Autor Wątek: Serwisowe czwartki  (Przeczytany 23151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Lip 2011, 23:47:04 »
Serwisowy czwartek 14.07 odbędzie się o 18.15 w zmienionym miejscu (konieczność, wybaczcie) - na podwórku za blokiem Odyńca 59 (czyli między blokami: Odyńca 59, 59a, 61a, Gandhiego 6, 8; GPS: 52.195166,21.011842). W razie problemów z trafieniem od 18.15 można dzwonić do Woydzia, cały czas do mnie, jeśli znacie numer (mogę podać na priv).
W programie do oglądania tym razem: malowanie ramy, czyli przy okazji odkręcanie z niej wszystkiego, co możliwe, smarowanie piast i wymiana kulek w łożyskach, wymiana linek od przerzutek. Plus to, z czym przyjedziecie.
Plusem tej lokalizacji jest możliwość umycia rąk - również pastą bhp - o ile niestraszne wam wchodzenie na 4 piętro bez windy.
« Ostatnia zmiana: 11 Lip 2011, 23:48:25 wysłana przez lakiana »

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Lip 2011, 08:07:00 »
4 piętro bez windy nie stanowi problemu, ja tym razem możliwe że się pojawię o ile mi czas pozwoli :)
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Lip 2011, 18:51:38 »
Bardzo Wam dziękuję za praktyczne porady. Na skróconym łańcuchu jeździ mi się o wiele lepiej.
'Ślimak' wykazał się nie lada cierpliwością do swojej przedniej przerzutki, którą w wyniku poprawiania bardziej rozregulował niż była na początku :P
Pozdrawiam szczórka ;)
PS. Wklejam link do książki: "Fred Milson Rower: regulacja - naprawa - konserwacja"
http://hotfile.com/dl/13566673/92e162c/Fred_Milson_-_ROWER_regulacja_naprawa_konserwacja.rar.html [waga 50 Mb] - a jeśli link komuś nie zadziała to wystarczy poszukac po tytule pliku do ściągnięcia.
« Ostatnia zmiana: 19 Lip 2011, 21:05:15 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Lip 2011, 20:18:44 »
kolejny czwartek - 18.15, podwórko przy Odyńca 59a.


może przyjedzie ktoś, kto umie zaplatać koło? ;)

Ślimak

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Lip 2011, 21:34:44 »
Niestety nie umiem zaplatać koła :-[
w wyniku poprawiania bardziej rozregulował niż była na początku
Nawet przerzutki jak na razie nie potrafię wyregulować :D . Ale nic straconego. Popracuję nad nią z książką, za którą Wildziemu bardzo dziękuję.
 

storm

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Lip 2011, 21:36:06 »
Eeee... To może ja się pojawię, i przy udziale komentujących wreszcie podłączę przednią przerzutkę w rowerze? ;) Bo samemu to mne se ne kce :/


@Ślimak - jeśli chodzi o tylną to Ci chętnie pomogę.


Ślimak

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Lip 2011, 21:49:33 »
@Storm - dzięki za szczere chęci. Pojutrze nie pojawię się na serwisie, gdyż nie będzie mnie w Wwie. Może 28.07?

storm

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Lip 2011, 22:06:38 »
28.07 mnie z kolei nie będzie... Pomorze... Ale: (zakładam, że masz normalną sprężynę)
1. Schodzisz na ostatni bieg, najmniejszą koronkę.
2. Skręcasz śrubę na przerzutce, tak aby była maksymalnie wkręcona.
3. Dokręcasz śrubę H (High), tak aby przerzutka była ustawiona w miarę równo na najmniejszej zębatce.
4. Naciągasz linkę i ją zakładasz na przerzutkę - w miarę mocno.
5. Sprawdzasz działanie i "wjeżdżasz" łańcuchem na największą koronkę z tyłu.
6. Ustawiasz śrubkę L (Low), tak aby przerzutka się pokrywała z największą koronką.
7. Sprawdzasz działanie - czy wszystkie biegi wchodzą jak powinny.
Generalnie, o ile przerzutka jest nowa, linka i manetka też i sprawne, a łańcuch odpowiedniej długości, to masz już wyregulowany napęd. ;)


Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Lip 2011, 22:35:10 »
@storm leżaku przyjedź to i ja się pewnie pojawię, swoją zreperowaną maszyną:) ostatnio nie dałem rady bo mi wynikł mały burdel w robocie ale teraz w czwartek powinienem być :P
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

storm

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Lip 2011, 22:45:02 »
Zobaczymy, mam chęć, ale nie wiem czy nie będę musiał skoczyć namiotu kupic jakiegoś jeszcze.


Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Lip 2011, 00:43:22 »
kolejny czwartek - 18.15, podwórko przy Odyńca 59a.


wybaczcie, zapomniałam o Przedmasówce. Chętni do serwisowania - zgłaszać się do mnie po spotkaniu w ZM, mam czas do 21, później jadę na kino letnie.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Lip 2011, 10:12:38 »
to ja już nie wiem, co prawda nie mam nic ciekawego do serwisowania ale miałem ochotę się pojawić tak for fun :P  a tak to nie wiem czy się pojawiać
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Lip 2011, 10:35:57 »
to ja już nie wiem, co prawda nie mam nic ciekawego do serwisowania ale miałem ochotę się pojawić tak for fun :P  a tak to nie wiem czy się pojawiać

Niech Ci sprawdzą te dźwięki z tyłu.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Woydzio

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Lip 2011, 20:40:14 »
to ja już nie wiem, co prawda nie mam nic ciekawego do serwisowania ale miałem ochotę się pojawić tak for fun :P  a tak to nie wiem czy się pojawiać

Niech Ci sprawdzą te dźwięki z tyłu.
O ile mnie pamięć nie myli to idea serwisowych czwartków jest taka, że sam zainteresowany naprawia to, co ma do naprawienia - inni uczestnicy wspierają go konstruktywnymi radami :P Tak więc nie "sprawdzą" tylko "sam sobie sprawdzisz pod okiem mniej lub bardziej doświadczonych rowerowych majsterkowiczów  :D
Woydzio

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Lip 2011, 20:55:45 »
ja już sobie sprawdziłem i naprawiłem :P  i teraz się zastanawiam czy ktoś w ogóle będzie bo tak to mogę się w razie czego przejechać coś pomóc ewentualnie może i mi coś wyniknie :)  ja wiem jaka jest idea czwartków serwisowych, także wiem co miał na myśli Raffi
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)