Autor Wątek: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]  (Przeczytany 22175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Kwi 2012, 20:51:42 »
Ale oni i tak będą się zachowywać jak piesi i stwarzać zagrożenie.

Pytam się cynicznie: oni tymi rolkami na uczelnie jadą, do pracy czy może do sklepu ?!!

Ja rozumiem że może gdyby DDRy były proporcjonalnie szersze, to może i by się dało. Narazie rolkarze na DDRach są jednak dla mnie zagrożeniem i przeszkodą.

Wiem że mówię trochę jak kierowca, ale różnica jest taka, że kierowcy łatwo wyprzedzić rowerzystę, który zajmuje mniej miejsca na drodze niż samochód.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi 2012, 21:36:36 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

storm

  • Gość
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Kwi 2012, 21:20:33 »
@Kaczorze - miałem wiele do czynienia z rolkarzami, w szczególności i na Masie i na ścieżkach w 3M. I wiem, że są KOMPLETNIE NIEPRZEWIDYWALNI. Na DDR w 3M byłem gościem i... nie raz i nie 10 raz musiałem gwałtownie hamować, bo szanowny rolkarz skręcał, zatrzymywal się, czy zmieniał tempo raptownie. I dopiero jak słyszał piszczące hamulce roweru za sobą - oglądał się i puszczął rowery obok siebie.
Na WMK w szpalerze jest dokładnie tak samo - chwilami bardzo ciężko jest przedostać się za radiolkę bo rolkarze momentami kompletnie blokują przejazd.


Moze jestem przewrażliwiony, ale o ile na trójmiejskiej DDR mi to zwisało (chociaż spowalniało przeloty z Sopotu do GDA i z powrotem), o tyle na DDR w Warszawie rolkarze będą blokowali te drogi, gdyż nasze DDRki są po prostu za CIASNE. Nie są tak szerokie i tak dobrze wykonane, jak wiekszość tych w bardziej cywilizowanych rowerowo miastach jak GDA.


I nie chodzi o to, że się nie da, tylko rolkarz zajmuje zbyt dużo miejsca na DDR, i na DDR się de facto po prostu SAM nie zmieści, nie wspominając o tym, aby przepuścić rowerzystę z przodu jadąc aktywnie, czy tego rowerzystę z tyłu, którego nie widzi i nie usłyszy zajęty rolkowaniem... A ten często zbliża się bezszelestnie... I co wtedy? Rolkarz szourujący do przodu, a za nim 10 rowerów czekających, aż rolkarz się łaskawie obejrzy i przepuści?


Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Kwi 2012, 21:32:03 »
Cześć.
Dla mnie dużym problemem są rolkarze i biegacze przemieszczający się ZUPEŁNIE NIE OŚWIETLENI starym DDR-em( jest to dawna droga dla maszyn rolniczych) z Powsina na odcinku od Powsinka skrzyżowania ul. Vogla z ul. Przyczółkową do Miasteczka Wilanów (Al.rzeczypospolitej)...
Dosyć często wracam tym DDR-em do domu i chyba tylko OPACZNOŚĆ sprawiła że na nikogo z nich nie wpadłem- na tym odcinku jest bardzo niebezpiecznie jeździć po zmroku. Już nie raz tak miałem, że zauważałem ich dosłownie w ostatnim momencie...
I TAK zawsze będą nim jeździli- niech przynajmniej będą dobrze widoczni. A będzie bezpieczniej.
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron

