Autor Wątek: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów  (Przeczytany 47319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #60 dnia: 02 Wrz 2011, 11:34:19 »
Nie no lusterko się jak najbardziej przydaje, ale nie jest elementem niezbędnym, tak samo jak bagażnik, się przydaje ale można się bez niego obyć...

I tym prostym, acz genialnym podsumowaniem można śmiało temat zakończyć.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #61 dnia: 02 Wrz 2011, 12:58:49 »
@Raffi - oj chyba nie... Warto by zrobić testy, jak niedowiarkom się jeździ z lusterkiem i bez... ;)
Na różnych rowerach oczywiście.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #62 dnia: 02 Wrz 2011, 14:05:22 »
@Raffi - oj chyba nie...

Już o tym rozmawialiśmy, nawet nieraz. Powtarzanie tego wszystkiego od nowa jest po prostu bez sensu.

Ty się nie przekonasz do tego, że w lusterku nie wszystko widać do czasu aż wjedziesz pod autobus jak Bej (czego Ci nie życzę). Mnie i Mysha też nie przekonasz, bo my już swoje doświadczenia z lusterkami mamy wystarczające i nie koniecznie chcemy mieć ich więcej.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #63 dnia: 02 Wrz 2011, 14:24:02 »
Zapominasz @Raffi, że śą rózne rowery i różne lusterka. U Ciebie montaż takowego może byłby nawet bez sensu. U mnie - tak jak pisałem - ono ogarnia cąły tył za mną i lewą stronę, a w chwili kiedy pojazd wyprzedza mnie i znika w lusterku, praktycznie bezzłwocznie pojawia się w zasięgu mojego wzroku. Trudno więc mi jest wpaść pod neoplana 15m czy Ikarusa czy Solarisa czy pod cysternę czy inny wahadłowiec... :>
Druga rzecz - o której też wspomniałem - umiejętności korzystania z lusterek są różne. Jedni patrzą raz i wydaje im się, że wszystko widzieli i za chwilę są ofiarami Neoplana 15m czy innego przecinaka, inni patrzą w nie kilka razy i do tego włączając system "myślę więc jestem = jestem więc myślę" - przejeżdżają wszystkie trasy bezwypadkowo.


Spotkamy się - zobaczysz jakie mam lustro, przekonasz się co w nim widac, a czego nie - zrozumiesz o czym mowa. Nie, nie ma tu mowy o małym Cateye wciskanym w rączkę kiery na kellysie ;)


Woydzio

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #64 dnia: 02 Wrz 2011, 14:31:44 »
Storm, zawieś sobie na rowerze lustro łazienkowe  ;) Ty nie przekonasz przeciwników lusterek, przeciwnicy nie przekonają Ciebie więc dalsza dyskusja jest bezsensowna.
Woydzio

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #65 dnia: 02 Wrz 2011, 21:45:15 »
Storm ma wszystko najlepsze, i wszystko robi najlepiej, oby nie do czasu...
Storm - nie przekonasz mnie ani ja nie przekonam Ciebie więc zakończmy tą dyskusję bo tutaj nic nowego nie wniesiesz...
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #66 dnia: 02 Wrz 2011, 22:04:13 »
Przy najbliższej okazji _zobaczcie_ jego lusterko i tyle. Koniec dyskusji ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #67 dnia: 03 Wrz 2011, 11:15:24 »
Przy najbliższej okazji _zobaczcie_ jego lusterko i tyle.

Uważasz, że przez te kilka lat znajomości ze Stormem kształt jego lusterek mi umknął? Nic bardziej mylnego:

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #68 dnia: 03 Wrz 2011, 11:31:15 »
Mógłby umyć lusterko. :P Przecież prawie nic w nim nie widać. To niebezpiecznie z takim jeździć! ;)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #69 dnia: 03 Wrz 2011, 11:48:27 »
Na filmiku Gemsi-ego, lepiej widać Stormowe lusterko
http://kaczor2.blogspot.com/2011/08/rowerem-nad-morze.html
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz 2011, 11:50:07 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

storm

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #70 dnia: 03 Wrz 2011, 12:15:30 »
@Raffi - ty jesteś jakiś chyba....... "inny". Publikujesz moje fotki ze mną ze STARYM ROWEREM, mimo, że wiesz doskonale, że od PONAD 3 miesięcy jeżdżę na nowym, który widziałeś wielokrotnie i jeszcze komentowałeś tu na Forum, ze to low racer, mimo, że on low racerem nie jest.
Ty się dobrze zastanów co uprawiasz, bo dla mnie to jest MANIPULACJA.


