Autor Wątek: Konsultacje projektów Radzymińska i Rembielińska  (Przeczytany 6038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Konsultacje projektów Radzymińska i Rembielińska
« dnia: 30 Maj 2016, 15:32:39 »
Konsultacje odbędą się 6 czerwca 2016 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 84, ul. Radzymińska 277.

Będą dotyczyć :
Rembielińska - projekty obejmuje budowę krótkiego, ale przydatnego łącznika od ul. Kondratowicza do trasy S8. Trasa ułatwi wydostanie się z Bródna i wjazd na most Grota-Roweckiego.

Radzymińska - budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Radzymińskiej na odc. od ul. Karkonoszy do granicy miasta. W ten sposób powstanie brakujący odcinek drogi dla rowerów, co ułatwi mieszkańcom Targówka i okolicznych miejscowości takich jak Marki, Ząbki, skomunikowanie z istniejącą ścieżką.

link do projektów 1 http://konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/7-nowych-tras-rowerowych-targowek-praga-poludnie-ursynow-wola-i-bielany
link do projektów 2 https://zdm.waw.pl/aktualnosci/kolejne-konsultacje-projektow-nowych-drog-dla-rowerow

Uwaga: na razie projekt Radzymińskiej jest niekompletny, bo nie ma naniesionych nazw ulic. Zgłoszony błąd do ZDM i Pełnomocnika, mają wymienić na projekt czytelny.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konsultacje projektów Radzymińska i Rembielińska
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2016, 18:23:16 »
Uwaga: na razie projekt Radzymińskiej jest niekompletny, bo nie ma naniesionych nazw ulic. Zgłoszony błąd do ZDM i Pełnomocnika, mają wymienić na projekt czytelny.

Tych nazw? :)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Konsultacje projektów Radzymińska i Rembielińska
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2016, 21:40:24 »
czyli ja ślepawa jestem... chyba muszę sobie te rysunki na wielkim ekranie wyświetlić
 :(

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Konsultacje projektów Radzymińska i Rembielińska
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2016, 22:18:32 »
czyli ja ślepawa jestem... chyba muszę sobie te rysunki na wielkim ekranie wyświetlić
 :(
Nazwy ulic zostały dodane po uwagach do Rzecznika, wcześniej ich nie było ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsultacje projektów Radzymińska i Rembielińska
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maj 2016, 10:27:02 »
Projekt imo bardzo potrzebny, Radzymińska jest niefajna.

Natomiast jednego MEGA WAŻNEGO problemu projekt ów nie rozwiązuje - skrzyżowania ze Szwedzką. Cała ta droga wywala się o to miejsce. I jeszcze o odcinek Wileński-Jagiellońska, ale tam właśnie naprawiają.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Konsultacje projektów Radzymińska i Rembielińska
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Maj 2016, 12:25:54 »
Jadąc od Pragi Południe można ominąć i Szwedzką i okolice Wileniaka - jadąc pasami Markowskiej, Ząbkowską, przez tory i rampą za stacją benzynową na stroną, gdzie biegnie droga rowerowa.  :P
Ale rzeczywiście, bez zrobienia Szwedzkiej nie ma ciągłości.

Zamierzam się pojawić na tych konsultacjach.

ps. już została wstawiona poprawiona wersja projektu, każda przecznica opisana jest wyraźnymi czarnymi literami, nie trzeba ślepić w ekran
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2016, 12:31:58 wysłana przez jolajola1 »

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Konsultacje projektów Radzymińska i Rembielińska
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Cze 2016, 19:45:49 »
Natomiast jednego MEGA WAŻNEGO problemu projekt ów nie rozwiązuje - skrzyżowania ze Szwedzką.
To miejsce akurat omijam jeśli jadę Radzymińska przez Stalową, Środkową lub Konopacką (w przciwnym kierunku Czynszową) i Wileńską. Co jednak jest nadłożeniem drogi i stratą czasu.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsultacje projektów Radzymińska i Rembielińska
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Cze 2016, 11:06:19 »
To miejsce akurat omijam jeśli jadę Radzymińska przez Stalową, Środkową lub Konopacką (w przciwnym kierunku Czynszową) i Wileńską. Co jednak jest nadłożeniem drogi i stratą czasu.

