Autor Wątek: Rowerem po Polu Mokotowskim  (Przeczytany 8886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Rowerem po Polu Mokotowskim
« dnia: 24 Sie 2011, 23:46:37 »
Jak wiecie, przez Pole Mokotowskie biegnie ścieżka rowerowa. Jest też kładka dla rowerzystów nad Al. Niepodległości, a jak się z niej zjeżdża prosto, wjeżdża się w szeroką alejkę, która potem prowadzi obok pubów "Tola" i "Lolek". I właśnie o tej alejce będzie. Śmigają po niej rowerzyści, rolkarze, łażą piesi. I teraz pytanie, bo nie zauważyłam tam stosownych znaków - czy to aby na pewno jest ciąg pieszo-rowerowy? Bo alejka prowadząca od tego mniejszego kawałka Pola Mokotowskiego (zaczynająca się niemal na wysokości Ronda Jazdy Polskiej) ku wspomnianej kładce takim ciągiem jest (widziałam znak)... Pytam, bo wczoraj dostałam OPR od jednej z pieszych, że "ścieżka leci gdzie indziej". Jeśli to nie jest cpr, to lipa, bo ta ścieżka, na którą chciała mnie wysłać owa pani, jest od czapy - nie jest pociągnięta do kładki, a nawet gdyby była, to i tak byłaby niepraktyczna, bo strasznie się wije i robi się na niej niepotrzebne kilometry...
« Ostatnia zmiana: 25 Sie 2011, 20:42:22 wysłana przez Makenzen »
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po Polach Mokotowskich
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sie 2011, 00:23:53 »
Ja z tego powodu  Pola Mokotowskie omijam szerokim łukiem, choć nimi mam po drodze.
Jezdnią jadę na Rondzie Jazdy Polskiej odbijam w
Waryńskiego i lecę Puławską  ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

storm

  • Gość
Odp: Rowerem po Polach Mokotowskich
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sie 2011, 07:12:48 »
...jechałem tym szajsem brukowym wczoraj... (po wschodniej stronie, przy Batorego). Zachciało mi się, zamiast polecieć do asfaltówki dla samochodów (Rostafińskich)... Mimo deszczu sporo pierwszych pieszych, nikt nie patrzy przed prejazdami dla rowerzystów czy coś nie leci, rowerzyści zasuwają z przeciwka "ławami"... A na koniec przy Żwirki i Wigury okazauje się, że ktoś poprowadził śmiezynkę tak, aby omijała jakąś extra tablicę... Bo przecież rowerzysta nie może mieć prostego kawałaka ścieżki 30m prosto do przejścia. O nie! Musi być slalom na 50m!
[parafrazując Lutosławskiego] I cóż by ci przyszło z prostych i gładkich ścieżek asfaltowych, gdyby samochodziarze mieliby się okazać wolniejszymi?


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po Polach Mokotowskich
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sie 2011, 09:39:09 »
Jak wiecie, przez Pola Mokotowskie biegnie ścieżka rowerowa. Jest też kładka dla rowerzystów nad Al. Niepodległości, a jak się z niej zjeżdża prosto, wjeżdża się w szeroką alejkę, która potem prowadzi obok pubów "Tola" i "Lolek". I właśnie o tej alejce będzie. Śmigają po niej rowerzyści, rolkarze, łażą piesi. I teraz pytanie, bo nie zauważyłam tam stosownych znaków - czy to aby na pewno jest ciąg pieszo-rowerowy?

Musisz sprawdzić w regulaminie parku (powinien być wywieszony na tablicach przy każdym wjeździe/wejściu do parku). Znaków tam być nie musi, bo to nie jest droga publiczna i przepisy PoRD i tak tam nie obowiązują. Jeżeli regulamin parku pozwala jeździć - jest ok. Jeżeli nie pozwala - Pani wysyłająca Cię na DDR miała rację.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Rowerem po Polu Mokotowskim
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sie 2011, 10:19:15 »
jako Mokotowianka mam potrzebę się czepnąć - w nazwie tematu i odmianie późniejszej jest błąd. Nie Pola Mokotowskie, a POLE Mokotowskie. Na POLU Mokotowskim, z POLA Mokotowskiego itd. Jeśli to za trudne, używajcie nazwy: Park im. J. Piłsudskiego ;)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Rowerem po Polach Mokotowskich
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sie 2011, 10:38:59 »
No wiesz, może być też "Park przy Bolku" itp, wszystkie nazwy niepoprawne politycznie ale ważne że każdy wie o co chodzi... i to jest chyba najważniejsze. Ale oczywiście czepiać się każdy może :P
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Cezex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po Polach Mokotowskich
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sie 2011, 11:48:42 »
W tym parku (przynajmniej w zeszłym roku) byłą to chyba ścieżka rowerowa. Czy na pewno i jak jest teraz... Ze 100% pewnością mogę z kolei napisac, że czym by to nie było, piesi i tak to mają w poważaniu i będę tam chodzic póki nie stanie tam straż miejska i nie zacznie wlepiac mandatów.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Rowerem po Polach Mokotowskich
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sie 2011, 15:19:07 »
Jest tam ścieżka rowerowa. Zygzakuje i pałęta się, jakby sama nie wiedziała którędy do przodu. Od Banacha jedzie się zygzaczkiem koło Kapuścińskiego, potem chwilę obok pieszych a potem ścieżka skręca w krzaki. Czyli prawdopodobnie tam gdzie spotkałaś panią, był już chodnik.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rowerem po Polach Mokotowskich
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Sie 2011, 20:12:31 »
No pewnie tak... ale generalnie tam się wszystko kłębi, rowery, rolki, nartorolki, nogi ludzkie... ;) a ścieżka to taka sztuka dla sztuki...
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po Polach Mokotowskich
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Sie 2011, 20:27:17 »
No pewnie tak... ale generalnie tam się wszystko kłębi, rowery, rolki, nartorolki, nogi ludzkie... ;) a ścieżka to taka sztuka dla sztuki...

