Autor Wątek: Czarna lista - ostrzeżenie(a)  (Przeczytany 77859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #75 dnia: 25 Paź 2012, 10:41:06 »
Czy ktos ogłaszał dzisiaj może Dzień Palanta w Samozłomie? Ja nic o takowym nie słyszałem?

Palant #2. WSC 6A95
Twardziel niesamowity! Stałem sobie na światłach przy Tkacz X Połczyńska, jakoś bliżej prawej strony, bo na środku było coś białego posypanego i nie wiedziałem czy to nie szkło jak dojeżdżałem. Za moment zielone, ruszam do przodu, a na środku skrzyżowanie, milimetry ode mnie przelatuje WSC 6A95. Biedny, aż mi go żal, bo za chwilę stanie w korku... A ja przejadę obok niego... A może wezwać niebieskich? Eeee, nieee... Spieszy mi się do pracy. Dojechałem do gościa, zatrzymałem sie obok, dłoń do góry, pokazałem mu jak malutkie ma to coś między nóżkami... Szczękoopad zaliczony, pojechałem dalej.
UWAGA na idiotę w WSC 6A95. Facet wygląda na dużego, ale nie wiadomo czy między nogami na pewno ma jaja, czy coś innego i czy nie ma z tym związanych jakichś kompleksów!!!

Palant #1. WE 0036R
Ten pobił wszelkie rekordy idiotyzmu.
Wiadukt na Łopuszańskiej, zjeżdżam sobie na dół... Ooo, tam mnie coś wyprzedza, poleciało, duże takie, wielki GRILL z przodu... No i widzę jak toto się zatrzymuje przede mna i próbuje wcisnąć na chama między inne samochody jadące prawidłowo środkowym pasem. Oczywiście chętnych w tym miejscu nie ma - kto był spryciarzem na górze, ten teraz się albo męczy albo skręca zgodnie z PoRD w prawo pod wiadukt. Pan zatarasowął mi swoim czołgiem drogę, zwalniam za nim (tracę prędkość która wypracowałem zjeżdżając z góry, która zazwyczaj starczała mi na dojazd do przystanku za skrzyżowaniem!). No i czołg sobie stoi przede mna i czeka... I czeeeeka... I nie ruszy się ani na prawo ani na lewo. Zgodnie z PoRD widząc jak mruga kieurnkiem w lewo powinienem ominąć go z prawej, ale nie ma za bardzo jak... Jakoś się przeciskam, facetowi krzyknąłem "NAUCZ SIĘ JEŹDZIĆ!" i poleciałem dalej. Kilka chwil potem, za wspomnianym przystankiem widze w lusteku czołga WE 0036R jak wyprzedza mnie.... NIE. Nie wyprzedza prawidłowo tylko... zajeżdża mi na chama drogę przede mną zjeżdżająć błyskiem z lewego pasa na prawy, minimalnie przede mnie. No nic, pałera rano nie mam - zimno - nie dogonię. Jadę spokojnie swoim tempem, ale już widzę, że czołg - Chrysler 300 stanął właśnie w koreczku... :D I jedzie powolutku... Dopędzam go więc, dochodzę... i... zajeżdżam mu drogę jeszcze bardziej niż on mnie! :D Nie wiem czego musiał doświadczyć Pan palant siedzący w środku, ale... odpalił awaryjne i coś by pewnie chciał zrobić, ale... stoi w korku :D A ja poleciałem dalej :D
Notabene numeru rejestracyjnego nie zdążyłem wtedy odczytać, ale Palant poleciał tam gdzie i ja, wyprzedził mnie już grzecznie na swoim pasie(! wowo, nauka nie poszła w las?!), no a wtedy odczytałem numerek ;)

Właśnie sprawdziłem samozłoma tego Palanta - http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrysler_300
Maszyna spora, nie powiem, pewnie pałera toto ma zawsze pod maską... Ale czy koniecznie to się nadaje na miasto i do tego, aby pokazać innym, że się nie ma nic kompletnie ani we łbie, ani między nóżkami?
I dziwnie mi to przypomina historię z Lexusem, którego zatrzymywaliśmy w Masie rok temu. Czyżby im większa bryczka - tym większa pewność bezkarności na drodze i większe mniemanie o sobie? A może coś tam rośnie między nogami? ;)  Tylko dlaczego taka menda ludzka musi to robić na drodze, wobec słabszych uczestników ruchu drogowego?! Takie rzeczy leczy się u seksuologa i psychologa, a nie na drodze!

