Autor Wątek: Serwisowe czwartki  (Przeczytany 23155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Lip 2011, 21:07:18 »
Support do wymiany (nie wiem czy tam koronki czy same łożyska wiem że do wymiany bo się telepie jak robotnikiem po wypłacie, ale nie wymienię go puki nie zdejmę zapieczonych korb, te się tak zapiekły że gwint zszedł wraz ze ściągaczem (nie pomogła, a korby zostały, nawet ściągacz do samochodu nie dał rady, wyginał tylko koronki i dupa. Pozostało przecięcie korby diaksem.(...)mogę do Ciebie Raffi podjechać jak Ci na privie pisałem.

Raffi vs korba z urwanym gwintem do ściągacza, solidnie zapieczony w ramie suport i złamana ośka w tylnej piaście - 3:0.

Nie poszło łatwo, ale gdyby tylko nowy suport nie był za krótki, Mysh dziś by wrócił do domu ze sprawnym rowerem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Lip 2011, 00:23:47 »
Support do wymiany (nie wiem czy tam koronki czy same łożyska wiem że do wymiany bo się telepie jak robotnikiem po wypłacie, ale nie wymienię go puki nie zdejmę zapieczonych korb, te się tak zapiekły że gwint zszedł wraz ze ściągaczem (nie pomogła, a korby zostały, nawet ściągacz do samochodu nie dał rady, wyginał tylko koronki i dupa. Pozostało przecięcie korby diaksem.(...)mogę do Ciebie Raffi podjechać jak Ci na privie pisałem.

Raffi vs korba z urwanym gwintem do ściągacza, solidnie zapieczony w ramie suport i złamana ośka w tylnej piaście - 3:0.

Nie poszło łatwo, ale gdyby tylko nowy suport nie był za krótki, Mysh dziś by wrócił do domu ze sprawnym rowerem.


A ile można się było przy tym naumieć  ;D  jutro pozostanie tylko wkręcenie nowego supportu i jazda do domku, no ale dzisiaj te 4 godziny strzeliły nie licząc jazdy po serwisach  :D
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline vereado

  • Początkujący
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Lip 2011, 00:45:15 »
Hej!
Właśnie znalazłam to forum i podziwiam różnorodność Waszych działań!


Bardzo chętnie pojawię się na najbliższym serwisowym czwartku, ale...


czy przyjmiecie całkowitego laika??? Poważnie - osobę absolutnie zieloną w kwestii częsci, naprawy, itd?


Mój brat pracuje w serwisie rowerowym i zawsze wszystko mi ogarniał. Teraz, gdy zamieszkałam w Warszawie nie mam możliwości pokazania mu roweru przy każdej sprawie.
Bardzo chętnie się wszystkiego nauczę  :) , ale niestety  nie jestem w stanie nawet powiedzieć czy teraz coś jest z nim nie tak... Jeździć mogę  :P


Z góry bardzo przepraszam za moją ignorancję  :-\
 

mplonski

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Lip 2011, 00:50:11 »
Jasne, wpadnij ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Lip 2011, 09:07:26 »
Myślę że przygarniemy każdego, się nie martw, każdy od czegoś zaczynał ;D  a przyznam się że nic nie daje takiej frajdy jak zreperowanie własnego środka lokomocji
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Lip 2011, 09:39:28 »
Myślę że przygarniemy każdego, się nie martw, każdy od czegoś zaczynał ;D  a przyznam się że nic nie daje takiej frajdy jak zreperowanie własnego środka lokomocji


Owszem, przyjmiemy każdego :) Jutro pogoda wymusza czyszczenie napędu, a to podstawa zaraz obok wymiany dętki, więc się nauczysz :)
I jest coś, co daje większą frajdę - zreperowanie środka lokomocji partnera/ki ;)

Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Lip 2011, 11:14:07 »
Mam pytanko czy będzie ktoś na 100% z centrownicą ? Mam do poprawienia dwa komplety kół. Jedna para to nowe obręcze i się po prostu układają biją w tej chwili na zamku, natomiast drugim komplecie występuję bicie w jednym kole boczne, a drugim góra dół, potrzebna, więc by była centrownica, która ma możliwość kalibrowania pionowego. Nie są to duże wartości, ale irytujące podczas jazdy, a po za tym, chętnie się poduczę centrowania właśnie góra dół z bocznym jako sobie radzę. Tak na marginesie pomysł kapitalny :).pzdrw

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Lip 2011, 11:46:16 »
moja centrownica góra dół jeszcze nie ma. Jak nie będzie padać to ja będę na 100%

Offline vereado

  • Początkujący
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Lip 2011, 12:40:36 »
Świetnie, to możecie się mnie spodziewać  :)


Do zobaczenia!

mplonski

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Lip 2011, 15:09:25 »
Jeśli nie będzie padać to będę z centrownicą. Jak będzie padać to może tak, może nie -- sam mam 2 nowe kółka do złożenia i wycentrowania.

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Lip 2011, 17:20:29 »
http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_list.php?ntype=0u&fdate=2011070606&row=406&col=250&lang=pl&cname=Warszawa


m.p, rozumiem, że będzie możliwość obserwowania plecenia kół i ich dziewiczego centrowania? Jeśli tak - daj proszę przed spotkaniem info czy będziesz, bo tylko ten temat mnie interesuje.
Pozdrawiam szatańsko serdecznie \m/

mplonski

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Lip 2011, 17:40:50 »
pleść będę prawdopodobnie w domu, na cały proces plecenia i pierwszego centrowania zazwyczaj schodzi sporo czasu (do tego nie wiem o której jutro kurier dostarczy nowe obręcze). czy będę dam znać jutro na 1-2h przed imprezą (jeśli nie dam znać -- będę).

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Lip 2011, 16:42:05 »
Cześć. Ja nie dam rady. Będę w następny czwartek, a teraz obowiązki wzywają.

Drex

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Lip 2011, 13:47:50 »
Krótka fotorelacja z serwisowego czwartku 07. 07. 2011 :)
















Ślimak

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Lip 2011, 22:28:08 »
Czy serwisowy czwartek 14.07 jest aktualny? Jeśli tak, to o której godzinie.