I warto wspomnieć, że w dniu wczorajszym Chrupek siedzący na moim rowerze zrobił ze mną prosty test is twierdził, że na moim rowerze, z tym lusterkiem którego na twoim zdjęciu nie ma - nie ma kąta martwego z lewej strony roweru.
Krótko mówiąc - robisz wszystko co możesz, aby udowodnić, że masz rację - mimo, że jej nie masz. Posługujesz się przy tym kłamstwem, oszustwem i manipulacją, zamiast wycofać się i sprawdzić...


Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #71 dnia: 03 Wrz 2011, 12:28:52 »
@Raffi (...) MANIPULACJA. (...) Posługujesz się przy tym kłamstwem, oszustwem i manipulacją, zamiast wycofać się i sprawdzić...
Nawet jeśli to prawda - czego nie mam ochoty w tym momencie oceniać - to postaraj się na chwilę wyjść z siebie, stanąć z boku i trzeźwo ocenić, czemu ludzie mimo wszystko wolą słuchać Raffiego (nawet manipulującego) niż Ciebie...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #72 dnia: 03 Wrz 2011, 15:15:44 »
@Raffi - ty jesteś jakiś chyba....... "inny".

Z pewnością mam inne zdanie na temat lusterek. Można to nazwać innością ogólną, albo jak tam sobie chcesz ;)

Publikujesz moje fotki ze mną ze STARYM ROWEREM, mimo, że wiesz doskonale, że od PONAD 3 miesięcy jeżdżę na nowym

Posługuję się fotką, którą mam. Nowego roweru Twojego na zdjęciach nie mam, stąd też trudno bym wykorzystał fotkę nowego roweru.

Zresztą rower inny, ale lusterka to chyba te same masz i w nowym. Mylę się?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #73 dnia: 03 Wrz 2011, 16:16:02 »
Hahaha...
@Lakiana - bardzo się cieszę, że zabierasz ostatnio głos wszędzie tam, gdzie i ja, ale niestety to co piszesz konkretnie się nie umywa do tematyki wątków, więc póki co jedyne mnie rusza po twoich wypowiedziach to... konieczność przewijania dalej strony, aby przeczytać to co napisali inni. Już nawet biedny Raffi MANIPULUJĄC pisze rzeczy na które nie szkoda czasami oczu.
A propos oczu...


@Tak tak tak Raffi. Nie widziałeś, zapomniałeś, ale podajesz zdjęcia roweru sprzed pół roku, mimo że widziałeś nowy rower osobiście co najmniej kilkakrotnie, w tym raz na WMK, kiedy jechaliśmy obok siebie przynajmniej DWIE GODZINY. Oczywiście wtedy nie zwróciłeś uwagi na to wielkie lusterko, prawda?
Myślę więc, że powinieneś wpaść jeszcze do okulisty. Zafundować ci, czy pójdziesz na NFZ?


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [HOW-TO]Rowerem wśród samochodów
« Odpowiedź #74 dnia: 03 Wrz 2011, 20:38:58 »
Oczywiście wtedy nie zwróciłeś uwagi na to wielkie lusterko, prawda?

Oczywiście że nie. Wbrew pozorom nie spędzam 100$% mojego czasu oglądając w co wyposażone są rowery stojące w okolicy. Widocznie nie jestem "najprawdziwszym" rowerzystą ;)


Myślę więc, że powinieneś wpaść jeszcze do okulisty. Zafundować ci, czy pójdziesz na NFZ?

Zasadniczo nie mam nic przeciwko temu byś mi zafundował. Skoro się deklarujesz... Może być w Luxmedzie na Jagiellońskiej, bo mam tam blisko ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)