Autor Wątek: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy  (Przeczytany 184767 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #420 dnia: 18 Sie 2012, 14:47:41 »
Świetny pomysł na zdjęcie!

Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Adbej21

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #421 dnia: 19 Sie 2012, 01:45:11 »
Też tak uważam ;)

Offline Adbej21

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #422 dnia: 19 Sie 2012, 16:00:53 »
Jak wyście to zrobili?

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #423 dnia: 19 Sie 2012, 18:37:38 »
Adbej, to proste. Wiadomo,  że Petro jest szczupły i zwinny, wystarczyło tylko, że Rano nacisnął spust migawki, a Petro momentalnie w czasie robienia zdjęcia poruszał latarką w ślad napisu lajt rower.

Jako że zdjęcie robi się w ułamku sekundy, Petro musiał się bardzo spieszyć. Dlatego prawie nie widać go na zdjęciu, jest bowiem w niesamowitym ruchu, jak również widać go w kilku miejscach jednocześnie!
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #424 dnia: 19 Sie 2012, 18:46:44 »
Dzięki napojowi magicznemu potrafię się teleportować ;)
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #425 dnia: 20 Sie 2012, 18:05:34 »
Ciekawe zdjęcie    :)    .

@Petro4_
Nie wiedziałem, że jesteś czarodziejkiem     ;)     .

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #426 dnia: 20 Sie 2012, 21:18:02 »
Podobno ochrona wpuszcza już na drogę rowerową na Moście Północnym...

Proponuję więc aby jutro 21 sierpnia o 22 spotkać się na Placu Zamkowym i pojechać sprawdzić te doniesienia oraz zdać relację co do jakości wykonanej drogi rowerowej ;)

To jak, są chętni?
I jestem tatą po raz drugi!

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #427 dnia: 22 Sie 2012, 12:05:12 »
Była cała grupa chętnych, czekam na zdjęcia :)

Przy okazji ostatnia noc stała chyba pod znakiem jakiejś policyjnej akcji antyrowerzysta. Na początku Wildzi z Pawciem mieli przejścia z policją, która wmawiała im, że trzeba jeździć chodnikiem po Żwirkach w czasie, gdy na jezdni obowiązuje ograniczenie do 60km/h (niech to opiszą dokładniej:), a z kolei mnie wracającego spod mostu Północnego badano alkomatem na Nocznickiego.

A co do samego mostu i ścieżki - Ils ne passeront pas! ;)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #428 dnia: 22 Sie 2012, 13:37:55 »
Przy okazji ostatnia noc stała chyba pod znakiem jakiejś policyjnej akcji antyrowerzysta. Na początku Wildzi z Pawciem mieli przejścia z policją, która wmawiała im, że trzeba jeździć chodnikiem po Żwirkach w czasie, gdy na jezdni obowiązuje ograniczenie do 60km/h (niech to opiszą dokładniej:), a z kolei mnie wracającego spod mostu Północnego badano alkomatem na Nocznickiego.

Z jednej strony słusznie...niech wyłapią batmanów, z drugiej strony niech lepiej zaznajomią się z PORD bo słowo MOGĄ nie jest jednoznacznie ze słowem MUSZĄ.

Rano1

  • Gość
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #429 dnia: 22 Sie 2012, 21:46:10 »
z kolei mnie wracającego spod mostu Północnego badano alkomatem na Nocznickiego.

A co piłeś, że tak wyglądałeś?   ;D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #430 dnia: 22 Sie 2012, 22:22:51 »
Na początku Wildzi z Pawciem mieli przejścia z policją, która wmawiała im, że trzeba jeździć chodnikiem po Żwirkach w czasie, gdy na jezdni obowiązuje ograniczenie do 60km/h (niech to opiszą dokładniej:)

Sądząc po znajomości przepisów, trafiliście na patrol Prewencji. Tylko oni potrafią takie dyrdymały wygadywać. Jest dokładnie tak jak pisze Robert - MOŻESZ, ale nie musisz.

Poza tym w Warszawie, poza kilkoma wyjątkowymi ulicami (nie wiem czy akurat Żwirki są wyjątkiem), ograniczenie do 50km/h jest całodobowe, bo wynika ze znaków (cała Warszawa jest oznakowaną strefą o ograniczonej do 50km/h prędkości), a nie z zapisów ogólnych prawa i znaku "teren zabudowany". A te wyjątki mają prędkość podwyższoną też całodobowo, a nie tylko w nocy.

