Autor Wątek: Konsultacje w sprawie DDR Jagiellońskiej  (Przeczytany 5787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Konsultacje w sprawie DDR Jagiellońskiej
« dnia: 05 Kwi 2016, 15:01:30 »
21.04 (czwartek), godz. 18.00 w Akademii Koźmińskiego, wejście od ul. Jagiellońskiej 59, bud.A, sala A/24

Droga dla rowerów powstanie na odcinku od Trasy Toruńskiej do ronda Starzyńskiego, częściowo z wykorzystaniem jezdni serwisowych.
Projekt do obejrzenia TU http://rowery.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/konsultacje-nowych-dr-g-dla-rower-w

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Konsultacje w sprawie DDR Jagiellońskiej
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Kwi 2016, 15:01:57 »
czy Ktoś się dziś wybiera?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsultacje w sprawie DDR Jagiellońskiej
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwi 2016, 22:16:10 »
Ja byłem. Wyjątkowo spokojne konsultacje, bo poza mną była jeszcze tylko jedna zainteresowana osoba, grająca zresztą do podobnej bramki co ja. Udało się wprowadzić kilka kosmetycznych poprawek do projektu. Udało się uzupełnić braki w uspokojeniu ruchu na jezdniach lokalnych, wyprostować przebieg ddr przy MPWiK (odnoga do Koźmińskiego, która przechodzi w pas), trochę poprawić przebieg przy samym Starzyńskim, czy dodać do projektu stojaki w kilku miejscach. Dodatkowo piesi przy Koźmińskim powinni dostać ciut lepsze dojście z/do przystanku tramwajowego, a kierowcy ciut lepszy program sygnalizacji tamże.

Niestety najważniejsze tematy będą bez zmian:
-trasa w sporej części prowadzi jezdniami technicznymi wzdłuż Jagiellońskiej, ich nawierzchnia nie będzie wymieniona, a miejscami by się przydało,
-na sporym odcinku trasa będzie tylko po stronie wschodniej, a na takiej ulicy ddrki powinny być obustronnie
-jest problem przy stacji paliwowej Schellu z wzajemnym blokowaniem się przez kierowców jadących w różnych kierunkach. I przyznam szczerze, że nie mam jakiegoś ekstra pomysłu co można by z tym zrobić. Zgłosiliśmy temat, ale raczej nic się tu nie wymyśli i zostanie jak jest.
-tak samo bez zmian zostanie ddr pod wiaduktami trasy Toruńskiej. Geometria jest tam do bani, ale to poza zakresem projektu i na terenie GDDKiA więc nic nie da się z tym zrobić.

Niestety to pokłosie tego, że pierwotny projekt tej ddr jest z 2006 roku (w tym roku obchodzimy dziesięciolecie jego niezrealizowania). Gdyby chcieć teraz zrobić dobrze, od razu obustronnie i z wymianą nawierzchni jezdni serwisowych, to by odwlekło realizację całości o kolejnych kilka lat, bo po prostu trzeba by powiększyć kilkukrotnie budżet inwestycji.  A w sumie ważniejsze jest obecnie to by w ogóle przyłączyć rowerowo Modlińską do miasta niż to by od razu było obustronnie i idealnie równo.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi 2016, 22:17:42 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Konsultacje w sprawie DDR Jagiellońskiej
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Kwi 2016, 23:41:17 »
Raffi, a może tam też warto zrobić taką lokalną inicjatywę gdy będą budować, jak https://www.facebook.com/Droga-rowerowa-w-alei-Stan%C3%B3w-Zjednoczonych-bez-bubli-534862366695861/?fref=ts ?
Mogę to prowadzić na FB, ale potrzebowałabym zdjęć i opisów i lokalizacji. Bo nie jeżdzę tam 2 x w tygodniu, tylko co najwyżej 2x na miesiąc

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsultacje w sprawie DDR Jagiellońskiej
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Kwi 2016, 15:11:07 »
Ja się stamtąd właśnie wyprowadzam na Wolę, więc nie bardzo pomogę - za tydzień lub dwa sam przestanę tamtędy jeździć.

Ale nie mam nic przeciwko.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Konsultacje w sprawie DDR Jagiellońskiej
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Kwi 2016, 17:21:52 »
Cel zbożny, ale jeszcze jest trochę czasu. No chyba że chcesz już coś wrzucać nt projketu i przebiegu przetargu

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Konsultacje w sprawie DDR Jagiellońskiej
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Kwi 2016, 21:56:24 »
Cel zbożny - ale macie rację. Nie ma sensu rzeczywiście teraz zakładac tego rodzaju fanpejdża - tylko jak już będzie projekt i zaczną wykonanie. Więc poczekamy.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsultacje w sprawie DDR Jagiellońskiej
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Kwi 2016, 09:05:51 »
Inna sprawa, że nie bardzo widzę, co tam na tej Jagiellońskiej możnaby spieprzyć. Większość trasy to nawet nie będzie ddr, a jezdnie techniczne, które będą miały ISTNIEJĄCĄ nawierzchnię i ruch rowerowy na zasadach ogólnych (i dobrze). Dodadzą tylko kilka progów tam, gdzie brakuje. Kilka łączników ddr już istnieje (przy Juli, przy Toruńskiej) i one też zostają tak jak są - ze wszystkimi ich wadami (a ten przy Toruńskiej ma ich sporo).

Do wybudowania zostyało naprawdę niedużo, głównie w tzw. polu gdzie nie ma skrzyżowań, ani żadnych technicznych problemów do przeskoczenia. W ogóle to aż wstyd, ze ten projekt czekał 10 lat na realizację ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Konsultacje w sprawie DDR Jagiellońskiej
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Kwi 2016, 12:24:22 »
Z ciekawostek na tym projekcie widzę namalowane A-7 (ustąp pierwszeństwa) na DdR w dziwnych miejscach.

Wygląda na to, że trzeba będzie w niektórych miejscach ustępować nawet samochodom wyjeżdżającym z miejsc parkingowych lub wjeżdżających na nie :/