Drex

  • Gość
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Kwi 2012, 23:17:23 »
Cześć.
Dla mnie dużym problemem są rolkarze i biegacze przemieszczający się ZUPEŁNIE NIE OŚWIETLENI starym DDR-em( jest to dawna droga dla maszyn rolniczych) z Powsina na odcinku od Powsinka skrzyżowania ul. Vogla z ul. Przyczółkową do Miasteczka Wilanów (Al.rzeczypospolitej)...
Dosyć często wracam tym DDR-em do domu i chyba tylko OPACZNOŚĆ sprawiła że na nikogo z nich nie wpadłem- na tym odcinku jest bardzo niebezpiecznie jeździć po zmroku. Już nie raz tak miałem, że zauważałem ich dosłownie w ostatnim momencie...
I TAK zawsze będą nim jeździli- niech przynajmniej będą dobrze widoczni. A będzie bezpieczniej.
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron
A co to ma do rzeczy? Chwalisz się czy żalisz, bo związku z legalizacją jazdy pieszych na kółkach po DDR to ja nie widzę.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Kwi 2012, 09:07:15 »
Ja uważam, że to nie powinno być to regulowane ogólnie. Są drogi rowerowe mało wykorzystywane, gdzie rolkarz nie jest problemem. Ale są i takie, gdzie go być nie powinno, bo po prostu będzie zawalidrogą lub zagrożeniem.

W Wiedniu rozwiązano to znakami - na części DDR i na wszystkich pasach rowerowych i kontrapasach są znaki że rolkom wstęp premiowany kwitkiem na ileś tam oiro. A po reszcie mogą sobie jeździć ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Kwi 2012, 10:00:55 »
jak DDr-y zaczną być dla nas opcjonalne, to niech rolkarze po nich jeżdżą ;0)

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Kwi 2012, 10:03:52 »
Jednak prawda jest taka, że rolki nie są jeszcze (chyba) traktowane przez rolkarzy jako środek komunikacji, a infrastruktura (ulice, DDRy i inne twory) jest tworzona dla komunikacji, a nie dla weekendowo/popołudniowego ruchu rekreacyjnego. Nie widze też z drugiej strony zbyt dużej ilości rolkarzy na ścieżkach/chodnikach rano kiedy jadę do pracy czy wieczorem gdy z niej wracam, więc osobiście nie jest to jakiś STRASZNY problem.


Fakt: rolkarze zajmują dużo więcej miejsca (szerokości) niż rowerzyści + jest to dosyć niekontrolowana szerokość :) , rolkarze jak i piesi nie czują/widzą/słyszą nic poza sobą i na 100% dopiero krzyczenie "uprzejmie proszę o przesunięcie się do prawej strony ścieżki" lub jakaś krótsza forma słowna na nich zadziała, rolkarze to w znacznej mierze nie ludzie jadący z punktu A do B najproszą i najbardziej efektywną metodą, ale często i gęsto piruetujący, lawirujący i wykonujący inne ruchy poziome nie w osi ścieżek.
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Kwi 2012, 10:52:27 »
jak DDr-y zaczną być dla nas opcjonalne, to niech rolkarze po nich jeżdżą ;0)

O to to! Wtedy jadę po jezdni i mi wszystko jedno ;]

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Kwi 2012, 11:01:08 »
a ci co chcą jadą z rolkarzami, dzwonią i uważają na nich. W sumie cywilizowane rozwiązanie.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Kwi 2012, 12:32:08 »
Cześć.
Dla mnie dużym problemem są rolkarze i biegacze przemieszczający się ZUPEŁNIE NIE OŚWIETLENI starym DDR-em( jest to dawna droga dla maszyn rolniczych) z Powsina na odcinku od Powsinka skrzyżowania ul. Vogla z ul. Przyczółkową do Miasteczka Wilanów (Al.rzeczypospolitej)...
Dosyć często wracam tym DDR-em do domu i chyba tylko OPACZNOŚĆ sprawiła że na nikogo z nich nie wpadłem- na tym odcinku jest bardzo niebezpiecznie jeździć po zmroku. Już nie raz tak miałem, że zauważałem ich dosłownie w ostatnim momencie...
I TAK zawsze będą nim jeździli- niech przynajmniej będą dobrze widoczni. A będzie bezpieczniej.
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron
A co to ma do rzeczy? Chwalisz się czy żalisz, bo związku z legalizacją jazdy pieszych na kółkach po DDR to ja nie widzę.
Drex, jako rowerzysta z długoletnim stażem jazdy na prawdę nie dostrzegasz o co chodzi? Ma związek. Policja nie robi nic z batmanami (nie oświetlonymi rowerzystami) co mnie osobiście wkurza. Batmani, zwłaszcza teraz gdy zaczął się sezon, są zmorą. Wstyd mi za nich, nie przyznaję się do takich rowerzystów.

