Autor Wątek: Konkurs bez nagród - pl. Wileński  (Przeczytany 39652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Paź 2014, 19:16:46 »
Oj tam, oj tam -zrobią" ściepę narodową "  dostawią  około 1 tyś "ładnych i stylowych" słupków po 100 zł sztuka i będzie ładniej -ale czy bezpieczniej to ja już taki mądry nie jestem i nie powiem :P

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Paź 2014, 09:25:56 »
Po przebrnięciu rowerem przez pieszy... tzn. przejazdy (patrz poprzednia strona) jazdę w stronę mostu Ś-D kontynuować należy po tym arcydziele infrastruktury rowerowej:


Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Paź 2014, 10:19:38 »
Po przebrnięciu rowerem przez pieszy... tzn. przejazdy (patrz poprzednia strona) jazdę w stronę mostu Ś-D kontynuować należy po tym arcydziele infrastruktury rowerowej:

Chyba inżyniery z ZDMu zamienili się na mózgi z parkowymi wiewiórkami ...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Paź 2014, 11:12:28 »
Chyba inżyniery z ZDMu zamienili się na mózgi z parkowymi wiewiórkami ...

Temat jest znany. Po prostu ten odcinek jest tymczasowy. Będą przebudowywać fragment Solidarności od Wileńskiego do Jagiellońskiej, bodajże w przyszłym roku. Nie tylko drogę rowerową, ale wszystko - usunięcie tymczasowych torów na Jagiellońskiej, likwidacja zbędnych już przystanków tymczasowych, wymiana zniszczonej nawierzchni itp. itd. Wtedy pojawi się docelowa droga rowerowa w tym miejscu i na Jagiellońskiej na brakującym odcinku (Cyryla-Solidarności).

Do tego czasu mogli zrobić nic i mieć nieciagłość wkurzającą ludzi, którzy pewnie i tak by jechali chodnikiem w tym miejscu lub namalować prowizorkę. Osobiście postawiłbym tam C16+T22 by cyklisci mieli wybór - jezdnia czy prowizorka. Ale jak wiadomo, Galas i Puchalski tej kombinacji używać się boją.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Paź 2014, 12:52:47 »
Przy obecnym natężeniu pieszych przewiduję porażkę czegokolwiek, poza pasami dla rowerów, które i tak nie powstaną.

Jako że jestem tam codziennie, dojeżdżającym z Targówka do Jagiellońskiej polecam skręt od razu w prawo w Targową i dalej Ratuszową, w ten sposób omija się mnóstwo świateł i nieużywalną infrastrukturę rowerową.
Jadącym w stronę mośtu ŚD rekomenduję przygotowanie się na ewentualne tłumaczenie policji, że się nie da i walenie prosto asfaltem. DDR i tak kończy się przy niedźwiedziach, jazda nią jest frustrująca dla wszystkich.

Z Warszawy Wileńskiej do okolic Nowego Światu najszybciej jedzie się tak: nowym tworem do Ząbkowskiej i albo przejściem podziemnym na drugą stronę i Kłopotowskiego, albo nielegalnie: zatrzymać się na wysokości Kłopotowskiego i przejechać na drugą stronę kiedy samochody stoją na czerwonym, o ile stan budowy torów na to pozwala - jest tam coś na kształt prowizorycznego przejazdu dla samochodów technicznych, ale czasami jest zablokowany rurami czy innym sprzętem.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Paź 2014, 16:18:05 »
Jak to dobrze że już tam nie pomieszkuję (mieszkałem kilka lat na Targówku) i za moich czasów było prosto -bez kombinacji (nic nie było) i wtedy jak jeździłem na Stadion -dostałem "szkołę życia" na wyboistej ulicy. Teraz mi się wydaje że pomimo tego, że coś dla rowerzystów się zrobiło, to mimo tego chyba bardziej bym się bał jechać obok pieszych śpieszących się do swojego dworca. 

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Paź 2014, 09:20:19 »
Sądzicie, że jest możliwość, żeby otworzyli przejście podziemne pod Targową (wzdłuż al. Solidarności) przed otwarciem metra? Bo to jak zwykle się opóźnia, a przechodzenie przez 3 przejścia zamiast jest wysoce irytujące. Tzn. dla mnie, już nie mówiąc o osobach starszych, na wózkach, etc.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Paź 2014, 10:18:12 »
niemożliwe. Jest o tym artykuł w Stołecznej dzisiaj.
życie nie znosi próżni...

