku Żoliborza od Bródna. Moment zetknięcia się z pojazdami jadącymi od Modlińskiej i zmiana pasa to straszne przeżycie. Tylko gdy jest korek jedzie się tym mostem bardzo przyjemnie.
« Ostatnia zmiana: 26 Paź 2010, 14:48:35 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Most Grota-Roweckiego
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Paź 2010, 16:10:58 »
Witam i pytam co wam wiadomo na temat zakazu jazdy rowerem przez Most Grota ?

Wiemy, że takowego nie ma.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Most Grota-Roweckiego
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Paź 2010, 19:50:12 »
Bo tylko kamikaze odważą się nim przejechać.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Most Grota-Roweckiego
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Paź 2010, 20:58:08 »
Bo tylko kamikaze odważą się nim przejechać.

Ja tam jeździłem 2 lata dzień w dzień i żyję, nic mnie nigdy nie potrąciło tam. Także bzdury Waćpan gadasz.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

mplonski

  • Gość
Odp: Most Grota-Roweckiego
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Paź 2010, 21:02:07 »
Też mi się nie raz zdarzyło jechać Grota-Roweckiego, poczynając na małym ruchu (godziny przed 5), przez spory i szybki, a kończąc na lekkich korkach. Jakoś żyję i jest mi dobrze ;-)

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Most Grota-Roweckiego
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Paź 2010, 21:37:33 »
Bo tylko kamikaze odważą się nim przejechać.

Ja tam jeździłem 2 lata dzień w dzień i żyję, nic mnie nigdy nie potrąciło tam. Także bzdury Waćpan gadasz.

No tak Raffi, ale jeździłeś z Bródna? Ja muszę mijać to rozgałęzienie którym wjeżdża się na most od Modlińskiej i zmienić pas na prawy, a to jest trudne  :( Jadąc z Bródna jestem ustawiony na środkowy pas mostu.
« Ostatnia zmiana: 26 Paź 2010, 21:38:52 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Skałbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Most Grota-Roweckiego
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Paź 2010, 23:07:22 »
Dzięki za szybką odpowiedz , pytałem bo wczoraj gościu zwolnił i przez okno powiedział że zakaz jest , i nie on pierwszy już 3 razy mi się to zdażyło. Ale to jakieś bzdury bo znaków poprostu brak. Pozdrawiam

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Most Grota-Roweckiego
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Paź 2010, 10:15:17 »
Mówi się, że kierowcy jeżdżą na pamięć.
Ale nie myślałem,  że ich pamięć jest aż tak dobra.
Jeździłem tym mostem z Bródna na Żoliborz dość często (pomimo zakazu). Raz nawet dostałem mandat, który grzecznie przyjąłem.   Tyle tylko, że było to w czasach, gdy trasa nie dochodziła do centrów handlowych - kończyła się zjazdem na ul. Wysockiego. Czyli jakieś 15 lat temu.
Tego zakazu już od dawna tam nie ma.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Włóczykij

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Most Grota-Roweckiego
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Paź 2010, 13:21:40 »
Na moście Grota ani od Bródna ani od Modlińskiej ani od strony Bielańsko/Żoliborskiej nie ma zakazu...
I jezdzić się da spokojnie, aczkolwiek wymaga to dużej asertywności - najlepiej takiej na pół pasa .

I powiedziałbym raczej ze jeśli coś się zmieniło to teraz pogorszył się zjazd na Grota od Marymontu bo dawniej można było do tego wykorzystywać obecny Bus pas

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Most Grota-Roweckiego
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Paź 2010, 22:18:58 »
Część wątku dotycząca handlu na DDR przy KS Olimpia została przeniesiona do działu Śródmieście, Wola

http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=755.0
« Ostatnia zmiana: 27 Paź 2010, 22:28:45 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Most Grota-Roweckiego
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Paź 2010, 09:31:43 »
No tak Raffi, ale jeździłeś z Bródna?

Nieraz i nie dwa. Zdziwisz się, ale to mój ulubiony most. Jeżdżę nim bardzo chętnie jak tylko mam okazję (co ostatnio nie zdarza się tak często jak kiedyś).

