Autor Wątek: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie  (Przeczytany 30697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Lip 2011, 12:01:29 »
No i ostatni argument - tego dnia będziemy jeździli w pewnych odstępach, a nie wielką grupą. Będą też na drodze urzędnicy z ZDM. Dlatego dobrze byłoby nie doganiać tych urzędników, którzy będą udowadniać, że to bezpieczne i nie zasłaniać ich niewprawionych w jeździe tyłków własnym rowerem i ciałem.

W takim razie może jeszcze Al. Solidarności od Okopowej do Bankowego?  :D
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Lip 2011, 14:49:03 »
@Chrupek:
1. 15-20km/h? Sorry, ale jak ktoś ma tyle jechać to..... niech spada na chodnik/śmieszynkę etc. Wałkowanie się rowerem po jezdni przy takiej prędkość (a właściwie dużej róznicy prędkości między samochodami a rowerzystą) jest po prostu niebezpieczne! To jest podkładanie się samochodm pod klaksony, trąbienie, spychanie, wyprzedzanie na gazetę etc. Niestety, ale przy takiej prędkości rower jest ZAWALIDROGĄ na jezdni. Powoduje problemy, autobusy mają duże problemy z manewrowaniem, tak jak i samochody. Z kolei przy okolicach 30 km/h - autobus/samochód jedzie grzecznie za bez próby wykonywania niebezpiecznych manewrów - chyba że następny przystanek ma bardzo daleko. Ale generalizując, 15-20 km/h nie jest prędkością na jezdnię.

PoRD nie zabrania jechać z prędkością 15km/h, chyba że, utrzymywanie wyższej prędkości nakazują znaki.
Na tomista PoRD zabrania jazdy chodnikiem, uwzględniając oczywiście pewne wyjątki.
Prędkość rowerzysty nim nie jest. (ale tego jesteś świadomy)
Jako osoba prowadząca pojazd (rower nim jest), mam prawo czuć się bezpieczny na drodze, zarówno przy prędkości 5, 15 jak i przy  40km/h i nie bardzo rozumiem, czemu osoby, które nie są na tyle sprawne, aby dorównać twojemu stylowi jazdy (szybkości), chcesz z jezdni wygonić.

Dziś rano przyczłapałem się rowerem do domu.
Po drodze nie byłem w stanie przekroczyć 25km/h, prędkość jaką utrzymywałem, oscylowała właśnie około 20km/h.
Czy uważasz, że w związku z tym, stwarzałem zagrożenie na drodze? (poruszałem się i jezdnią i DDR) i powinienem jechać chodnikiem?
Z tego co obserwuje, większość rowerzystów jakich spotykam w ruchu ulicznym, porusza się w przedziale 20-25km i to jest chyba optymalna prędkość, dla kogoś, kto jedzie z zakupami, nie ma ochoty się spocić (już o tym było w wątku o ubraniach) itd?
 

(...) A tak w ogóle to mi to wygląda na próbę blokowania trochę... :]
Proponuję rozluźnić te "przepisy" nieco, puścić rowerzystów na dłuższą trasę, samodzielnie, ...

Bo jazda zgodnie z przepisami, czyli obok bus-pasa jest blokowaniem.
Blokowanie rodzi frustracje i zniecierpliwienie u kierowców, którzy wyprzedzają rowerzystów, nie zgodnie z przepisami, wjeżdżając na bus-pas.
W dodatku, nie wiem, jakie są doświadczenia i obserwacje innych, ale moje są takie, że kierowcy robią to często w sposób bardzo agresywny.
Chodzi właśnie o to, aby pokazać osobą odpowiedzialnym, iż niedopuszczenie do poruszania się rowerów bus-pasem, prowokuje innych uczestników ruchu, do niebezpiecznych zachowań.
 
