Autor Wątek: Permanentna Masa Krytyczna na EURO 2012  (Przeczytany 3405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Permanentna Masa Krytyczna na EURO 2012
« dnia: 12 Sty 2011, 13:55:49 »
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,miejskie-rowery-zlapaly-opoznienie,47710.html

Nawet z dwumiesięcznym opóźnieniem dowiemy się,   jak będzie wyglądać automatyczna wypożyczalnia miejskich rowerów.   Projekt, który przygotowała firma wybrana w przetargu, zawiera "braki i   usterki" - uznało biuro drogownictwa i dało firmie WYG International   czas na poprawki. Urzędnicy przekonują, że opóźnienie nie powinno   wpłynąć na termin budowy systemu roweru publicznego.  System ma składać się ze 120 wypożyczalni z 2 tysiącami   rowerów dostępnych całodobowo, siedem dni w tygodniu od kwietnia do   października.

Żeby móc wypożyczyć rower, trzeba będzie wykupić   abonament, a później zapłacić (np. przy pomocy karty miejskiej)   określoną kwotę za czas korzystania z pojazdu.  Stojaki mają się znaleźć głównie w Śródmieściu. Gdzie   dokładnie? To miała szczegółowo określić firma WYG International.   Lokalizacje wskazała, ale nie spełniła wszystkich warunków. - Wersja   końcowa programu funkcjonalno-użytkowego dla systemu roweru publicznego   przedstawiona przez wykonawcę nie uzyskała akceptacji biura drogownictwa   i komunikacji - tłumaczy enigmatycznie Agnieszka Kłąb z biura prasowego   ratusza. Jak zaznacza, w międzyczasie odbywały się spotkania z   przedstawicielami firmy, ale w ostatecznej wersji projektu zabrakło   ważnych informacji.Jakich? Nie ma opinii Zarządu Transportu Miejskiego, zaleceń konserwator   zabytków, nie ma też informacji o sytuacji własnościowej gruntów, na   których miałyby stanąć stojaki. W dokumencie brakuje również lokalizacji   najbliższego źródła zasilania, a także sposobu ustawienia reklam typu   Citylight. Z tych będzie mogła korzystać firma, która zainstaluje system   roweru publicznego w Warszawie.
System miał być gotowy na Euro  Ratusz dał czas wykonawcy dokumentacji do końca lutego. -   Uwagi, które dostaliśmy, są przedmiotem dyskusji pomiędzy nami a   miastem. Ale projekt zostanie wykonany w terminie - zapewnia Łukasz   Wytych z WYG International.
Za każdy dzień opóźnienia urzędnicy będą   odbierali część wynagrodzenia firmie. Ratusz utrzymuje jednak, że cały   system roweru publicznego ma być gotowy na EURO 2012. - To opóźnienie   nie powinno wpłynąć na ostateczny termin realizacji - zastrzega   Agnieszka Kłąb.  Andrzej Rejnson/mz

---------------------------------------------------------------------------------------------

Skoro "system" ma być gotowy na EURO 2012, rozumiem, że przy obecnej infrastrukturze drogowej w Centrum Warszawy, będzie on "działał" na zasadzie wyłączenia ulic z ruchu samochodowego, czyli będziemy mieli permanentna Masę Krytyczną przez okres EURO 2012. Potem...wszystko wróci do normy.Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Permanentna Masa Krytyczna na EURO 2012
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sty 2011, 21:24:50 »
Mam niejasne przeczucie, że to nie ostatnie opóźnienie. Ratusz do wszystkiego w temacie rowerów zapiera się jak pies do jeża. Ten system to im gotowy proponowano w 2006r. Nawet zrobiono prototyp stacji i rowerów dla Warszawy (jeździłem nimi). Skoro go do tej pory nie ma, to znaczy, że po prostu nie ma w Ratuszu ciśnienia politycznego na rowery.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Permanentna Masa Krytyczna na EURO 2012
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sty 2011, 22:28:59 »
Cytat: Raffi
po prostu nie ma w Ratuszu ciśnienia politycznego na rowery
Jakby to była jakaś nowość :)
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---