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #76 dnia: 25 Paź 2012, 12:14:42 »
Codziennie jest taki dzień...
Jak to rzekła moja znajoma: "Na świecie kierowcy dostosowują swoje umiejętności do warunków pogodowych. W Polsce kierowcy dostosowują warunki pogodowe do swoich umiejętności".
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #77 dnia: 25 Paź 2012, 19:17:36 »
Cytat: Kenneth link=topic=2091
Czyżby im większa bryczka - tym większa pewność bezkarności na drodze i większe mniemanie o sobie? A może coś tam rośnie między nogami? ;)
Też myślę, że im mniejsze przyrodzenie tym większe auto. Trzeba się przecież czymś dowartościować. :P
o, to taka ładna ilustracja na temat. :D
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/5654842_460s.jpg
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #78 dnia: 25 Paź 2012, 19:57:33 »
I dziwnie mi to przypomina historię z Lexusem, którego zatrzymywaliśmy w Masie rok temu. Czyżby im większa bryczka - tym większa pewność bezkarności na drodze i większe mniemanie o sobie?
Najprawdopodobniej właśnie im bryka lepsza, tym mózgownica gorsza. Niewiele na razie miałem doświadczeń z zabezpieczaniem, ale najczęściej kierowcy wyrozumiali to waśnie ci w mniej eleganckich samochodach. Ci z lepszych pchają się na siłę, albo na grzeczną poradę, że przejazd potrwa parę minut i warto wyłączyć silnik odpowiadają "lubię smród". Na Masie Powstańczej, której nie zabezpieczałem, po "amatorsku" przyblokowałem na Poznańskiej jakiegoś dużego czarnego z garniturem w środku. Trochę się rzucał, ale w końcu dał spokój. Już nawet chciał cofnąć i poszukać innej drogi,kiedy nadjechał drugi podobny i postanowił go ominąć i pchać się w peleton. Zza kółka widywałem podobnie mądre zachowania. Jednym z "lepszych", były wyczyny gościa w Mercu SLK pod Piasecznem. W ciągu dosłownie paru sekund popisał się dwoma wesołymi zagrywkami: dojechał do gościa w maluchu, który ustępował przy skręcie w lewo na posesję nadjeżdżającym z przeciwka, po czym myknął między maluchem a bramą. Dosownie kawałek dalej był korek przed sporym skrzyżowaniem. Pojechał pod prąd jakieś sto metrów i na czerwonym bez strzałki skręcił w prawo z lewego pasa. Im bardziej elegancki samochód, tym większe prawdopodobieństwo buraka w środku.

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #79 dnia: 25 Paź 2012, 21:47:00 »
nie ma reguły gbur w mercedesie to taki sam gbur w maluchu tu opakowanie nic nie zmieni...
Tak samo jak porządny kierowca w maluchu będzie takim samym w porsche.
Pewnie trafią się wyjątki, ale tak to już w przyrodzie jest ;]

Ja codziennie w drodze do pracy mam kierowcę który do wozi ciepłe pieczywo do sklepu... wariat nie miłosierny pruje niemiłosiernie w terenie zabudowanym.
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #80 dnia: 26 Paź 2012, 09:26:31 »
WW 8629P - Toyota Avensis Wagon
Al.Krakowska / 17 Stycznia czyli skręt w lewo. Zmieniają się światła, ruszyłem na żółtym, wjechałem na skrzyżowanie, na torach słyszę za sobą klakson z tyłu... Cholera? Co jest? Przecież daję miejsce temu, który był za mna, aby poleciał na lewy pas na 17 Stycznia? Ale nie. To nie on. To Z PRAWEJ STRONY wyprzedza mnie Avenek i wlatuje na pas na którym znajduje się przystanek autobusowy przy maku. Wszystko to oczywiście przy >50 km/h. Wobec mnie zachował jako-taki dystans, ale sam fakt, ze wyprzedza z prawej storny kogoś, kto znajduje się z prawej strony, kto oczekuje zagrożenia z tyłu i z lewej i robi to z taką prędkością... Kolejny palant po prostu.

