Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Sprawy urzędowe - pisma, wnioski i tym podobne.

Veturilo a dzieci

(1/5) > >>

biały:
W wątku ?Nowy poziom debilizmu?? Dayana poruszyła[ temat.przewozu dzieci Veturilo. System ma już tandemy. Może więc warto, żebyśmy zwrócili się do ZTM o wprowadzenie także rowerów dostosowanych do przewozu dzieci, jak i dla dzieci?

mp0011:
Oby tylko miały wielkie plakietki "Dzieci do 10 r.ż. jeżdżą chodnikiem".

rowerozof:
Nie ZTM tylko ZDM. 

--- Cytuj ---   Rozwijana będzie również sieć rowerków dziecięcych. Zaplanowano 6 specjalnych stacji, na których będzie można wypożyczyć mniejszy rower dla swojego dziecka.   
--- Koniec cytatu ---
http://rowery.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/szukamy-operatora-veturilo

remitent:

--- Cytat: mp0011 w 16 Lip 2016, 14:21:56 ---Oby tylko miały wielkie plakietki "Dzieci do 10 r.ż. jeżdżą chodnikiem".

--- Koniec cytatu ---
Dzieci do 10 r. ż. jeździć (same) chyba nie mogą?

biały:

--- Cytat: mp0011 w 16 Lip 2016, 14:21:56 ---Oby tylko miały wielkie plakietki "Dzieci do 10 r.ż. jeżdżą chodnikiem".
--- Koniec cytatu ---
Większość veturiluloj i tak jeździ chodnikiem niezależnie od wieku ;). Ale fakt ? można wykorzystać Veturilo do edukacji w zakresie przepisów. Całkiem niezły pomysł, ale na oddzielny wniosek.


--- Cytat: rowerozof w 16 Lip 2016, 17:12:31 ---Nie ZTM tylko ZDM.
--- Koniec cytatu ---
Dobrze napisałem: ZTM. Za organizację transportu miejskiego w Warszawie, w tym Roweru Miejskiego ?Veturilo?, odpowiada Zarząd Transportu Miejskiego. Nie wiem, czemu ten pojedynczy przetarg organizuje Zarząd Dróg Miejskich. Możliwe, że ze względu na obecność stacji Veturilo na obszarach pod opieką ZDM. Podobnie jak ZDM zajmuje się przystankami ZTM-u. Niemniej odgórnie za całość odpowiada Zarząd Transportu Miejskiego i masz to podane w artykule, do którego sam podałeś linka.

Ale, co ważne, artykuł mówi o tym, że ZTM już sam wpadł na pomysł dostosowania systemu do potrzeb najmłodszych. Zatem wątek można uznać za zamknięty.


--- Cytat: remitent w 17 Lip 2016, 09:24:30 ---Dzieci do 10 r. ż. jeździć (same) chyba nie mogą?
--- Koniec cytatu ---
Mogą. Są pieszymi i oprócz kilku zakazów dotyczących poruszania się w kolumnie, nie są traktowani w sposób szczególny. 9-latek ma pełne prawo ?iść? sobie po chodniku, nawet jeśli ?idzie? na rowerze. Natomiast nie mogą poruszać się po drodze same poniżej 7 roku życia, niezależnie od tego, w jaki sposób się poruszają, chyba że na drodze dopuszczalny jest tylko ruch pieszych.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej