Autor Wątek: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska  (Przeczytany 104708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Paź 2010, 11:35:44 »
Taaa a co ze ścieżką po drugiej stronie Wisły wzdłuż Solidarności :/
Komu w drogę temu rower.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Paź 2010, 17:02:22 »
Taaa a co ze ścieżką po drugiej stronie Wisły wzdłuż Solidarności :/

Nic. A czego się spodziewałeś? ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Sparrhawk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Paź 2010, 21:30:15 »
Raffi nie wiesz czy dostępny jest gdzieś projekt tej DDR?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Paź 2010, 08:47:28 »
Raffi nie wiesz czy dostępny jest gdzieś projekt tej DDR?

Gdzieś w galerii Bartka powinny być zdjęcia projektu z czasu jego opiniowania w 2006 i 2007 roku. Ale szukać ich tam pośród dziesiątków innych projektów, to już musisz sam. Mnie się nie chce :-P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline warsawfenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Paź 2010, 15:12:01 »
Cytat: tvnwarszawa
Ścieżka ma być gotowa w grudniu, ale pogoda może pokrzyżować te - przyznaje Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Koszt inwestycji to 4,7 mln zł.
Ah. Jaka miła pani. Kiedy przeczytałem na pasku informacji tejże telewizji sformułowania "ścieżka za 5 mln" i "zostanie wybudowana do grudnia na Radzymińskiej" to mnie zamurowało i, może wstyd się przyznać, wybuchnąłem śmiechem. I dopiero po chwili se przypomniałem, że za chwilę wyborrry. No więc extra, wreszcie zalegalizowany będzie "proceder" wykorzystywania buspasa na Radzymińskiej przez rowerzystów (ja akurat tego, niestety, póki co nie robiłem). Wreszcie z przyjemnością będę dojeżdżał al. Solidarności rowerem do Dworca Wileńskiego, nie korzystając z chodnika w postaci krzywo ułożonych płyt kwadratowych, ani nie będę zmuszony jechać w koleinie w czasie deszczu pomiędzy wspomnianym dworcem, a Szwedzką (i dalej). Ciekawe czy tym razem ZMiDu nie zaskoczy zima zła. No i czy faktycznie ścieżka będzie tak wyglądać w rejonie Dw. Wileńskiego, jak napisał Raffi w artykule, czyli jej nie będzie tam.
Rowerowo, czyli pozytywnie! :-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Paź 2010, 00:27:15 »
Niestety DDR-ka będzie się urywać na chodniku przed pasami na Szwedzkiej:



i tu reszta relacji http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=569132&page=24
I jestem tatą po raz drugi!

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Paź 2010, 20:01:27 »
http://www.zmid.waw.pl/index.php?id=24&tx_ttnews[tt_news]=686&tx_ttnews[backPid]=1&cHash=1ffdf9fa03

http://tiny.pl/hwqnk <- skrócony link

Cytat: ZMID
Powstaje nowa ścieżka rowerowa                   
Dodano 15.10.10                                   
                   
Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż   al. Solidarności i ulicy Radzymińskiej. Ścieżka będzie prowadziła od Parku Praskiego do ulicy Kraśnickiej, gdzie połączy się ze ścieżką już istniejącą. 
W ramach trwającej budowy powstaną także trzy   sygnalizacje świetlne: przy ulicy Trockiej, Gorzykowskiej i przy   wjeździe do Tesco. 
Prace realizuje Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Ich koszt to 4 miliony złotych.   
Jeśli pogoda będzie sprzyjała, budowa zakończy się w grudniu.   
 
Jeszcze w tym roku Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zleci budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Jagiellońskiej na odcinku od al. Solidarności do pętli tramwajowej na Żeraniu. Ścieżka będzie realizowana etapowo. W pierwszej kolejności powstanie fragment od al. Solidarności do ronda Starzyńskiego.
« Ostatnia zmiana: 20 Paź 2010, 20:11:06 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Paź 2010, 20:57:55 »
Cytat: ZMID
Ścieżka będzie realizowana etapowo.