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #81 dnia: 31 Paź 2012, 22:33:37 »
Godzina +/- 18:45, ul.Słowackiego (na wiadukcie nad al.AK) autobus 116 o nr. bocznym A 525
Skręcałam z Żeromskiego, po czym jechałam na wprost (w stronę pl.Wilsona) prawym pasem. Robi się on za chwilę drugi od prawej, bo pojawia się skrajnie prawy dla osób zjeżdżających z Trasy AK, po czym zmienia się w pas do skrętu w prawo.
Było w miarę luźno, ale widać niewystarczająco dla kierowcy autobusu, który nie mógł (nie chciał) przy wyprzedzaniu zmienić pasa. Wyprzedził mnie na centymetry po czym zaczął lekko zajeżdżać drogę, tym samym spychając mnie na prawy pas. Całe szczęście, że obok jechała eLka.
Jak podjechałam do niego na światłach (no to daleko zajechał...) to tylko wymachiwał coś rękami i popukał się w głowę- nie raczył otworzyć szyby by porozmawiać.

W ogóle- zastanawiam się kiedy przyjdzie taki dzień, w którym przestanę się przejmować tym co spotykam na drodze. :x
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2012, 22:35:08 wysłana przez Olexy »
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #82 dnia: 31 Paź 2012, 22:54:46 »
Chyba spotkałem dzisiaj storma2 na Globusowej. Zwyczajowo jako, że spodziewałem się korka w tunelu i w ogóle po ciemku tam się jeździ tak sobie, pojechałem bocznym chodnikiem połozonym tuż pod torami. On jest asfaltowy, mało ludzi tam chodzi. Tym razem było inaczej - z przeciwka coś się pojawiło... Szybko się zbliżało, ciemne, wysokie i... ROWERZYSTA! Zajechałem mu delikatnie droge, aby zwrócić mu uwagę... Niestety, jechał tak szybko i miał tak innych głęboko w (_|_), że zdążyłem tylko wykrzyczeć 2 pytania: jak jeździ i gdzie ma światełka... No a potem szanowny batman gdzieś zniknął za mną. Pewnie spieszył się do domu napisać na Forum WMK, że konto jest jego, a światełka ma w du...pie... ;P

Przy okazji serdeczne pozdrowienia dla:
- kierowców nie używających kierunkowskazów w ogóle
- kierowców przypominających sobie o nich w chwili zmiany światła na sygnalizacji świetlnej i ruszenia z miejsca oraz dla tych, którzy włączają go w chwili skręcania.
To jest prawdziwa zmora polskich dróg. przez tychostatnich traci się kupę czasu na skrzyżowaniach na prawym pasie, gdzie niby nikt nie skręca, a nagle po zmianie światła okazuje się, że robi to połowa czekających.

Offline Storm

  • Początkujący
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #83 dnia: 31 Paź 2012, 23:34:48 »
Chyba spotkałem dzisiaj storma2 na Globusowej. Zwyczajowo jako, że spodziewałem się korka w tunelu i w ogóle po ciemku tam się jeździ tak sobie, pojechałem bocznym chodnikiem połozonym tuż pod torami. On jest asfaltowy, mało ludzi tam chodzi. Tym razem było inaczej - z przeciwka coś się pojawiło... Szybko się zbliżało, ciemne, wysokie i... ROWERZYSTA! Zajechałem mu delikatnie droge, aby zwrócić mu uwagę... Niestety, jechał tak szybko i miał tak innych głęboko w (_|_), że zdążyłem tylko wykrzyczeć 2 pytania: jak jeździ i gdzie ma światełka... No a potem szanowny batman gdzieś zniknął za mną. Pewnie spieszył się do domu napisać na Forum WMK, że konto jest jego, a światełka ma w du...pie... ;P

Przy okazji serdeczne pozdrowienia dla:
- kierowców nie używających kierunkowskazów w ogóle
- kierowców przypominających sobie o nich w chwili zmiany światła na sygnalizacji świetlnej i ruszenia z miejsca oraz dla tych, którzy włączają go w chwili skręcania.
To jest prawdziwa zmora polskich dróg. przez tychostatnich traci się kupę czasu na skrzyżowaniach na prawym pasie, gdzie niby nikt nie skręca, a nagle po zmianie światła okazuje się, że robi to połowa czekających.


