Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 521120 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline crazysatyr

  • Początkujący
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Bicycle Rider
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #720 dnia: 18 Cze 2013, 18:04:35 »
Bo to co odwaliła  ??? :o - to się w głowie nie mieści  ::). I tak podziwiam CIę że nie wstukałes jej pompką od roweru trochę oleju do miejsca na mózg.  ;D
Wieśniactwo nie oznacza pochodzenia ze wsi, to tylko cyniczny sposób myślenia.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #721 dnia: 18 Cze 2013, 22:38:59 »
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,123133,12583680,Poniedzialek_na_ulicach_Warszawy.html?bo=1 (...)
Cytuj
Potrącenie rowerzystki na rogu ul. Pasteura i Banacha. Kobieta została zabrana do szpitala na Banacha.
Coś mi się wydaje, że chodzi o przejazd przez pasy na ciągu pieszo rowerowym. (Ktoś zna szczegóły?) Dziękujemy zarządcom dbającym o bezpieczeństwo w tym miejscu. Szczególna opieszałość w doprowadzeniu tego ciągu do stanu używalności zasługuje na wyróżnienie.  >:(

Ostatnio 1 października doszło do wypadku, a dziś w tym samym miejscu do niezidentyfikowanej sytuacji. Rowerzysta kłócił się z kobietą w aucie (wyjeżdżającą z Pasteura). Trudno określić, ale chyba wpadł jej na drzwi, bo miała wgniecenie. Przejeżdżał przez przejście ("jak wariat" - jak określił inny rowerzysta z dzieckiem w foteliku). Nie wiem, ale jak łamać przepisy, to z głową na karku. Krzyczał następująco: "Pani powinna mi ustąpić"... ::)

Niebezpieczne miejsce.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #722 dnia: 18 Cze 2013, 22:39:23 »
A potem się dziwią skąd ten brak zaufania do policji.

To wynika z błędnych założeń, jakie większość ludzi ma głęboko zakodowane w świadomości - mitów skutecznie podtrzymywanych przez propagandę.

Sądy - wydaje się, że są od szukania prawdy i znajdowania winnych a to nieprawda - sądy służą rozstrzyganiu sporów.
Policja - wydaje się, że jest od pilnowania porządku i dbania o bezpieczeństwo - w rzeczywistości jest to aparat represji państwa, skierowany do wewnątrz.
Wojsko - instrument realizowania "misji pokojowych" i utrzymywania granic - de facto państwowy aparat represji skierowany na zewnątrz.
Służba zdrowia, edukacja, system emerytalno-rentowy, monitoring miejski itp itd...

Nie miej oczekiwań, nie będziesz mieć złudzeń, nie doświadczysz rozczarowań. Robię się stary, zgorzkniały i tym samym  dekonstrukcjonizmem zarażam ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #723 dnia: 20 Cze 2013, 16:04:36 »
Rowerzystka potrącona na Trasie Łazienkowskiej

Na Trasie Łazienkowskiej citroen potrącił rowerzystkę. Ta trafiła do szpitala.

Po godz. 11.00 rowerzystka jechała Trasą Łazienkowską w stronę Pragi Południe. Na wysokości Wału Miedzeszyńskiego potracił ją citroen.

Jedna osoba w szpitalu

- Policja ustali z czyjej winy doszło do wypadku. Citroen potrącił rowerzystkę prawym bokiem ? mówi Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Na miejscu pojawiło się również pogotowie ratunkowe, które zabrało rowerzystę do szpitala przy ul. Szaserów.

lata/par
I jestem tatą po raz drugi!

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #724 dnia: 20 Cze 2013, 20:13:23 »
a czy na Trasie Łazienkowskiej od Pomnika Lotnika do Grenadierów to nie ma zakazu ruchu rowerów?

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #725 dnia: 20 Cze 2013, 21:57:55 »
Z serii nie rób tego w domu. Czołowe rowerowe na DDR przy ul. Boboli. Warszawa
http://www.sadistic.pl/nieprzyjemny-wypadek-na-rowerze-vt208059.htm

tomus1973

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #726 dnia: 20 Cze 2013, 22:12:19 »
Ja pierxxxe, co za debil z tego pełnoletniego rowerzysty. Fakt, dziewczynka jechała po złej stronie ścieżki, co nie wyklucza logicznego myślenia dorosłego faceta. Facet ma chyba sieczkę zamiast mózgu a na oczach klapki .  Przepisy na ścieżkach rowerowych to jedno, a ostrożność i logiczne myślenie to drugie.
« Ostatnia zmiana: 20 Cze 2013, 22:16:09 wysłana przez tomus1973 »

GFM

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #727 dnia: 20 Cze 2013, 22:19:44 »
a czy na Trasie Łazienkowskiej od Pomnika Lotnika do Grenadierów to nie ma zakazu ruchu rowerów?

Owszem jest.
Tylko niektórzy ten zakaz totalnie olewają.

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #728 dnia: 20 Cze 2013, 23:14:10 »
Z serii nie rób tego w domu. Czołowe rowerowe na DDR przy ul. Boboli. Warszawa
http://www.sadistic.pl/nieprzyjemny-wypadek-na-rowerze-vt208059.htm

Nie polecam komentarzy. Swoją drogą czy ten tatuś ma  nie po kolei w głowie?