Nadłożeniem drogi tak, ale czy czasu... jak się zastanowię nad kociołem pieszym na Wileńskim to objazd przez ulicę Wileńską wydaje się być całkiem fajną i sensowną alternatywą.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Konsultacje projektów Radzymińska i Rembielińska
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Cze 2016, 13:01:41 »
To miejsce akurat omijam jeśli jadę Radzymińska przez Stalową, Środkową lub Konopacką (w przciwnym kierunku Czynszową) i Wileńską. Co jednak jest nadłożeniem drogi i stratą czasu.

Nadłożeniem drogi tak, ale czy czasu... jak się zastanowię nad kociołem pieszym na Wileńskim to objazd przez ulicę Wileńską wydaje się być całkiem fajną i sensowną alternatywą.

Testowałem wszystkie w/w warianty objazdów Szwedzkiej. Nadłożenie drogi czasowo wychodzi tak samo (podczas obecnego remontu TW nie sprawdzałem - Zjeżdżam tam obecnie na jezdnie by ominąć ludzi. W końcu zaraz za skrzyżowaniem nie ma ddr bo znak odwołuje skrzyżowanie  :P )

Problem z Radzymińską/Solidarności to nie tylko Szwadzka, ale i brak asfaltu (Szwedzka-Targowa) i uskoki na Wileniaku, na których wypadają zęby (podobno są zgodne z projektem)

Co do konsultacji, nie będę, natomiast to co mi się rzuciło w oczy, to przewymiarowane skrzyżowanie z ul. Kościeliską.
Kościeliska ma 2pasy ruchu (po jednym w każdą stronę) do tego przy pobliskim sklepie jest B-36. Na tym skrzyżowaniu zdecydowanie powinno się zmienić geometrie. Jeśli nie na całym, to chociaż na północnym wlocie, ponieważ samochody z ulicy Tarnogórskiej często jadą na wprost z pasa do skrętu w prawo (łatwo im się zmieścić w ten gigantyczny lejek).
Dziwne jest też trochę to, że na ulicy z tyloma wyjazdami z posesji i mocno ograniczoną widocznością przez drzewa, jest ograniczenie do 50.

 
   
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Konsultacje projektów Radzymińska i Rembielińska
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Cze 2016, 19:30:37 »
przejechałam się od centrum M1 w Markach do Warszawy, zwracając uwagę na miejsca gdzie ma przebiegać droga rowerowa.
Od Bystrej do Praktikera coś mi się nie zgadza z rysunkami, za jezdnią narysowany jest rów, potem chodnik i droga rowerowa i skarpka - a w rzeczywistości obie jezdnie Radzymińskiej biegną na nasypie nad pobliskimi torfowiskami i nieużytkami. Więc co?, usypią nasyp dla pieszych i rowerów?
A poza tym na samej granicy miasta jest budowana stacja benzynowa, nieujęta w planach. I od tej stacji do potoku przy Bystrej jest prowadzona nielagalna plantacja, podnoszony poziom, przywożona ziemia i plantowana. Oczywiście nieujęte w projekcie.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsultacje projektów Radzymińska i Rembielińska
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Cze 2016, 06:03:16 »
Bo to nie jest zatwierdzony projekt wykonawczy tylko rysunki z PFU. i  Tak zrobią nasyp i wykonają rowy. Tam nie występuje takie coś jak kanalizacja deszczowa, a coś z wodami odpadowymi zrobić trzeba.  No chyba że w porach mokrych preferujesz rower wodno - błotny. 
życie nie znosi próżni...