Autor Wątek: 16.06. Masa w Kobyłce  (Przeczytany 49196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mietek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Cze 2012, 19:38:37 »
Super, nawet nie spodziewałem się, że będzie tyle chętnych osób z Warszawy. Wprawdzie do WMK to jeszcze daleko, ale kto wie  ;D

Jeśli ktoś wybiera się pociągiem to kilka wskazówek:
- jedyna rozsądna opcja to pociąg Kolei Mazowieckich ze stacji Warszawa Wileńska: odjazd 14:45, 15:10; podróż trwa 20 minut, wysiadamy na 4 stacji: PKP Kobyłka (Warszawa Wileńska, Ząbki, Zielonka, Kobyłka Ossów, Kobyłka)
- od Warszawy Wileńskiej można korzystać z biletów ZTM ale na całym tym odcinku obowiązuje II strefa oraz tylko bilety dobowe wzwyż tzn. bilety 20 minutowe itd, jednorazowe nie są honorowane
- niezależnie czy mamy bilet KM czy ZTM przewóz roweru jest bezpłatny

Dla osób dojeżdżających rowerem niestety nie ma jakieś fajnej trasy, którą można polecić- w zasadzie wszystkie opcje opierają się na drogach wojewódzkich (DW 631 i DW 634). Możemy się umówić, że dołączę do Was gdzieś zaraz za Warszawą i poprowadzę na miejsce.

Dodam, że sam masa kobyłkowska to będzie 10-15 km.

Offline MKKobyłka

  • Początkujący
  • Wiadomości: 5
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Cze 2012, 21:13:45 »
Witamy serdecznie! Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni tak pozytywnym odzewem rowerzystów z Warszawy :)) Super, dzięki za wsparcie, zabierajcie oczywiście flagę Masy!!!! jesteście honorowymi Gośćmi!!! :) Postaramy się zorganizować przejazd w miarę dobrze i bezpiecznie, jednakże, że jest to pierwsza masa liczymy na pomoc i przymknięcie oka na niedociągnięcia :D z każdą masą (bo ta na pewno nie jest ostatnią) będzie coraz lepiej. Mamy natomiast jeden mały problem i TU LICZYMY NA POMOC., mianowicie policja nas nie będzie eskortować gdyż zajmuje się strefą kibica...:/ i nie mają wystarczająco dużo ludzi....dlatego liczymy na pomoc w zabezpieczaniu wszystkich chętnych!!! :D Wiemy też, że termin jest średni, ale że wspiera nas Urząd Miasta Kobyłki, wzięliśmy na siebie otwarcie tzw. dni Kobyłki, właśnie 16.06. :D tak to wygląda, pozdr. Krzysiek
« Ostatnia zmiana: 14 Cze 2012, 21:41:20 wysłana przez MKKobyłka »

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Cze 2012, 21:27:40 »
Proszę, moje oczy krwawią... konto o dość oficjalnej nazwie to trochę ogarnięcia w kwestii estetyki pisania by się przydało.

Offline Adbej21

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Cze 2012, 23:48:08 »
Jestem chetny na te wycieczke do kobyłki jade z wami.Do zobaczenia w sobote ;)

GFM

  • Gość
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Cze 2012, 00:41:38 »
Ja będę jechał z Grochowa przez Olszynkę, Rembertów i Mokry Ług.
Pociągnę przyczepkę z banerem (koszulka) i graty pomocy
technicznej też wezmę.
Jak by mi ktoś z organizatorów mapkę przejazdu zorganizował
to będę wdzięczny. To tak na wypadek pozostania za peletonem.
Przy awariach niestety się zdarza.

tomus1973

  • Gość
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Cze 2012, 07:19:22 »
W sobotę...Gdzie...


w KIM-ie na Bartyckiej

Offline MKKobyłka

  • Początkujący
  • Wiadomości: 5
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Cze 2012, 08:14:37 »
Witaj GFM, postaram się jak najszybciej podrzucić plan przejazdu. Wielkie dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że następnym razem przyjedziesz bez obciążenia, a my zapewnimy Ci taki komfort jak własnie wsparcie techniczne :)
Obecnie, pracujemy nad tym co ma być jutro, ale tak na prawdę prawdziwa organizacja Masy rozpocznie się chyba od następnego podejścia. Przyznam szczerze, że odzew od kiedy pojawiło się info na plakatach i FB był bardzo mały. Ostatnie 3 dni pokazały jednak wielką aktywność wśród społeczeństwa :) Ludzie dzwonią i chcą się zapisać na coś takiego jak MK. W tym momencie jest za mało czasu aby zorganizować to jeszcze lepiej. Pozostaje nam tylko jeszcze raz podziękować wszystkim przyjezdnym za wsparcie i pomoc, oraz zaoferować na przyszłość swoją w ramach przyjacielskiej współpracy :)
« Ostatnia zmiana: 15 Cze 2012, 10:32:48 wysłana przez MKKobyłka »

Offline MKKobyłka

  • Początkujący
  • Wiadomości: 5
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Cze 2012, 10:35:56 »
Sorki dla moda że post pod postem, ale chyba nie mam wyjścia.