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #729 dnia: 20 Cze 2013, 23:17:51 »
Nie, nie ma zakazu jazdy rowerem po Trasie Łazienkowskiej!!!!!!! Co najwyżej jest to wysoce nierozsądne.
Można spokojnie wjechać od Ostrobramskiej oraz Kinowej to po prawej stronie (testowałem osobiście), jak i od strony Ronda Jazdy Polskiej i Jana Pawła.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #730 dnia: 20 Cze 2013, 23:44:52 »
FRANC ????
Ty tak na poważnie????
NAPRAWDĘ od wymienionych przez Ciebie wjazdów nie ma znaku zakazu wjazdu rowerem????

chyba wiem, gdzie jutro pojadę! będę osobiście sprawdzac wszystkie wjazdy na Trasę

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #731 dnia: 21 Cze 2013, 00:22:02 »
Serio, serio.
Wzdłuż Ostrobramskiej i Kinowej nie ma DDR, więc z automatu jazda jezdnią i "spokojny" (co nie zmienia postaci rzeczy, że jest to Bardzo nierozsądne) wyjazd na TŁ a potem nie ma tam żadnego znaku, który by zabraniał. Można też wjechać z Saskiej - tam też jazda jezdnią bo nie ma DDR, więc można jezdnią wjechać na TŁ.
Z lewej strony Wisły, nie ma żadnych zakazów przy Rondzie Jazdy Polskiej (od Pl. Konstytucji, od GUS'u - nie ma DDR, więc jazda jezdnią), albo wyjazd z Polnej i "spokojnie" w dół na TŁ. Zakazy są tylko jak zjeżdża się z Placu na Rozdrożu :).
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #732 dnia: 21 Cze 2013, 03:26:00 »
Ja pierxxxe, co za debil z tego pełnoletniego rowerzysty. Fakt, dziewczynka jechała po złej stronie ścieżki, co nie wyklucza logicznego myślenia dorosłego faceta. Facet ma chyba sieczkę zamiast mózgu a na oczach klapki .  Przepisy na ścieżkach rowerowych to jedno, a ostrożność i logiczne myślenie to drugie.
Brak logicznego myślenia w czym? Dzieciak jedzie po prawej stronie. Jadącemu z naprzeciwka spada łańcuch, spogląda się w dół. W tym czasie tamta zjeżdża na lewą stronę przed niego. Zauważył (a może usłyszał ostrzeżenie), słychać w ostatnim momencie odgłos hamowania - ciut za późno. Gdyby jechała cały czas lewą, to byłby baran, bo z daleka byłoby widać. Ale nie, wjechała przed niego. Gdyby usłyszał ostrzeżenie kilka sekund wcześniej i nie zareagował, to byłby debil. Ale nie, ostrzeżenie padło w momencie, kiedy było bezużyteczne.

Jeżeli chcesz się bulwersować, to popatrz, co przez cały film robi ojciec. Facet naraża swoją córkę i postronne osoby na niebezpieczeństwo. Przez praktycznie cały czas zajmuje się... filmowaniem dziecka. Nie kontroluje, co się dzieje przed nim, jadąc pod prąd DDR, a także jadąc po chodniku. Co gorsze - robi to samo na jezdni. Przejazd przez poprzeczną drogę - dziecko nie patrzy, tatuś nie patrzy i nawet nie raczy dziecka nauczyć, że się obserwuje, jak się zachowują inni uczestnicy ruchu na skrzyżowaniu. Był tak zajęty podopieczną, że nawet nie zauważył jadącego z naprzeciwka rowerzysty dopóki ten nie był tak blisko, że było za późno na reakcję. Dziecku tylko współczuć, bo - zważywszy na jej wiek - to nie jej wina. Z drugiej strony może lepiej, że to się skończyło kilkoma otarciami i kubłem łez, a nie np. najechaniem przez tatusia na przypadkowego przechodnia.

tomus1973

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #733 dnia: 21 Cze 2013, 10:03:32 »
Z mojego punktu widzenia, dzieci to dzieci- nie myślą. Muszą to robić dorośli. Ja jak jadę naprzeciwko dziecka to prawie, że staję w miejscu, bo nie wiem co takie dziecko może zrobić w momencie jak dojadę do niego. Max ostrożności wtedy z mojej strony. To, że ojciec nie powinien wjeżdżać na DDR z dzieckiem, bo nie ma o tym pojęcia to inna sprawa i inna dyskusja na ten temat. Największą winę ponosi ojciec. Jednak jadący z naprzeciwka rowerzysta powinien pomyśleć i zastanowić się "o dziecko jedzie, nie wiadomo jak się zachowa, może zwolnie, aby nie było nieszczęścia". Ja tak robię zawsze. Jak widzę psa, też zwalniam. Ostatnio nawet zwalniam jak widzę zachowanie dorosłych na DDR, walących "pod prąd". Kiedyś przez jedną taką rowerzystkę wyleciałem "w kosmos" z roweru, a ona tylko się obejrzała i uśmiechnęła. Nawet się nie zatrzymała i nie zapytała czy coś się stało, gdy ja leżałem na chodniku, ale to inny temat. Tak więc uważajmy na DDR, bo potem na nagrobku będzie napisane "tu leży ten co jechał prawidłowo", albo do końca życia wyrzuty sumienia za dziecko, a tego wolelibyśmy uniknąć.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #734 dnia: 21 Cze 2013, 10:04:59 »
FRANC ????
Ty tak na poważnie????
NAPRAWDĘ od wymienionych przez Ciebie wjazdów nie ma znaku zakazu wjazdu rowerem????

chyba wiem, gdzie jutro pojadę! będę osobiście sprawdzac wszystkie wjazdy na Trasę

Od Czerniakowskiej (wjazd z południa) też kiedyś nie było. Zdarzało mi się korzystać, gdy się śpieszyłem na Gocław.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)