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Paź 2014, 13:10:37 »
Artykuł jest o całym metrze (jeśli myślimy o tym samym), mi chodzi o samo przejście podziemne. Bramki, wejścia na peron etc. niechaj sobie będą zamknięte i testowane do woli.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Paź 2014, 15:29:56 »
Artykuł jest i nawet ma niezłą narrację. Bo problemem nie są tam piesi. Problemem jest miasto - najpierw zadecydowało o zostaweieniu miliona pasów dla aut, choć za skrzyzowaniem most ma 1 pas ruchu. Jak się zabrało 85% przestrzeni, to trudno by piesi z rowerzystami się tam zmiescili na reszcie ochłapów. Do tego jeszcze sygnalizacja, która daje pieszym światło tak rzadko, że po prostu zbiera się tłum.

Jakby zabrać autom po 1 pasie z kazdej jezdni tamże, poszerzyć przejście dla pieszych i jednocześnie sprawić, by zielone dla pieszych zapalało się 2 razy częsciej, to by problemu nie było. Ale do tego trzeba jaj, których nasi drogowcy nie mają - dla nich ruch to ruch aut, a ruch pieszy i rowerowy to utrudnienie. Z taką mentalnością, to kury wypasać, a nie ulice w mieście robić :P


Inna sprawa, że poczekajmy co się stanie po otwarciu metra. Jak ruch pieszy zamiast na przystanki na powierzchni będzie szedł do metra, to ludzie pójdą kanałami i może problem się rozwiąże sam.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Paź 2014, 20:15:47 »
Artykuł jest o całym metrze (jeśli myślimy o tym samym), mi chodzi o samo przejście podziemne. Bramki, wejścia na peron etc. niechaj sobie będą zamknięte i testowane do woli.
Najwyraźniej nie o tym samym. Mam na myśli ten o pieszych rowerzystach na Wileńskim.
życie nie znosi próżni...

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #41 dnia: 31 Paź 2014, 09:57:21 »
Obawiam się, że po otwarciu linii metra potoki pieszych znacznie wzrosną gdyż z metra będzie o wiele więcej ludzi wysiadać niż z autobusiku.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Lis 2014, 01:14:45 »
Problem z  tym skrzyżowaniem jest taki, że pierwotnie planowano tylko przejścia podziemne. Po protestach wrysowano w układ drogowy, przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerów bez zmian w układzie jezdni i pasów ruchu.
Kolejny problem to źle usytuowana od czasu budowy centrum handlowego stacja Warszawa Wileńska, która generuje bardzo duży ruch pieszy.
To miejsce jest świetnym przykładem braku planowania przestrzennego w Warszawie.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Sty 2015, 13:43:11 »
Codziennie para (a czasami dwie) policjantów wyłapują tam pieszych za wszystko - wczoraj widziałem jak mandat dostała babcia która ruszyła na złej fazie (tzn. zielone zaświeciło się przed nią, ale nie na dla 'jej' jezdni) a dziś uwagę moją przykuł policjant który sprintem rzucił się w pogoń za dziewczyną, która co prawda miała zielone, ale starała się wyminąć tłum pieszych aby zdążyć na autobus, więc podbiegała.  Pewnie niedługo sam dostanę mandat za jechanie jezdniąm a nie po pieszych na przejeździe dla rowerów.

Obok od 'zawsze' stoją łebki sprzedające papierosy z przemytu, oni mają spokój.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Sty 2015, 12:11:50 »
Po ostatnim zdaniu można stwierdzić że jest to ochrona tych Panów z papierosami , i wiadomo kto tam rządzi.
Zresztą Policja i Straż Miejska jest bardzo mało skuteczni w niektórych sprawach ,skoro ja po 14 latach poznaję osoby z Rosji handlujące "spirytem" i papierosami teraz o zgrozo na przystanku np. Kijowska , Targowa.
 Tyle lat handlować i nie dać się złapać -dziwne.  Zresztą w tych rejonach nic się nie daje od lat ,nawet jak byłem w latach 80 w \Gdańsku to tam wszyscy dobrze wiedzieli gdzie wódkę kupić na mecie , a Cyryla nie wiedziało? ::) Tak więc w tym rejonie nie ma co się niczemu dziwić , i przyjąć za normalkę że nieboraka ukarzą ,a cwaniaka będą się bali.