Autor Wątek: DDRy wzdłuż praskiej S8  (Przeczytany 5059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
DDRy wzdłuż praskiej S8
« dnia: 28 Cze 2013, 14:07:20 »
Po cichutku, bez rozgłosu, kilka dni temu usunięto przeszkody i barierki. Zasadniczo "suchą stopą" można przejechać od skrzyżowania w Markach aż do Jagiellońskiej.
Wzdłuż obu DDRek stoją znaki pionowe, nie znalazłam błędu w oznakowaniu. Natomiast nigdzie nie ma znaków poziomych.


Strona północna:
Od skrzyżowania w Markach aż do liceum przy Pisankowej jest ok. Potem wołające o pomstę do nieba chodnikowe przejście Marywilską pod Toruńską. Tam tylko czasu trzeba, by ktoś spadł z niezabezpieczonego nasypu na wschodnią jezdnię Marywilskiej.
Prawie wszystkie krawężniki są obniżone, wyjazdy z posesji też gładkie. Jedynie na rondzie przy Łabiszyńskiej rynsztoki i krawężniki są niebezpieczne dla siedzenia i uzębienia.


Strona południowa:
Około 400 metrowy kawałek DDR na tyłach głównego budynku Centrum M1 jest niewykończony. Od uliczki wyjazdowej między M1 a Ikeą jest ok.
Przy skrzyżowaniu z Głębocką są 2 wysokie krawężniki, ale ten fragment jeszcze jest robiony. Od Głębockiej do Krasnobrodzkiej w kilkunastu miejscach usunięta została wadliwa powierzchnia DDR, na razie straszą dziury czekające na asfalt. Można przejechać chodnikiem biegnącym obok. Oczywiście rondo Łabiszyńskiej po południowej stronie też posiada za głębokie rynsztoki i za wystające krawężniki.
Przejazd pod Rembielińską jest gotowy, ale nieuporządkowany. W sensie, że zalega piach i słabo oznakowane przejazd przez kawałek osiedlowego chodnika? parkingu? Przed Wysockiego ślimakiem do góry, potem łagodnymi łukami pod zjazdem z Toruńskiej, potem łagodny podjazd na Toruńską.
NARESZCIE można przejechać rowerem nad torami ! (Osobiście z tego mam największą radochę, rowerem jechać na tym odcinku przed remontem nigdy nie miałam odwagi).



Za torami DDRka schodzi w dół i u stóp Dyrekcji FSO wdzięcznie umiera.



Jadący na Białołękę mogą jeszcze dojechać DDR do kościoła po drugiej stronie Toruńskiej i albo na jezdnię albo chodnikiem do ścieżki nad kanałem Żerańskim
Jadący w kierunku Pragi są w kropce. Nie ma żadnej możliwości, żeby się dostać czy to do ścieżki nadwiślańskiej czy choćby na zachodnią jezdnię Jagiellońskiej. Trzeba straszliwej jakości chodnikiem dojechać do przejścia podziemnego przy bramie załogi FSO i dopiero tędy na drugą stronę

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: DDRy wzdłuż praskiej S8
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Paź 2013, 21:52:28 »
Niby otwarte, ale nadal po bokach ddr przy wjeździe z Jagiellońskiej (na górze, na poziomie trasy) oraz nad peronem stacji Warszawa Toruńska stoją barierki oparte o balustradę, które kilka miesięcy temu stały w poprzek. A kawałek dalej pod zjazdem z trasy na Bródno w dwóch miejscach stoją rusztowanie, które niebezpiecznie zwężają ścieżkę.

Za to za wiaduktem Rembielińskiej jest takie fajne przejście dla pieszych przez ddr, z żywopłotem bardzo ograniczającym widoczność - tam miałem ostatnio dzwona z batmanem, który z chodnika wyjechał na to przejście:
http://www.youtube.com/watch?v=9AnsmX6a59c
« Ostatnia zmiana: 24 Paź 2013, 21:55:49 wysłana przez gromanik »