A teraz wyobraź sobie, że Poseł Mroczek ;) dopuszcza jazdę rolkarzy po ścieżkach (drogach) rowerowych. Zdajesz sobie sprawę ilu może się pojawić dodatkowych bat-jeźdźców na tych i tak kiepskiej jakości i wąskich ddr-ach?
---------------------------
Osobiście jestem przeciwny dopuszczenia poruszania się rolkarzy po drogach rowerowych. Chyba że wyglądają one jak bulwar wiślany przy Centrum Nauki Kopernik - 5 metrowa asfaltowa jezdnia - wszyscy się zmieszczą. Na picieszenie, bulwar ma być budowany od nowa, więc nawierzchnia "po" będzie równa jak stół z dobrych materiałów. Rolkarze będą mieli nowe miejsce do jeżdżenia. Tylko to jest podejście jak do rekreacji.

Skoro są rolkarze "komunikacyjni?" to należy zastanowić się dlaczego nie chcą jeździć po chodnikach? Bo są z kiepskich materiałów (kostka downa, popękane płyty) i często w kiepskim stanie, a do tego ciągle krawężniki.

/ Całkiem serio, może by tak rolkarze zebrali się w "stowarzyszenie" i walczyli o prawa pieszych - obniżanie krawężników, naprawy nawierzchni, uwalnianie chodników spod samochodów ? /
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi 2012, 12:42:48 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

storm

  • Gość
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Kwi 2012, 12:45:59 »
@Wildzi - masz rację. Ja o tym nawet nie wpsomniałem bo jakoś w W-wie i okolicach nie jezdżę po DDRkach, ale spotkanie rolkarza po ciemku, nieoświetlonego, zygzakującego na lewo i prawo wcale niekoniecznie musiało by należeć do najmilszych w życiu rowerzysty i zdecydowanie rolkarza pewnie też...

Dlatego sądzę, że pomysł wpuszczania rolek na DDRki ma sens w takim Sopocie nad morzem bezpośrednio, bo to DDRka rekreacyjna de fato, ale na innych trasach się kompletnie nie sprawdzi i może spowodować wiele nieszczęść.

A co do pana p...osła Mroczka - kolejny osobnik, który nie wie z jaką prędkością poruszają się rowery a potem się dziwi: "z jaką on prędkością jechał, że wpadł z taką siłą na pieszego idącego po ścieżce?! Pewnie przekroczył wszelkie limity!!!" ;)

Drex

  • Gość
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Kwi 2012, 13:28:50 »
Cześć.
Dla mnie dużym problemem są rolkarze i biegacze przemieszczający się ZUPEŁNIE NIE OŚWIETLENI starym DDR-em( jest to dawna droga dla maszyn rolniczych) z Powsina na odcinku od Powsinka skrzyżowania ul. Vogla z ul. Przyczółkową do Miasteczka Wilanów (Al.rzeczypospolitej)...
Dosyć często wracam tym DDR-em do domu i chyba tylko OPACZNOŚĆ sprawiła że na nikogo z nich nie wpadłem- na tym odcinku jest bardzo niebezpiecznie jeździć po zmroku. Już nie raz tak miałem, że zauważałem ich dosłownie w ostatnim momencie...
I TAK zawsze będą nim jeździli- niech przynajmniej będą dobrze widoczni. A będzie bezpieczniej.
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron
A co to ma do rzeczy? Chwalisz się czy żalisz, bo związku z legalizacją jazdy pieszych na kółkach po DDR to ja nie widzę.
Drex, jako rowerzysta z długoletnim stażem jazdy na prawdę nie dostrzegasz o co chodzi? Ma związek. Policja nie robi nic z batmanami (nie oświetlonymi rowerzystami) co mnie osobiście wkurza. Batmani, zwłaszcza teraz gdy zaczął się sezon, są zmorą. Wstyd mi za nich, nie przyznaję się do takich rowerzystów.