To też Policja powinna wiedzieć, by nie narażać się na śmieszność ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #431 dnia: 23 Sie 2012, 00:07:27 »
Na początku Wildzi z Pawciem mieli przejścia z policją, która wmawiała im, że trzeba jeździć chodnikiem po Żwirkach w czasie, gdy na jezdni obowiązuje ograniczenie do 60km/h (niech to opiszą dokładniej:)


Ostatino gdy poruszyłem kwestie rowerowe z moim instruktorem jazdy(samochodem ;])  zaskoczył mnie twierdzeniem iż "nie można jeździć ulicą jeśli dozwolona prędkość na drodze to ponad 50 km/h". Skąd się wzięła ta legenda?  ::)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #432 dnia: 23 Sie 2012, 07:06:07 »
Ostatino gdy poruszyłem kwestie rowerowe z moim instruktorem jazdy(samochodem ;])  zaskoczył mnie twierdzeniem iż "nie można jeździć ulicą jeśli dozwolona prędkość na drodze to ponad 50 km/h". Skąd się wzięła ta legenda?  ::)

Z niezrozumienia różnic pomiędzy słowem "MOŻE" a "MUSI". Wiedzą, że coś gdzieś dzwoni, ale nie czytali, nie widzieli, więc bazują na tym co np napisała gazeta Prawna (a o PoRD pisali niesamowite bzdury), co usłyszeli w TVP, albo co im się wydaje.

Ciesz się, masz okazję wziąć do ręki PoRD, pokazać Go Panu palcem i powiedzieć "wie Pan, czytałem i tam jest napisane "może" a nie "musi", niech Pan sam spojrzy. Przy okazji dowiesz się, czy masz do czynienia z facetem na poziomie (przyzna się do błędu i przestanie rozpowiadać bzdury), czy też powinieneś zmienić instruktora bo zacznie iść w zaparte, uzasadniać pomyłkę, że to nie musi być zapisane, że bezpieczeństwo cyklisty, że krowy mleko przestana dawać jak jezdnią pojedziesz itp.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #433 dnia: 23 Sie 2012, 15:38:33 »
Ostatino gdy poruszyłem kwestie rowerowe z moim instruktorem jazdy(samochodem ;])  zaskoczył mnie twierdzeniem iż "nie można jeździć ulicą jeśli dozwolona prędkość na drodze to ponad 50 km/h". Skąd się wzięła ta legenda?  ::)

Z niezrozumienia różnic pomiędzy słowem "MOŻE" a "MUSI". Wiedzą, że coś gdzieś dzwoni, ale nie czytali, nie widzieli, więc bazują na tym co np napisała gazeta Prawna (a o PoRD pisali niesamowite bzdury), co usłyszeli w TVP, albo co im się wydaje.

Ciesz się, masz okazję wziąć do ręki PoRD, pokazać Go Panu palcem i powiedzieć "wie Pan, czytałem i tam jest napisane "może" a nie "musi", niech Pan sam spojrzy. Przy okazji dowiesz się, czy masz do czynienia z facetem na poziomie (przyzna się do błędu i przestanie rozpowiadać bzdury), czy też powinieneś zmienić instruktora bo zacznie iść w zaparte, uzasadniać pomyłkę, że to nie musi być zapisane, że bezpieczeństwo cyklisty, że krowy mleko przestana dawać jak jezdnią pojedziesz itp.

Raczej bardzo sympatyczny i przyznał że nie jest na bieżąco i że musi sprawdzić tym bardziej że słyszał że coś się zmieniło  ;) Zresztą instruktorzy niestety muszą (nie mogą :P) być kompendium przepisów i chyba jasne jest że nie można ileś miesięcy po zakończeniu kursu na instruktora pamiętać 100% przepisów.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #434 dnia: 23 Sie 2012, 19:04:59 »
Raczej bardzo sympatyczny i przyznał że nie jest na bieżąco i że musi sprawdzić tym bardziej że słyszał że coś się zmieniło  ;)

No to masz instruktora na poziomie, potrafi przyznać się do niedoskonałości.


Zresztą instruktorzy niestety muszą (nie mogą :P) być kompendium przepisów i chyba jasne jest że nie można ileś miesięcy po zakończeniu kursu na instruktora pamiętać 100% przepisów.

No kto jak kto, le instruktor, który te przepisy przekazuje dalej, to jednak powinien je znać. Nie mówię, że powinien recytowac je co do przecinka, ale odróżnienie MOŻLIWOŚCI jazy chodnikiem, a NAKAZU jazdy nim to jednak dość spora różnica. Kierowca lub instruktor, któremu wydaje się, że taki nakaz istnieje, może stwarzać zagrożenie, bo nie będzie się spodziewał cyklisty na jezdni.

Zresztą kierowca też, jeżeli nie chce kiedyś ze zdziwieniem stwierdzić, że został słusznie uznanym sprawcą drogowego zdarzenia. Nie wiem czemu w Polsce przyjęło się że nie trzeba znać przepisów, ae to jakiś absurd.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)