GFM niestety mapkę dostaniesz na miejscu, wybacz ale tym razem musi tak pozostać. Następna trasa będzie planowana w szerszym gronie i powstanie w wersji elektronicznej do wglądu dla wszystkich. Zostanie założony również blog i zapewne strona www. Plany są duże i mam nadzieję że sprostamy zadaniu.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Cze 2012, 14:52:24 »
Garść pytań technicznych:
- czy policji nie będzie wcale, czy będzie odrobina?
- czy będziecie kolumną uprzywilejowaną, czy nie? [co oznacza, że stajecie na czerwonych światłach i peleton okropnie się rwie]
- macie wśród organizatorów ludzi doświadczonych w innych przejazdach, najlepiej Masach?

Obecność jakiejkolwiek policji, choćby dwóch motocykli [jeden z przodu, jeden z tyłu] jest dla was kluczowa, tylko wtedy będziecie kolumną.

Życzę szczęścia i oby się udało :)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Cze 2012, 15:07:11 »

- czy będziecie kolumną uprzywilejowaną, czy nie? [co oznacza, że stajecie na czerwonych światłach i peleton okropnie się rwie]
W takiej mieścinie to można tak fajnie ułożyć trasę aby całkowicie ominąć światła.
Również asysta Policji nie jest konieczna, choć wskazana gdyż tam nie ma wielopasowych jezdni.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Cze 2012, 15:33:20 »
MOK był dla mnie niezrozumiały więc szukając miejsca startu Masy, znalazłem adres na Jana Pawła II w Kobyłce rzecz jasna ;).

PS. Jak uważacie (pytam bardziej doświadczonych) czy ze względu na spóźnialskich (i inne nie przewidziane po drodze zdarzenia) godzinę startu spod Ratusza Targówka przesunąć z 15.00 na 14.30? Nie ukrywam że dałoby mi to komfort, że nie będziemy musieli gonić na zabój i że się nie spóźnimy.

PS. Czy Masa w Kobyłce będzie miała szprychówki? ;D
I jestem tatą po raz drugi!

Offline mietek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Cze 2012, 19:45:59 »
- czy będziecie kolumną uprzywilejowaną, czy nie? [co oznacza, że stajecie na czerwonych światłach i peleton okropnie się rwie]

U nas w Kobyłce światła są tylko na trzech skrzyżowaniach tak więc ten problem się nie pojawi. Tak jak było napisane wcześniej, policja nie będzie nas eskortować i robimy małą partyzantkę (taki powrót do korzeni)

- macie wśród organizatorów ludzi doświadczonych w innych przejazdach, najlepiej Masach?

Kilkoro nas od  lat uczestniczy w Masie Warszawskiej, chociaż oczywiście zapaleni entuzjaści to nie to samo co zaprawione w bojach zabezpieczenie. W związku z tym mile widziani ochotnicy, którzy w razie potrzeby pomogą w zabezpieczaniu przejazdu.

PS. Czy Masa w Kobyłce będzie miała szprychówki? ;D

Niestety szprychówek nie będzie. Przewidziane są inne drobiazgi. Z wielomilionowego budżetu przeznaczonego na ten cel kupiliśmy sobie nowe mercedesy, pobudowaliśmy wille i niestety okazało się, że zabrakło pieniędzy na szprychówki  :o. Może pojawią się w przyszłości.

I taka mała prośba- czy zabralibyście ze sobą kilka lizaczków- niestety jeszcze nie dorobiliśmy się własnych
« Ostatnia zmiana: 15 Cze 2012, 20:00:55 wysłana przez mietek »

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Cze 2012, 20:09:32 »
WMK nie używa lizaków.

Offline mietek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Cze 2012, 20:19:19 »
WMK nie używa lizaków.

Ups, człowiek ciągle dowiaduje się nowych rzeczy :)

Offline Adbej21

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 16.06. Masa w Kobyłce
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Cze 2012, 20:52:12 »
Musze z przykrością powiedzieć ze na mecz tak samo jak stanley się nie wyrobie ja sobie odpuszczam te wasza imprezę.Róbcie swoje!
Mnie także nie będzie!
Pozdrawiam adbej21.