Autor Wątek: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska  (Przeczytany 104704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Mar 2012, 19:43:30 »
Rzeszotarska dla Taxi, autobusów jest dwukierunkowa.

Tylko kto mógł zgadnąć w 2007 czy 2008 roku, gdy powstawał projekt, że w 2011 ktoś tam tymczasowo doda drugi kierunek ruchu ;)
[/quote]
Jasne, wiadome, ale postawienie lustra, czy czegokolwiek nie jest ani kosztowne, ani trudne ;)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Mar 2012, 20:32:09 »
Zawnioskować o lustro drogowe U-18a, albo jeździć ulicą . .
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Mar 2012, 20:41:35 »
Zawnioskować o lustro drogowe U-18a, albo jeździć ulicą . .

Ja tam jestem za drugą opcją. Póki nie ma zrobionego skrzyżowania ze Szwedzką, to ten DDR i tak nie jest zbyt przydatny. Zwłaszcza, że teraz jedzie się przez parking, więc i nie ma problemu, że buspas, czy że ruch duży.

O lustro wnioskować tez można. Jak znam szybkość ZDM, to w 2013 już postawią. Ale to Praga, pytanie jeszcze ile to lustro postoi. I czy kierowcy będą zeń korzystać.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Mar 2012, 21:40:20 »
Zawnioskować o lustro drogowe U-18a, albo jeździć ulicą . .

Ja tam jestem za drugą opcją. Póki nie ma zrobionego skrzyżowania ze Szwedzką, to ten DDR i tak nie jest zbyt przydatny. Zwłaszcza, że teraz jedzie się przez parking, więc i nie ma problemu, że buspas, czy że ruch duży.
   

Generalnie,  to ten DDR będzie przydatny po skończeniu stacji Metra, i następnie po  dokonaniu na nim serii poprawek i uzupełnień, jak choćby dodaniu przejazdów  rowerowych, zarówno na samym DDRrze, jak i na przejściach z drugiej strony.


IMHO na razie nie ma potrzeby z niego korzystać.  Jest  więc mnóstwo czasu żeby napisać pisma w których zapytamy się jak to będzie  wyglądać i wywalczyć zmiany.
   
O lustro wnioskować tez można. Jak znam szybkość ZDM, to w 2013 już postawią. Ale to Praga, pytanie jeszcze ile to lustro postoi. I czy kierowcy będą zeń korzystać.
   
A z tym, że  to Praga, to bym nie przesadzał, mam sentyment do tej okolicy. Tak samo  obawiali się o powtarzacze świateł, gdy je ileś lat temu wprowadzali w  Warszawie. Mam wrażenie, że wandalizm dosyć rzadko dotyka znaków drogowych,  może się mylę, ale ludzie o ile lubią bazgrać po ścianach, to średnio chętnie dewastują  coś, co wpływa na bezpieczeństwo (i jeszcze należy jakby do nikogo). Czasem jakieś naklejki przyklejają, ale  lustra zwykle montuje się ciut wyżej.
   
Poza tym lustro  działa obustronnie i rowerzyści widzą w nim samochód tak samo jak samochód  rowerzystę.
   
« Ostatnia zmiana: 02 Mar 2012, 01:21:05 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Mar 2012, 10:13:15 »
Wczoraj przejeżdżając tędy odniosłem wrażenie, że podnieśli trochę poziom nawierzchni, więc nie ma już uskoku ani ścieku przykrawężnikowego przy wjeździe na drogę dla rowerów - pewnie woda nadal będzie się gromadzić, ale mniej i bardziej z boku.

Cytat: gromanik
Al. Solidarności - w tek kałuży czyha na rowerzystów niewidoczny pod wodą ściek przykrawężnikowy:


Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Maj 2012, 20:16:33 »
Od wczoraj ZRiKD obniża krawężniki przy zakończeniu DDR wzdłuż Al. "Solidarności" w zatoce parkingowej przy Sierkowskiego - więcej zdjęć:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3831498832983.2171755.1443253106&type=3&l=93a42b2672






« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2012, 14:47:47 wysłana przez gromanik »

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Cze 2012, 22:20:24 »
Widać słabo, bo zdjęcie jest z komórki. Chyba ktoś ma taką fantazję, żeby połączyć ze sobą oba kawałki drogi dla rowerów. Przecina drogę pasażerów od wiaty do autobusu, więc nawet jeśli zmienią tam znaki, to nie ma co się rozpędzać.


Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Lip 2012, 10:08:08 »
Odgrzebie po raz kolejny ten wątek. Prosiłam o usunięcie chaszczy w tym http://goo.gl/maps/EGkt miejscu, żeby przestało mi grozić zderzenie czołowe każdego ranka. Dostałam nawet odpowiedź: http://dl.dropbox.com/u/855099/20120701%20PISMO%20ZOM%20001.jpg. Dzisiaj jest pierwszy lipca, wczoraj wracałam tamtędy po 22:00 i zmian nie było.


Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Sie 2012, 09:53:36 »
Naprawione

IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Wrz 2012, 15:29:34 »
Kolejna dziura, więc kolejne pismo.
 
Cytuj
Warszawa dn. 03.09.2012
 
 
Do:
Zarząd Dróg Miejskich
00-801 Warszawa
Ul. Chmielna 120
zdm@zdm.waw.pl
 
Od:
....
Mój znak 031/RK/09/2012
 
 
Dotyczy: Naprawy nawierzchni jezdni serwisowej przy ul. Radzymińskiej 101/103
 
Niniejszym wnoszę o podjęcie niezwłocznych działań mających na celu usunięcie wyrwy w nawierzchni bitumicznej jezdni serwisowej, biegnącej po zachodniej stronie ul. Radzymińskiej. Wyrwa powstała na wysokości posesji przy ul Radzymińskiej 101/103 - link do mapy z orientacyjnym miejscem uszkodzenia  http://goo.gl/maps/cs6H6  
Zwracam uwagę, iż w/w jezdnia stanowi element komunikacyjnego szlaku rowerowego a tego typu uszkodzenia choć nie groźne dla użytkowników pojazdów  samochodowych, stanowią duże zagrożenie dla użytkowników rowerów.
 
 
O podjętych działaniach w w/w sprawie, proszę o informacje drogą elektroniczną, zgodnie z art.39 §1 KPA. lub w szczególnym wypadku, listem zwykłym bez zwrotnego potwierdzenia odbioru.


Z poważaniem



........................




« Ostatnia zmiana: 03 Wrz 2012, 15:30:45 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Paź 2012, 10:18:58 »
Cytuj
Warszawa dn. 18.10.2012


Do:
Zarząd Dróg Miejskich
00-801 Warszawa
Ul. Chmielna 120
zdm@zdm.waw.pl

Od:
....

Mój znak 181/RK/10/2012


Dotyczy: Udrożnienia kanalizacji burzowej na jezdni serwisowej przy ul. Radzymińskiej

Niniejszym wnoszę o podjęcie niezwłocznych działań mających na celu usunięcie zalewiska wody, które powstało i utrzymuje się od dwóch dni na jezdni serwisowej, po zachodniej stronie ul. Radzymińskiej, na wysokości Zakładów Przemysłu Tłuszczowego.
Ponadto wnoszę o podjęcie działań, skutkujących oczyszczeniem całej jezdni serwisowej z zalegających liści i śmieci. Zwracam uwagę, iż od dłuższego czasu, służby odpowiedzialne za utrzymanie drogi w czystości, nie wywiązują się we właściwy sposób ze swoich zadań, co mogło skutkować zapchaniem kanalizacji burzowej oraz powstaniem w/w zalewiska.


O podjętych działaniach w w/w sprawie, proszę o informacje drogą elektroniczną, zgodnie z art.39 §1 KPA. lub w szczególnym wypadku, listem zwykłym bez zwrotnego potwierdzenia odbioru.



Z poważaniem






IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Paź 2012, 10:19:15 »
Cytuj
Warszawa dn. 18.10.2012


Do:
Zarząd Dróg Miejskich
00-801 Warszawa
Ul. Chmielna 120
zdm@zdm.waw.pl
 
Zarząd Oczyszczania Miasta
00-508 Warszawa
Al. Jerozolimskie 11/19
zom@zom.waw.pl

 
Od:
...

Mój znak 182/RK/10/2012

 
Dotyczy: Zalegających liści na Drodze Dla Rowerów przy ul. Radzymińskiej

 Niniejszym wnoszę o podjęcie niezwłocznych działań mających na celu usunięcie zalegających śmieci oraz liści na Drodze Dla Rowerów po zachodniej stronie ul. Radzymińskiej, na odcinku pomiędzy ul. Stalową (Tesco) a ul Szwedzką.

Zwracam uwagę, iż mokre liście pokrywające nawieszanie, tworzą śliską warstwę stwarzając zagrożenie dla osób korzystających z w/w drogi. 
 
O podjętych działaniach w w/w sprawie, proszę o informacje drogą elektroniczną, zgodnie z art.39 §1 KPA. lub w szczególnym wypadku, listem zwykłym bez zwrotnego potwierdzenia odbioru.

 
Z poważaniem

Drogę dziś rano uprzątnięto.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Paź 2012, 11:53:08 »
Znasz może jakieś paragrafy na utrzymanie drożności kanalizacji burzowej? Mam nie w Warszawie sytuację, gdzie studzienki są zapchane piaskiem(!) i chciałbym na to zwrócić uwagę i podeprzeć to odpowiednimi artykułami.