Ha..ha..ha bardzo zabawne, niestety nie ruszałem dzisiaj mojego roweru :) I trochę daleko, nie ta strona Wisły niestety ;p Tym razem pudło

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #84 dnia: 05 Lis 2012, 15:32:15 »
To właściwie nie będzie ostrzeżenie, bo nie zapamiętałam ani marki auta, ani numerów, którym jechał wczoraj pewien buc. Ów buc wymusił na mnie pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu i jeszcze na mnie natrąbił, a żeby tego było mało, to jechał z przyklejoną komórką przy uchu... >:(
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #85 dnia: 05 Lis 2012, 21:16:08 »
Dźwigowa, 18:10. Znowu dojeżdżam do zjazdu w tunele pod torami kolejowymi. Przede mną kilka samochodów, w pewnej chwili dwa z nich gwałtownie odbijają w lewo i... widzę jakiegoś starszego faceta na rowerze oświetlonym, który wyjeżdża POD PRĄD z tuneli pod górę...
Gdyby nie to, że na Popularnej celowo nie jechałem jezdnią, a kawałek spory DDRką, to tam na dole w tunelu pewnie by doszło do kolizji bo byłbym tam te kilka minut szybciej. A tak - dziadek miał szczęście, że wyjechał w jednym kawałku... Ale w sumie dziwię się, że go kierowcy samochodów widzieli i wypuścili. Gorzej, że przez takich debili reszta rowerzystów ma przesrane :] Bo takiemu jest wszystko jedno, byleby szybciej o tą minutę przejścia na właściwą stronę tunelu przed nim...

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #86 dnia: 09 Lis 2012, 01:33:10 »
Global Moderator Comment Wydzieliłam temat o Globusowej, bo wyewoluował i zaanektował ten wątek. Ciąg dalszy dyskusji tu: http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=2470.0

Ta minka na końcu adresu nowego wątku - chyba samo forum nie do końca rozumie ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Lis 2012, 01:34:15 wysłana przez Savil »

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #87 dnia: 10 Lis 2012, 10:24:44 »
WY 0030(E)
Pani (raczej) zatrzymała się za mną na światłach Krakowska x 17-go Stycznia (Krakowska w kierunku granicy miasta). Po kilku chwilach widzę, że zaczyna mnie omijać po moim pasie, jedzie wolniutko obok mnie, wjeżdża na pasy (stałem jako pierwszy), po tym jak podjechałem pół metra (nadal czerwone) pojechała na czerwonym. Tylko po to, żeby zatrzymać się przy następnych światłach przede mną :D.
Werdykt: kierujący nieprzystosowany do warunków miejskich, prawdopodobnie pierwszy raz widział/a rowerzystę na jezdni.

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #88 dnia: 10 Lis 2012, 13:36:01 »
I dlatego na skrzyżowaniach zawsze staję na środku pasa, żeby mi ktoś takiego numeru nie wywinął.

A ja miałem ciekawą sytuację na Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Stałem na pasie dla skręcających w lewo w Fieldorfa i jadących prosto (chciałem skręcać). Na pasie po prawej, dla skręcających w prawo, stanęła sobie babeczka w hondzie civic bodajże. Dobrze, że się zagapiłem i nie ruszyłem równo ze zmianą świateł, bo pani z prawego pasa nagle skręciła w lewo.

Inny przypadek, to wielokrotne zajeżdżanie drogi przez autobusy. Krótkie to jeszcze jak cię mogę, ale jak mnie długi wyprzedza, to regularnie muszę hamować, bo mnie tyłem spycha na krawężnik.


Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #89 dnia: 10 Lis 2012, 21:12:57 »
Co do autobusu wychodzi na to że za blisko prawej strony jedziesz... Będziesz bliżej środka to autobus większym łukiem Ciebie wyprzedzi i jak będziesz spychany do krawężnika masz więcej miejsca i na krawężnik nie wjedziesz.
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C