(...) nie tworzenia żadnych grupek - dlatego że kierowcy pojazdów znacznie inaczej reagują na pojedyńczych cyklistów, a inaczej na zorganizowanych. (nawet 2 kolarzy jadących obok siebie jest bezpieczniejsza niż każdy z nich z osobna)

A tu się zgadzam.
Nigdy do tej pory (mam nadzieje, że tak zostanie) nie zostałem wyprzedzony, na gazetę, gdy jechałem w grupie. Nawet jeśli ta była niewielka.
Faktycznie, nieprzepisowe zachowania w stosunku do pojedynczego rowerzysty, są znacznie częstsze, niż w przypadku grupy.
 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Lip 2011, 17:42:57 »
W takim razie może jeszcze Al. Solidarności od Okopowej do Bankowego?  :D

Nie chodzi o to, by dziennikarze musieli ganiać za nami po połowie Śródmieścia i Woli, tylko właśnie by mogli sobie ustawić się w jakimś dobrym miejscu i kręcić nas. Pewnie trzeba będzie kilka okrążeń zrobić, stąd dobrze, że trasa nie jest za długa, bo będzie szybciej.

Osoby, które koniecznie będą chciały później "dokręcić" ze 20km zawsze mogą odprowadzić mnie po akcji na Białołękę ;)

Czy uważasz, że w związku z tym, stwarzałem zagrożenie na drodze? (poruszałem się i jezdnią i DDR) i powinienem jechać chodnikiem?

Nic, tak sobie tylko marudzi, że jest nie wg Jego widzimisia ;) Choć miał szansę mieć wpływ na kształt imprezy - spotkanie w ZM dotyczące kampanii rowerowej i planowanych akcji (bo będzie ich więcej) było otwarte i ogłoszone z wyprzedzeniem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Lip 2011, 18:24:10 »
(...)
 
Czy uważasz, że w związku z tym, stwarzałem zagrożenie na drodze? (poruszałem się i jezdnią i DDR) i powinienem jechać chodnikiem?

Nic, tak sobie tylko marudzi, że jest nie wg Jego widzimisia ;) Choć miał szansę mieć wpływ na kształt imprezy - spotkanie w ZM dotyczące kampanii rowerowej i planowanych akcji (bo będzie ich więcej) było otwarte i ogłoszone z wyprzedzeniem.

Ty to wiesz i ja to wiem.
Ale wiele osób storm'a nie zna, a z tego co napisał, można wywnioskować upraszczając: Słabeusze, wynocha na chodniki - ja tak to zrozumiałem.
W dodatku storm ma wpis/status "Zabezpieczenie", w związku z czym, można również odnieść wrażenie, że takie jest stanowisko/zdanie organizatora, co było by sprzeczne z tym, co głosicie (organizatorzy) przez megafon, przed każdą masą, prawda?
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Lip 2011, 18:46:50 »
Ale wiele osób storm'a nie zna, a z tego co napisał, można wywnioskować upraszczając: Słabeusze, wynocha na chodniki - ja tak to zrozumiałem.

Niektórzy właśnie kupili low-racera i muszą się dowartościować tym faktem. Przejdzie Mu góra za dwa lata.


W dodatku storm ma wpis/status "Zabezpieczenie", w związku z czym, można również odnieść wrażenie, że takie jest stanowisko/zdanie organizatora, co było by sprzeczne z tym, co głosicie (organizatorzy) przez megafon, przed każdą masą, prawda?

No z tym statusem to faktycznie trzeba będzie chyba coś zrobić, bo od dawna nie widziałem by Storm działał w zabezpieczeniu. A i zamieszania faktycznie robi niemało marudzeniem i kontestowaniem wszystkiego jak popadnie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Lip 2011, 19:04:50 »

W dodatku storm ma wpis/status "Zabezpieczenie", w związku z czym, można również odnieść wrażenie, że takie jest stanowisko/zdanie organizatora, co było by sprzeczne z tym, co głosicie (organizatorzy) przez megafon, przed każdą masą, prawda?

