Autor Wątek: Konkurs bez nagród - pl. Wileński  (Przeczytany 39649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Sie 2014, 10:28:10 »
Przesłałem info Pełnomocnikowi na profil na FB. Zobaczymy, może da radę coś zrobić. Bo jak nie to zaraz po otwarciu trzeba będzie ich zmusić do prucia nowej nawierzchni co jest bez sensu, skoro może być od razu dobrze
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Sie 2014, 11:47:39 »
W temacie: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,16542036,Ani_jedna_ulica_nad_II_linia_metra_nie_bedzie_otwarta.html

Cytuj
Ani jedna ulica nad II linią metra nie będzie otwarta na czas

W końcówce budowy II linii metra władze miasta nie stanęły na wysokości zadania i żadna z ważnych ulic od Woli, przez Śródmieście, po Pragę nie będzie otwarta przed 1 września, jak obiecywano.

Dalej nie cytuję, bo pewnie nie piszą nic ciekawego, a poza tym nie mam dostepu :P

Nie wiem tylko o jakim 1 września mówimy, skoro obiecana data w przypadku pl. Wileńskiego minęła rok temu. A wczesniejsza obiecana w 2012 roku :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Sie 2014, 15:54:36 »
Do wyborów otworzą, przynajmniej dla samochodów. A reszta, jako mniej ważna może sobie poczekać np. do wiosny.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Wrz 2014, 09:54:27 »
Wczoraj widziałem bohaterską akcję policji: obecnie aby przejść przez Targową przy Wileńskiej trzeba iść na około i 2 razy przekraczać al. Solidarności, więc wiele osób skraca sobie drogę idąc krótki odcinek obok jezdni, między pasem ruchu a ogrodzeniem budowy (ilość miejsca wystarczająca na dwie osoby, poza samym początkiem i końcem). Wczoraj zarówno pod Wileńską jak i pocztą stali panowie policjanci i wlepiali mandaty takim właśnie  pieszym. Najlepsze/najgorsze, że w ogóle nie ma powodu dla którego nie można by przesunąć barierki o jeszcze dodatkowe 2-3 metry i po prostu pozwolić na ruch pieszych przez Targową, tak jak to było jeszcze ok. 2 miesięcy temu.


Nawiasem mówiąc, w tym miejscu przejście dla pieszych przez Targową będzie tylko podziemne? Bo są już tory tramwajowe, pas trawy wzdłóż nich, krawężniki etc i nie zobaczyłem żadnej wskazówki, aby naziemne miało powstać.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Wrz 2014, 13:16:53 »
Właśnie tam byłem, i co? Przesunięto barierki więc można już legalnie przejść przez Targową   8)

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Wrz 2014, 10:18:32 »
A propos bohaterskich akcji policji, dwa dni temu na placu Zawiszy widziałem policjantów chowających się za słupem reklamowym, by łapać pieszych przechodzących na czerwonym. I śmieszne, i straszne.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Wrz 2014, 11:48:06 »
Ostatnio zagrodzono też chodnik na Nowym Swiecie. Tez od razu wyczaili łatwą kase i łapali pieszych, choć w tym miejscu przez 90% czasu i tak wszystko stoi i nie ma żandego zagrożenia, a w dodatku można to było zrobić tak, by autom zabrać jeden pas (są dwa), a zachować przejście piesze.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Wrz 2014, 13:53:24 »
Nie ma co tak płakać nad losem pieszych szczególnie w takim miejscu jak pl.Zawiszy. Wyskakuje jeden z drugim pod koła na czerwonym, a pretensje do  kierującego. Zresztą coś się w WRD pozmieniało czy coś bo ostatnio mają sporo patroli pieszych. Pewnie jakichś młodych podostawali i stąd zamieszanie.
życie nie znosi próżni...

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Wrz 2014, 16:54:06 »
Nie ma co tak płakać nad losem pieszych szczególnie w takim miejscu jak pl.Zawiszy. Wyskakuje jeden z drugim pod koła na czerwonym, a pretensje do  kierującego.

Tia, gorzej jeśli światła są tak ustawione, że czerwone jest dwa razy za długie - tj. przez połowę czasu świeci się równocześnie co czerwone na relacjach kolizyjnych. Plus światła są tak ustawione, że inaczej niż na czerwonym nie da się przejść przez jedno ramię skrzyżowania. Niestety, takie właśnie nastawienie powoduje, że jesteśmy europejskim przodownikiem w zabijaniu pieszych.

Pozdrawiam,
Maciek

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Wrz 2014, 18:52:00 »
światła są tak ustawione, że inaczej niż na czerwonym nie da się przejść przez jedno ramię skrzyżowania. Niestety, takie właśnie nastawienie powoduje, że jesteśmy europejskim przodownikiem w zabijaniu pieszych.

Tak aktualnie jest na rondzie ONZ. To "czasówka" więc nie robiłęm dymu, gdy odkryłem to 4 dni temu (nie zdążyłbym), ciekawi mnie jednak czy w stałej organizacji ruchu będzie podobnie, czy poprawią.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Wrz 2014, 19:59:52 »
Na rondzie ONZ czasy przejścia ustawione są pod rowery, inaczej za cholerę nie da się pokonać ronda na jednych światłach. Najgorzej jest po stronie zachodniej, zielone dla samochodów trwa ok. cztery razy dłużej niż dla pieszych. Oby to się zmieniło.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Paź 2014, 16:30:07 »
Otwarto Targową, asfaltu tyle, że zmieściłoby się boisko piłkarskie. Z przejazdów rowerowych przez nią po prostu nie da się korzystać:







edit: zdjęcia zrobione koło 12:30, w godzinach szczytu jest pewnie jeszcze lepiej.
« Ostatnia zmiana: 03 Paź 2014, 16:32:33 wysłana przez em c »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Paź 2014, 16:41:23 »
Tam w zbroi powinno się jeździć z kopią i tarczą- jak średniowiecze to średniowiecze.Niektórzy będą krzyczeć żeby rozciągnąć drut kolczasty pod napięciem . Ja bym wolałbym  zarobić chociaż z 10% z mandatów.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Paź 2014, 18:49:23 »
Na rondzie ONZ czasy przejścia ustawione są pod rowery, inaczej za cholerę nie da się pokonać ronda na jednych światłach.

Da się, tylko światło nie może być zielone. Na czewronym jest mnóstwo czasu w cyklu, gdy NIC nie jedzie z żadnej strony i spokojnie daje się przejść nawet nie przyśpieszając kroku :D Wiem, bo testowałem tydzień temu, gdy mi grypa nie dawała jeździć rowerem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs bez nagród - pl. Wileński
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Paź 2014, 13:02:58 »
Wczoraj (19 - 20) nie było lepiej.





Pytanie, gdzie według projektu piesi mają się podziać? I co będzie, jak dojdzie fala ludzi wypuszczana z gardzieli metra?



Inna sprawa, że nie tylko brak miejsca jest problemem:



Ogólnie jest tak.



Jak można coś takiego wymyślić? Byłam wieczorem, więc nie widziałam słynnych korków, ale poza tym samochody nie mają chyba najgorzej. Tylko ta reszta... Rowerzyści z ulic wepchnięci w morze pieszych. Piesi bez wystarczającej ilości miejsca, za to uszczęśliwieni masą przejść przez trasy rowerzystów. W ogóle totalna przymusowa integracja pieszo-rowerową. Oj, będą się obie strony kochać... (Jakby były winne sytuacji...)

A to jeszcze na dokładkę. Targowa, między Wileńską a 11 Listopada.



« Ostatnia zmiana: 04 Paź 2014, 13:06:13 wysłana przez Klara »