A teraz wyobraź sobie, że Poseł Mroczek ;) dopuszcza jazdę rolkarzy po ścieżkach (drogach) rowerowych. Zdajesz sobie sprawę ilu może się pojawić dodatkowych bat-jeźdźców na tych i tak kiepskiej jakości i wąskich ddr-ach?
Właśnie nie ma związku- nie ma co brać jako argument nie przestrzegania przepisów przez jedną grupę jako argumentu przeciwko wprowadzeniu kolejnego przepisu, legalizującego nieprzestrzeganie przepisów przez inną grupę.


Sens by to miało gdyby ten argument został użyty w przypadku próby zmuszenia obu grup do przestrzegania przepisów.


Znam problem batmanów i ja za każdym razem jak takiego widzę tu zwracam mu uwagę na brak oświetlenia. Tak samo jak gonię rolkarzy, pieszych i samochodziarzy ze ścieżek rowerowych. A na DDR nie będą problemem "rolkarze batmani" tylko "rolkarze".

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Kwi 2012, 19:51:26 »
Cytat: Wojciech Ratyński
Jeżdżąc na rolkach, nie mamy   lusterek - argumentuje.
litosci ...

A można jeździć w kasku rowerowym z przyczepionym doń lusterkiem... i w kamizelce po ciemku (jak ja).
(jednakże rolkarze na ścieżkach rowerowych bywają uciążliwi)
Kostka downa jak dla mnie jako rolkarki nie jest taka zła... gorsze są płyty chodnikowe, zwłaszcza te małe.

oni tymi rolkami na uczelnie jadą, do pracy czy może do sklepu ?!!
A wiesz, że można? :) Ja w zeszłym roku rolowałam do roboty bardzo często.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi 2012, 19:54:45 wysłana przez Makenzen »
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Kwi 2012, 19:56:15 »
Jeżeli chodzi o lusterka, to jest to kompletnie nietrafiony argument, bo większość rowerów/rowerzystów też nie jest w nie wyposażona.
Nie wiem, może to stereotyp, ale jak ja spotykam rolkarzy to najczęściej w parach obok siebie rekreacyjnie jeżdżą - nie jadą dokądś, tylko jeżdżą. Znam jedną osobę, która dojeżdża w ciepłym okresie roku na uczelnię na rolkach - przez Pole Mokotowskie. Rolkarze komunikacyjni to chyba totalny margines nawet jeżeli porównać do rowerzystów.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rolkarze na ścieżki rowerowe ? [video]
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Kwi 2012, 20:02:57 »
Jeżeli chodzi o lusterka, to jest to kompletnie nietrafiony argument, bo większość rowerów/rowerzystów też nie jest w nie wyposażona.
Nie wiem, może to stereotyp, ale jak ja spotykam rolkarzy to najczęściej w parach obok siebie rekreacyjnie jeżdżą - nie jadą dokądś, tylko jeżdżą. Znam jedną osobę, która dojeżdża w ciepłym okresie roku na uczelnię na rolkach - przez Pole Mokotowskie. Rolkarze komunikacyjni to chyba totalny margines nawet jeżeli porównać do rowerzystów.

I dlatego uważam, że póki co problem nie istnieje. Na drodze do Powsina, Polach Mokotowskich i na bulwarach Wisły raczej się wspólnie zmieścimy. W innych miejscach rolkarzy widuję może raz na pół roku na drodze rowerowej. Przy takiej częstotliwości to nie jest wielki problem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)