Zwiedziłem ten most we wszystkich możliwych relacjach, włącznie z tymi wymagającymi jazdy pod prąd, czy po estakadach nad torami grożących zawaleniem (czyli tych, których dziś już nie ma). Przeprowadzałem po nim wycieczki z osobami mało wprawnymi. Miałem tam kilka różnych przygód - m.in. ściągałem z estakady samobójczynię, zabezpieczałem miejsca zdarzeń drogowych, zerwałem łańcuch jadąc 50km/h za autobusem na trzecim pasie. Niewiele mnie już zdziwi na tym moście :-)

Ja muszę mijać to rozgałęzienie którym wjeżdża się na most od Modlińskiej i zmienić pas na prawy, a to jest trudne  :( Jadąc z Bródna jestem ustawiony na środkowy pas mostu.

Są trzy sposoby.

1) Zjechać prawym pasem na pętle, a później z pętli na wjazd z Modlińskiej. I jesteś na prawym pasie. Kiedyś trzeba było jechać pod prąd, teraz masz odcinek pod prąd wyłączony z ruchu.

2) Zatrzymać się na obszarze wyłączonym z ruchu (spokojnie zmiesci się tam TIR) i wyczekać lukę. To był świetny sposób kiedyś, teraz trochę więcej jeździ z Modlińskiej i bywa kłopot.

3) Walić "na beszczela" środkiem po tym trzecim pasie z wyciągniętą prawą ręką. Jak się odpowiednio ruch zblokuje za Tobą, co trwa sekundę, to szybciutko sami Cię na prawo puszczą kierowcy.

I powiedziałbym raczej ze jeśli coś się zmieniło to teraz pogorszył się zjazd na Grota od Marymontu bo dawniej można było do tego wykorzystywać obecny Bus pas

Ja tam jeżdżę po prostu buspasem, tak jak kiedyś jeździłem pasem awaryjnym. Nic się nie zmieniło, poza tym, że teraz tym pasem jeździ więcej pojazdów - zarówno autobusów jak i aut prywatnych.

A glina jak mnie złapie Policja, to nie przyjmę mandatu i będę się bronił w sądzie tłumacząc się, że nie zamierzam mieć wyryte na nagrobku napisu "Zginął za wiarę. Wierzył, że jazda zgodna z PoRD zapewni Mu bezpieczeństwo". 
« Ostatnia zmiana: 28 Paź 2010, 09:33:27 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Most Grota-Roweckiego
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Gru 2013, 17:20:46 »
Informacyjnie ostrzegam: dziś chciałem rekreacyjnie pojechać wzdłuż Wisły od mostu Siekierkowskiego do Północnego (jadąc wschodnią stroną rzeki), ale pod mostem Grota-Rowieckiego nie da się już przejechać: Wjechałem pod jedną część, przede mną wszystkie rozkopane, i wtedy zorientowałem się, że stoję pod częścią mostu właśnie rozbieraną za pomocą koparki, a że już trochę zmarzłem to zdecydowałem się nie kombinować (jedyna opcja to chyba dojechać do Jagiellońskiej) zawrócić już w stronę centrum - przejechałem na drugą stronę Wisły północnym "chodnikiem", zszedłem (schodki w stanie "złam sobie nogę") a tu okazało się, nie da się jechać na południe, bo cały teren zajęty budową.
Założyłem, że tylko w bezpośredniej okolicy mostu, więc pojechałem na północ ziemną drogą bliższą Wisły, ale w miejscu w którym ona dochodziła do asfaltu okazało się, że asfaltu już nie ma. Jechałem więc na północ po ziemi (na szczęście zmarzniętej) aż dojechałem do końca budowy (czyli początku asfaltu) znajduje się obecnie kilkaset metrów od stacji benzynowej, ale zgaduję, że sukcesywnie będzie posuwać się w stronę centrum olimpijskiego.

Offline Gustaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona Gustawowa
Odp: Most Grota-Roweckiego
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Sty 2014, 15:40:35 »
Witam i pytam co wam wiadomo na temat zakazu jazdy rowerem przez Most Grota ?
Jutro znajdę troszkę czasu to pyknę fotkę z zakazem wjazdu dla rowerów i się wyjaśni. Z Bródna wjazdy są obwarowane zakazem...
www.GustawTravel.pl - Wypożyczalnia bagażników samochodowych Warszawa
http://www.gustawtravel.pl/gt/wycieczki - Wycieczki Rowerowe w woj.podkarpackim oraz małopolskim