Autor Wątek: Czarna lista - ostrzeżenie(a)  (Przeczytany 78215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GFM

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #105 dnia: 26 Lis 2012, 20:08:57 »
A z której uliczki wyjechał?
Może gdzieś tam parkuje stale?

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #106 dnia: 26 Lis 2012, 20:40:41 »
A z której uliczki wyjechał?
Może gdzieś tam parkuje stale?
Z Winnickiej, jutro może poszukam, a może spotkam go tam?

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #107 dnia: 29 Lis 2012, 09:32:58 »
Nie wiem czy to dobre miejsce, ale znów stałem się powodem rozbijania samochodów. Prawie.
http://goo.gl/maps/WuY3P
W tym oto miejscu, widziałem przed sobą korek. Myślę sobie - "trzeba będzie wyprzedzać". Zanim jednak dojechałem, widzę w lusterku samochód. Jadę z prawej, on się szykuje... szykuje i... wyprzedził. Niestety biedulek zapomniał, że mokra jezdnia i mało miejsca przed owym korkiem. Widziałem więc jak hamuje ostro, potem ostrzej, pulsacyjnie (ABS?) i... udało mu się wykręcić na pas dla jadących z przeciwka - inaczej zabrakłoby mu 1 metra... Byłaby stłuczka.
No nic... Wyprzedziłem go z prawej stojącego już na lewym pasie... Widziałem jak kierowca cofa (niepotrzebnie bo korek już się ruszyl do przodu) i wraca na swoją część jezdni.

Zresztą - gdyby nawet mnie wyprzedził i zdołał zahamować to po następnych kilkunastu sekundach zobaczyłby, że wyprzedzony przez niego rowerzysta - właśnie go wyprzedza z lewej. Więc CO mu to dało?

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #108 dnia: 29 Lis 2012, 09:46:22 »
Sto... wróć, Kenneth: ponoć wyprzedzenie rowerzysty wydłuża małego i pozwala się dowartościować. Ja nie sugeruje występowania jakiś kompleksów z tego powodu, ale.........
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #109 dnia: 05 Gru 2012, 12:51:44 »
Autobus Neoplan z numerkiem bocznym 8352 lub podobnym, linia 414.
Sytuacja:
Tunel na Prymasa 1000-lecia w kierunku na Al.Jerozolimskie, prawy pas w tunelu robi sie jednym z wielu zaraz za wyjazdem: http://goo.gl/maps/SDgRy
Wylatuję za jakimś TIRem, za mną powinien jechać drugi z parki - straszny z wyjącą turbiną, przez którego poznawałem to co się działo przede mną, bo ten z tyłu mocno grzał jak tylko miał podjechać ;)
Za wyjazdem z tunelu kręcę ile się da, aby nie blokować ruchu ciężkim wołom... Na liczniku 28 (pod górkę!) a tu obok tuż przede mną, ze środkowego pasa wpieprza się na chama żółty autobus Neoplan 414. Nie patrzy co ma obok siebie przy burcie, kiedy uciekam na prawy pas (lewy pas dla skręcających w prawo) - on zajmuje sobie prawy pas, ale jeszcze kiedy orientuje się, że "tam coś jest", udaje mi się go wyprzedzić z prawej i zająć miejsce przed nim.
Po chwili dojeżdżamy sobie na przystanek za Rondem, staję i pytam kierowcę - czy on mnie widział i czemu to robi? W odpowiedzi słyszę jakieś BZDURY o kamizelkach odblaskowych i o tym, że powinniśmy je mieć i takie tam.

Na usta nawet po 4 godzinach ciśnie mi się cała tona wulgaryzmów odnoszących się do inteligencji (a raczej jej braku) tego starszego pana. Jaka znowu kamizelka odblaskowa? Jak to możliwe, że on mnie "nie widział", a kierowcy tirów - tak? Czyżby temu kierowcy brakowało odpowiedniego przeszkolenia, a przede wszystkim kultury i pewnego opanowania na drodze? Po co mi kamizelka w dzień? Że on ma problemy z wzrokiem - czas do okulisty!


I a propos pieszych - jechałem wczoraj wieczorkiem DDRką na Popularnej w kierunku Globusowej. Jedna przecznica, druga... trzecia... I nagle tłumek pieszych na... DDR. Milutko. I nagle jak za dotknięciem różdżki piesi widząc mnie rozchodzą się na boki (kto by tego nie zrobił widząc na maksa świecącą CREE?) i słyszę:
- JEJU! A ja myślałem że to sam rower jedzie...!
LOL.
Szkoda tylko, że owi piesi muszą chodzić koniecznie po DDR.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #110 dnia: 05 Gru 2012, 17:29:17 »
Pisz skargę do MZA i ZTM. Kierowca autobusu nie ma prawa pouczać zderzakiem. A tu dodatkowo jeszcze pouczał o bzdurach.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)