Regularnie tam jeździłem, masę lat tam mieszkałem, po parku jeździ się jak po parku, piesi, rolkarze i panie z pieskami mają prawo się tam pojawiać.
Jeśli decydujemy się na jazdę po parku, to musimy się zachowywać jak w parku.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rowerem po Polach Mokotowskich
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Sie 2011, 20:40:34 »
Właśnie, więc niech mnie pańcia na ścieżkę nie wysyła, bo ja nie chcę być wyprowadzona w maliny, tylko na kładkę nad Al. Niepodległości :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po Polach Mokotowskich
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Sie 2011, 12:23:02 »
Regularnie tam jeździłem, masę lat tam mieszkałem, po parku jeździ się jak po parku, piesi, rolkarze i panie z pieskami mają prawo się tam pojawiać.
Jeśli decydujemy się na jazdę po parku, to musimy się zachowywać jak w parku.

I to jest chyba to, o czym niektórzy zapominają. Park zawsze będzie parkiem. Jak ktoś szuka szybkiej, tranzytowej trasy, to obok jest Wawelska, którą jedzie się szybciej i bez pieszych, piesków, dzieci i innych "nieszczęść" ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Rowerem po Polu Mokotowskim
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Sie 2011, 14:01:30 »
@Raffi - a to jak ja mam przejechać z Wołoskiej na Żwirki i Wigury? Parkiem to pchanie się na pieski i prowadzonych przez nie pieszych. Obok masz Rostafińskich z ich "spowalniaczami", które powodują, że plomby same wypadają... nawet na full skuterku się czuje, że to NIE JEST dobra droga dla jakiegokolwiek pojazdu. Więc?


Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Rowerem po Polu Mokotowskim
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Sie 2011, 14:39:29 »
a to jak ja mam przejechać z Wołoskiej na Żwirki i Wigury?


Marynarska->Sasanki
kiedyś był kurierski skrót Woronicza->1 Sierpnia przez tory, ale chyba go opłocili
Racławicka
Kulskiego->parkowymi ścieżkami obok Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerem po Polu Mokotowskim
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Sie 2011, 14:43:13 »
@Raffi - a to jak ja mam przejechać z Wołoskiej na Żwirki i Wigury? Parkiem to pchanie się na pieski i prowadzonych przez nie pieszych. Obok masz Rostafińskich z ich "spowalniaczami", które powodują, że plomby same wypadają... nawet na full skuterku się czuje, że to NIE JEST dobra droga dla jakiegokolwiek pojazdu. Więc?

Jak uczyłem się na Rakowieckiej, to jeździłem Rostafińskich. Trzy progi, bo OIDP tyle ich tam właśnie jest, nie przerażały mnie, choć zawieszenie w moim poziomie pozostaje niesprawne od bardzo dawna. A gdyby mnie przerażały, to bym napisał pismo gdzie trzeba by poprawili nawierzchnię. Tak jak poprawiali mi ją w wielu innych miejscach, gdzie to zgłosiłem :)

Zauważam ciekawą prawidłowość - tam gdzie bywam, regularnie poprawia się stan ulic. Ostatnio wyremontowano Wybrzeże Helskie (fajny, nowy asfalcik), którym jeżdżę do i z pracy. Wcześniej poprawiono objazd budowy metra Powiśle (były tam dziury w kostce). Dziś montowano słupki na przystanku przy skrzyżowaniu Gagarina z Belwederską. Dziury z chodnika na Chełmskiej, którym chadzam czasami do baru też jakoś zniknęły.

Wcześniej przez 2 lata jeździłem na Krakowskie. Przez ten czas wyremontowano Międzyparkową, Bonifraterską, zrobiono remont cząstkowy nawierzchni na placu Krasińskich, czy łatano dziury w nowej nawierzchni na Krakowskim. Przestałem jeździć, to już widzę co się przy UW dzieje ;)

Wcześniej przez 4 lata śmigałem na Rakowiecką. Wtedy asfalt zmieniono na niej, na Batorego, Jagiellońskiej, Mokotowskiej i na kilku innych ulicach, którymi jeździłem.

Ja po prostu zgłaszam takie rzeczy, które mi nie pasują :) I choć nie wszystkie zgłoszenia robią od razu, a niektóre z sukcesów nie są sukcesami wyłącznie moimi (bo przecież nie tylko ja to zgłaszam), to trend jest jednak dość wyraźny :D
« Ostatnia zmiana: 26 Sie 2011, 14:47:54 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)