Autor Wątek: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej  (Przeczytany 51799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Maj 2012, 08:33:49 »
Musimy zamaskować rowery, stroje rowerowe z wszelakich napisów ;) Najlepiej jeśli w ogóle pojedziemy w strojach jakie mają muzułmanki a na twarz jakieś niqab-y  ;)
Komu w drogę temu rower.

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Maj 2012, 08:42:25 »
Załóż kamizelkę masową, nawet nie organizatora czy zabezpieczenia. Taką zwykłą, z logo...

Widzę, że niektórzy mają manie czytania wybiórczego.
Była już w tym wątku prośba:

NIE ZABIERAMY ŻADNYCH GADŻETÓW MASOWYCH. ANI FLAG, ANI KAMIZELEK ITP!

Proszę się do tego zastosować.


A bez emotikona ironii nie odebrałeś?







Być może nie umiałem jej przekazać...

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Maj 2012, 12:16:00 »
A zwłaszcza nie jedziemy tam z flagami Masy i kamizelkami. Nie chcemy później słuchać od Synapsisu, że Masa Krytyczna zepsuła im relacje ze sponsorami, albo próbowała zawłaszczyć imprezę.
Och, już nie róbcie takiej zadymy...
Rozumiem, że może nie powinniśmy występować w zorganizowanej grupie jako masa (chociaż właściwie, to dlaczego nie? Ładnie by się prezentowała duża grupa masowiczów w kamizelkach a nawet i z flagami - jako UCZESTNICY PRZEJAZDU w środku kolumny). Jeśli na codzień jeżdżę w masowej koszulce czy kamizelce po mieście, to dlaczego nie mogę w niej pojechać na rajd Synapsisu, MPW czy kogokolwiek innego? Logo masy na kamizelce to tylko wyraz mojej sympatii dla tego ruchu.
Organizatorom zależy na jak największej liczbie uczestników. Chyba nie jesteśmy w stanie wojny z Synapsisem? ;-)
[lubię wsadzać kij w mrowisko... :-)]
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Maj 2012, 12:23:08 »
Według mnie nawet jak wszyscy przyjadą po cywilu to i tak ludzie pamiętają "Mase na Autyzm" i taka nagła zmiana na górze, a co za tym idzie także nazwy nic tu nie pomoże. Poza tym zwykli szarzy ludzie na ulicy widząc tylu rowerzystów, jeśli już w ogóle coś skojarzą, to właśnie z WMK a nie z Synapsisem, bankiem BGŻ czy Orange.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Maj 2012, 12:33:51 »
[lubię wsadzać kij w mrowisko... :-)]
Bogdan niby masz rację i tutaj się z Tobą nie mogę nie zgodzić. Ładnie by to wyglądało ale ani Synapsis tego sobie nie życzy ani Masa.
Jako wolontariusze masy powinniśmy to uszanować.

A co do koszulek, to ten Rajd będzie miał własne i będzie mi miło założyć ich koszulkę, bo utożsamiam się z tym co robią. Raz w roku chyba mogę założyć koszulkę z innym logiem niż WMK? ;)

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #50 dnia: 17 Maj 2012, 12:51:51 »
ani Synapsis tego sobie nie życzy ani Masa


A z ciekawości: Masa sobie nie życzy czyli kto?

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #51 dnia: 17 Maj 2012, 14:56:08 »
Masa nie chce z dwóch powodów.
Po pierwsze, Synapsis trochę nieładnie nas potraktował, więc skoro z nimi nie współpracujemy, to nie, a logo Masy może sugerować rzecz przeciwną.

Po drugie - ludzie przyzwyczajają się, że to w żółtej kamizelce to zabezpieczenie. Jeśli zobaczą ludzi w Masowych kamizelkach - będą się zgłaszać, pokazywać problemy, prosić o interwencję... I tłumacz wszystkim, że po cywilu. Nie chcemy, żeby w świat poszła plotka "ci z Masy to tylko sobie jechali i nie zwracali uwagi, że na skrzyżowaniach ludzie wchodzili w peleton, w ogóle nie pilnowali". Dementowanie takich plotek jest niemożliwe technicznie.

Darek - zgadza się, bez emotek nie widać ironii. Litery nie przenoszą tonu głosu ani miny. Po to właśnie dodajemy buźki, żeby uniknąć nieporozumień.

Rano1

  • Gość
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Maj 2012, 18:45:12 »
Akurat kamizelki wuemkamowskie nie stanowią żadnego problemu, bo Rajd na Autyzm i tak ma swoje koszulki. A że ktoś walnął utopijny punkt w Regulaminie, to już inna sprawa.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Maj 2012, 02:51:55 »
Ale wymagają od uczestników noszenia TYLKO ich koszulek i powinniśmy to uszanować.

Nie jesteśmy źle nastawieni, tylko przyjeżdżamy na cudzą imprezę i dostosowujemy się do ich regulaminu, jaki by nie był.

ZROZUMIANO ?!!
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2012, 02:55:55 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Maj 2012, 07:21:10 »
A że ktoś walnął utopijny punkt w Regulaminie, to już inna sprawa.

Punkt może wydawać się utopijny, ale ja go rozumiem. Nikt nie będzie nikogo ganiał za napis na ramie, który zrobiono jeszcze w fabryce rowerów. Chodzi o to by ktoś kto pomaluje rower w logo np Play, przyjedzie ubrany na fioletowo, albo z wielką flagą, transparentem, plakatami lub niewielkim bilboardem, mógł zostać szybko usunięty z imprezy.

Bogu a prawdą my na Masie tak samo przeganialiśmy różnych reklamodawców, którzy kosztem naszej imprezy próbowali lansować swoje produkty i próbowali zwyczajnie wykorzystać Masę jako kanał reklamy dla jakiegoś swojego syfu. Przeganialiśmy też z Zamkowego różne demonstracyjki, stoiska z kawą itp ciułaczy, którzy dziwnym zbiegiem okoliczności byli w naszym miejscu startu, na które my mieliśmy zgodę jako zgromadzenie (czyli nie mogli oni mieć zgody na inne zgromadzenie w tym samym miejscu).

Najbardziej to chyba pamiętam jakiś wsiochpolaków, co nie chcieli się ruszyć mimo próśb i interwencji Policji i próbowali swoim megafonem udawać, że ci rowerzyści to są z nimi. Jak się odpowiednio powiedziało przez nasze nagłośnienie (skutecznie zagłuszające ich megafonik) o ich przekazie, że tak naprawdę to chodzi im o rowerzystów na obczyźnie, oraz żeby uważać bo są niemili i agresywni, to wiali aż się kurz unosił :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Maj 2012, 21:01:13 »
Może ktoś zarzuci że to ja niby chytry -dobra niech i tak będzie ale za koszulkę nie sprzedam się  Orange , czy WBK,a Synapsis ?

Dla mnie nie jest to jakiś problem. Nie mam emocjonalnego stosunku do masy, a uważam, że cena jest dość atrakcyjna, więc jeśli ktoś chce zapłacić za moje dobre samopoczucie spowodowane świadomością, że przyczyniłem się do czegoś dobrego, to "sprzedam się" bardzo chętnie.
 
 
A że ktoś walnął utopijny punkt w Regulaminie, to już inna sprawa.

Punkt może wydawać się utopijny, ale ja go rozumiem. Nikt nie będzie nikogo ganiał za napis na ramie, który zrobiono jeszcze w fabryce rowerów.

Punkt wcale nie jest dodany pochopnie. Wprowadzenie go do regulaminu, jest dokładnie przemyślane i tego rodzaju zapisy bardzo często pojawiają się przy imprezach sponsorowanych. Ktoś wykłada kasę, aby jego logotyp, marka, a czasem produkt (choć to ostatnie rzadko) był promowany i pokazywany przez media. Logiczne, że sponsorzy nie życzą sobie, aby ktoś za darmo promował swoją markę ich kosztem. Sponsor wykładając środki, tak naprawdę kupuje w pewnym sensie czas reklamowy/powierzchnie reklamową, bo oprócz uczestników przejazdu, może napiszą o tym gazety, pokarze telewizja. Przewiną się dyskusje na forach lub portalach internetowych. To wszystko stanowi wartość dodaną i kreuje wizerunek sponsora.
 
 
Chodzi o to by ktoś kto pomaluje rower w logo np Play, przyjedzie ubrany na fioletowo, albo z wielką flagą, transparentem, plakatami lub niewielkim bilboardem, mógł zostać szybko usunięty z imprezy.

Otóż to. I choć nie sądzę, aby taki zapis dawał podstawy do wystąpienia z roszczeniami w stosunku do takich osób, to daje przynajmniej podstawę do działania w celu ich usunięcia. Gdyby zapisu nie było, to organizatorzy mogliby się cmoknąć.
 
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2012, 21:02:43 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Rano1

  • Gość
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #56 dnia: 18 Maj 2012, 21:34:57 »
Widzę, że znalazło się kilku "adwokatów diabła". Od rzeczy oczywistych (reklama) do totalnego absurdu jest tam naprawdę blisko. Ja po prostu się śmieję z głupot tam napisanych i nie muszę się z tym zgadzać. Mogę tylko ten regulamin potraktować z przymrużeniem oka.

Wracając do rzeczy bardziej pozytywnych, jak nie wyjadę z Wawy w tym czasie, pomyślę i o Rajdzie. Tylko nie wiem, do kiedy jest ta rejestracja.

« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2012, 21:37:53 wysłana przez Rano1 »

Offline Maślak

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Maj 2012, 22:24:07 »
Wracając do rzeczy bardziej pozytywnych, jak nie wyjadę z Wawy w tym czasie, pomyślę i o Rajdzie. Tylko nie wiem, do kiedy jest ta rejestracja.

Zarejestrować możesz się już dawno rejestracja jest chyba zamykana jak skończą się koszulki. Na wszelki wypadek zrobiłbym to już teraz.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2012, 22:25:23 wysłana przez Maślak »

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Maj 2012, 00:43:01 »
Zarejestrować możesz się już dawno rejestracja jest chyba zamykana jak skończą się koszulki. Na wszelki wypadek zrobiłbym to już teraz.
Słuszna uwaga. Jeśli nie odbierzesz pakietu przed startem, to on nie przepadnie. :) Odbierze go ktoś inny. :)

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Maj 2012, 20:12:10 »
Orientujecie się czy tym razem będzie się można zarejestrować w dniu startu? Bo strona enigmatycznie piszę, ale raczej wynika z tego że nie.