No tak, taka inwestycja to koszt prawie jak druga linia metra. Za dużo dla budżetu miasta, by ją wykonać naraz. Łącznie wyjdzie pewnie z 10mln zł, czyli połowa kosztu sygnalizacji świetlnej na rondzie Babka. Przypomnijcie mi: ZMID stworzono by usprawnić inwestycje? ;)

Cytat: ZMID
W pierwszej kolejności powstanie fragment od al. Solidarności do ronda Starzyńskiego.

Czyli ten najmniej potrzebny. Za to tam gdzie jest 6 pasów ruchu i wszyscy walą 80-120km/h, będziemy nadal jeździć jezdnią. Rozkoszne :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Paź 2010, 23:27:46 »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline warsawfenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Paź 2010, 13:29:54 »
Niestety DDR-ka będzie się urywać na chodniku przed pasami na Szwedzkiej:
Może oni już wiedzą, ale nie powiedzą  ;)
Rowerowo, czyli pozytywnie! :-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Lis 2010, 18:11:02 »
Jestem naprawdę mile zaskoczony tym, że ścieżka jest asfaltowa. To jest druga taka ścieżka którą mam na trasach na których jeżdżę (druga to kawałek na grójeckiej/bitwy warszawskiej). Jechałem tam dziś, i niektóre odcinki są już nawet zrobione.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Lis 2010, 22:53:16 »
Postępy w budowie prezentuję tutaj:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=569132&page=27

Sposób w jaki poprowadzona jest droga rowerowa na odcinku od Placu Wileńskiego do "miśków" powoduje, że nie będzie ona alternatywą do jazdy jezdnią. Droga wiję się między różnymi obiektami, zaczyna się (na razie) w niedostępnym miejscu. Brak jest przejazdu przez Jagiellońską.

Kiedy to widzę dochodzę do wniosku, że na tym odcinku bezpieczniej czuję się na jezdni niż gdy będę jechał drogą rowerową. Przykre, bo przecież nie po to mają powstawać drogi rowerowe ???

Chyba że zakłożeniem było że będzie rekreacyjna, do dojazdów rowerem do Zoo, o to super, do tego świetnie się nadaję. Może zachęcić kogoś do dojazdu rowerem do zoo, ale codziennie do pracy czy na uczelnię pokonywać te łuki.... Ciemno to widzę :(
« Ostatnia zmiana: 20 Lis 2010, 22:54:37 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Gru 2010, 01:15:14 »
Ja latem wielokrotnie celowo jechałem właśnie tam po ulicy w korku, w godzinach szczytu, bo chciałem się zwyczajnie doszkolić w jeździe po ulicy.
 
Moje wrażenie, totalna anarchia, jak widziałem kierowców w służbowych puszkach, którzy chcieli bezskutecznie  skręcić ( wyjechać  z) w Jagiellońską, albo autobus który bezskutecznie próbuje zmienić pas, to mu z litości pomagałem blokując inne pojazdy i pokazując kierowcy że droga wolna, zawsze pomrugał, albo usłyszałem głośne dziękuje.
 
Tak, jest wielka kultura na drodze, tylko trzeba w niej samochodziarzom pomagać  :D

I jechałem powoli w korku mijając wszystkie samochody i uważając żeby im lusterka nie wyrwać od Wileńszczaka aż do Bankowego.
 
Żałosne, po chodniku było by wiele szybciej, ale TRU nie jeżdżą po chodnikach  ;)
 
A że się prostej ścieżki nie da wybudować, bo jest bar z zapiekankami, albo kilka metrów kwadratowych nieruchomości, która niewiadomo do kogo należy, że są drzewa i stary chodnik który i tak nie będzie przebudowany . . .
 
DDR na Puławskiej też nie jest prosta, ale jest taka gładka i fajna, że kilka razy zapomniałem w porę z niej zjechać   :D
« Ostatnia zmiana: 04 Gru 2010, 04:23:07 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Droga rowerowa - Solidarności, Radzymińska
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Paź 2011, 15:10:51 »