No z tym statusem to faktycznie trzeba będzie chyba coś zrobić, bo od dawna nie widziałem by Storm działał w zabezpieczeniu. A i zamieszania faktycznie robi niemało marudzeniem i kontestowaniem wszystkiego jak popadnie.

Ja widziałem, zastąpił mnie na MNA, akurat nie jechałem wtedy w zabezpieczeniu tylko szalałem idiot camerą.
 
A z tym całym statusem to jest tak, że sobie można 0,3 pkt do szpanu dodać za pisanie totalnych pierdół o innych na ukrytym forum.
Niech się wam nie wydaje, że nie wiem dobrze o kim mówię  :D :D ;D
 
 
P.S.
 
Że mało osób z WMK zagląda na forum chłopców ''ZMowców'', pozwolę sobie wstawić:
 

 Korekta trasy . . .

 
« Ostatnia zmiana: 02 Lip 2011, 22:35:53 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Lip 2011, 23:52:51 »
Przypominam by być nieco przed 12-stą (może być 11:40) abyśmy zdążyli zrobić sobie odprawę i wszystko przegadać zanim pojawią się media.


Osoby, które nie zamierzają stosować się do zasad akcji przygotowanych przez Chrupka, prosimy by sprawdziły dla nas obecność buspasów na trasie S7 pod Płońskiem ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Lip 2011, 00:37:34 »
W takim razie może jeszcze Al. Solidarności od Okopowej do Bankowego?  :D

Nie chodzi o to, by dziennikarze musieli ganiać za nami po połowie Śródmieścia i Woli, tylko właśnie by mogli

Myślałem o urzędnikach z ZDM, którzy też podobno użyją rowerów? Bez kamer, żeby nie mieli tego nikomu za złe. Solidarności jako dłuższy odcinek może zostawić więcej wspomnień  ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Lip 2011, 10:33:36 »
Pada deszcz i nie zapowiada się żeby prędko przestał. Co w związku z tym?
Jeśli akcja się odbędzie to urzędnicy będą mieli chrzest bojowy.

PS. Przyjadę, ale bez drewnianej przyczepy ;)
I jestem tatą po raz drugi!

Woydzio

  • Gość
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Lip 2011, 10:48:07 »
Pada deszcz i nie zapowiada się żeby prędko przestał. Co w związku z tym?
A co ma być? Nie ma złej pogody na rower, są tylko źle ubrani rowerzyści  :D
Woydzio

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Lip 2011, 14:46:33 »

Akcja udana. Dziękuję wszystkim za udział! Spisaliście się na medal. Osób dużo nie było z powodu deszczu aczkolwiek media i tak chciały nas filmować pojedynczo :)

Z urzędników było dwóch panów z ZDM (w tym rzecznik) oraz jeden pan z ramienia Inżyniera Ruchu.
Komu w drogę temu rower.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Lip 2011, 15:53:31 »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Lip 2011, 17:44:14 »
W jednym z artykułów napisano: "Podczas akcji cykliści zademonstrowali w praktyce, jak   niebezpieczne jest jeżdżenie buspasami zgodnie z obowiązującymi   przepisami", a to chyba nie o to chodził, tylko o pokazanie, że bezpieczniej byłoby jechać buspasem, prawda? Zresztą to zdanie stoi w sprzeczności wobec kolejnego, czyli że "Na warszawskich buspasach, w przeciwieństwie do tych spotykanych w innych miastach europejskich, nie jest dopuszczony ruch rowerowy" ;) Ale mniejsza o to, w każdym razie w komentarzach pod pierwszym artykułem pojawiło się zdanie, że rowerzyści na buspasach blokowaliby autobusy, ktoś coś też pisał o hordach rowerzystów... No nie wiem, jak ja jadę buspasem (ciiii, nikt tego nie widział ;)), autobusy mnie mijają bez żadnych problemów, buspasy są wystarczająco szerokie, żeby zmieściły się na nich i autobusy, i rowery...
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Komu w drogę temu rower.