Autor Wątek: Brak ciagłości ścieżki rowerowej na ul. Roentgena  (Przeczytany 5926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Brak ciagłości ścieżki rowerowej na ul. Roentgena
« dnia: 03 Paź 2011, 15:18:45 »
opis tematu oraz tresc listu do ZDM jest tutaj:
 
http://roweremnazakupy.wordpress.com/2011/10/03/brakujacy-odcinek-sciezki-rowerowej-przy-ch-ursynow/
 
Zapraszam do komentowania tematu na stronie dzielnicy Ursynów na facebooku:
 
http://www.facebook.com/warszawa.ursynow#!/warszawa.ursynow
 
 
 

Rano1

  • Gość
Odp: Brak ciagłości ścieżki rowerowej na ul. Roentgena
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Paź 2011, 17:38:12 »
Ja założyłem wcześniej wątek

http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=1191.0

Można więc dołączyć.

Widząc powszechność "urwisk" można dojść do wniosku, że najlepsze byłyby publiczne kary dla tych wszystkich, co takie żenująco kończące się projekty zatwierdzają - łapy w dyby i po 50 pasów na goły tyłek  8)

storm

  • Gość
Odp: Brak ciagłości ścieżki rowerowej na ul. Roentgena
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Paź 2011, 18:53:24 »
@Aradoslaw - wybacz, że się czepiam :)
Ale naprawdę nie ma normalnego miejsca, musi być koniecznie księga mord i wspomaganie jakiegoś potentata, miliardera kolejnymi centami? Nie można ząłożyć tematu na normalnym Forum, takim jak to?


[przepraszam za offtopa]


Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Brak ciagłości ścieżki rowerowej na ul. Roentgena
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Paź 2011, 21:46:11 »
@Storm: Przepraszam, ale tak napisałeś, że zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi. Możesz jakoś jaśniej?

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak ciagłości ścieżki rowerowej na ul. Roentgena
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Paź 2011, 21:56:52 »
stormowi chodziło o to że podałeś link do posta na fb, do którego widać żywi urazę
@ storm - tylko że on napisał poprostu dodatkowo na profilu Dzielnicy Ursynów a gdybyś nie zauważył na TYM forum także napisał :P
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Brak ciagłości ścieżki rowerowej na ul. Roentgena
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Paź 2011, 22:44:46 »
czy tego chcemy czy nie - fb jest popularny. Jeśli więc chce dotrzeć ze swoim komunikatem do jak największej liczby osób, to fb jest jednym z lepszych kanałów.
 
A tak naprawdę główny powód, dla którego zamieściłem info na tablicy dzielnicy Ursynów jest taki, że wiem, że zagląda tam burmistrz (bo wie, że zaglądają tam jego wyborcy). Ba, burmistrz nawet komentuje takie wpisy i już zadeklarował, że zainterweniuje w ZDM. A to ma znaczenie.   

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak ciagłości ścieżki rowerowej na ul. Roentgena
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Paź 2011, 22:52:08 »
Ba, burmistrz nawet komentuje takie wpisy i już zadeklarował, że zainterweniuje w ZDM. A to ma znaczenie.   

Żadne. Burmistrza wpływ na ZDM jest zerowy. Może robić dokładnie to, co Ty - ładnie poprosić. A ZDM może to zlać ciepłym moczem.

No chyba, że Burmistrz uderzy w kuluarach do Hanki, by Ona zajęła się tematem. Ale to byłby cud, bo Hanka od dawna leje na rowerzystów sikiem prawoskrętnym i nawet nie próbuje komukolwiek wmawiać, że to deszcz.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Brak ciagłości ścieżki rowerowej na ul. Roentgena
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Paź 2011, 23:49:32 »
Nie miałem na myśli jakiegoś formalnego wpływu. Fakt, burmistrz formalnie może to co ja - poprosić. Bardziej chodziło mi o tworzenie pewnej presji. Jeśli ja napiszę do ZDM, jeśli burmistrz napisze do ZDM, jeśli dyrekcja CH Ursynów napisze do ZDM, jeśli 10 kolejnych rowerzystów napisze do ZDM itd.  to mam nadzieję inaczej na to spojrzą niż jeśli tylko ja napiszę do ZDM.
 
Na tej samej zasadzie - jakie znaczenie mają wypowiedzi przedstawiceieli WMK i ZM na temat infrastruktury rowerowej w mediach - formalnie - żadne, ale w sensie wywierania nacisku, budowania pewnej swiadomości i ogniskowania uwagi wokół pewnych tematów, chyba jednak jakieś ma? 
     

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak ciagłości ścieżki rowerowej na ul. Roentgena
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Paź 2011, 08:59:44 »
Nie miałem na myśli jakiegoś formalnego wpływu. Fakt, burmistrz formalnie może to co ja - poprosić. Bardziej chodziło mi o tworzenie pewnej presji. Jeśli ja napiszę do ZDM, jeśli burmistrz napisze do ZDM, jeśli dyrekcja CH Ursynów napisze do ZDM, jeśli 10 kolejnych rowerzystów napisze do ZDM itd.  to mam nadzieję inaczej na to spojrzą niż jeśli tylko ja napiszę do ZDM.

W zasadzie to ZDM nie jest dobrym adresatem presji (choć pisać i poszczuć mediami na pewno warto).

Powinniście uderzać też/przede wszystkim do Gronkowicz, bo to Ona i jej ludzie rozdają kasę na inwestycje i decydują co zrobi ZDM. Pan Burmistrz jest chyba z PO? No to mógłby w kuluarach zadziałać, bo to ta sama partia!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Aradoslaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Brak ciagłości ścieżki rowerowej na ul. Roentgena
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Paź 2011, 10:51:56 »
Cytuj

 Powinniście uderzać też/przede wszystkim do Gronkowicz, bo to Ona i jej ludzie rozdają kasę na inwestycje i decydują co zrobi ZDM

ok - będziemy. Masz jakiś pomysł jak to zrobić?
 
Niestety mam trochę wrazenie, że brakujący kawałek ścieżki, którego brakuje już ładnych kilka lat jest trochę mało nośnym tematem.
 
Cytuj
Pan Burmistrz jest chyba z PO?
 
Burmistrz jest z "Naszego Ursynowa" - to taki lokalny komitet, który rządzi wspólnie z PiS. Z Platformą szczerze się nie lubią. A na marginesie  koalicja NU-PIS jest dość egzotyczna, bo trzon tej pierwszej to ludzie z lewicy, a burmistrz wywiesił jakiś czas temu na urzędzie tęczową flagę i zorganizował seminarium na temat tolerancji. No ale jak widać na poziomie dzielnicy nie ma to aż takiego znaczenia.   

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak ciagłości ścieżki rowerowej na ul. Roentgena
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Paź 2011, 11:26:33 »
Raffi, Hania nie lubi* burmistrza, a on w pełni odwzajemnia jej uczucie.

*należy wstawić coś dosadniejszego