Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 520946 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #691 dnia: 18 Maj 2013, 13:28:23 »

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #692 dnia: 18 Maj 2013, 17:01:16 »
No skończona głupota tego rowerzysty - niech zgadnę bez kasku (a być może i po ''kielonku''?) próbował tak zjechać?
Gdybym miał super nieskazitelną technikę zjazdową (zresztą i nie tylko!) to bym się i tak nie odważył zjechać schodami do jakiejkolwiek stacji metra...
Pozdro... 

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #693 dnia: 19 Maj 2013, 08:22:59 »
No skończona głupota tego rowerzysty - niech zgadnę bez kasku (a być może i po ''kielonku''?) próbował tak zjechać?

A jakby był w kasku, to by już nie była skończona głupota walić po schodach do stacji metra? Ciekawa teza zakamuflowana w pytaniu :P


Gdybym miał super nieskazitelną technikę zjazdową (zresztą i nie tylko!) to bym się i tak nie odważył zjechać schodami do jakiejkolwiek stacji metra...

Miasto przyzwyczaja cyklistów do schodów na Zesłańców Syberyjskich i objeździe Szlaku Wisły, to potem czują się zbyt pewnie i zaczynają świrować w innych miejscach ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #694 dnia: 19 Maj 2013, 12:50:57 »
Nic w tym dziwnego. Sam często zjeżdżam ze schodów lub po najazdach dla wózków dziecięcych gdyż ... tak właśnie nasze miasto jest zbudowane.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #695 dnia: 19 Maj 2013, 13:57:59 »
Na rondzie Zesłańców widziałem kiedyś takiego" kozaka "co zjeżdżał i raczej nie wzbudził we mnie zachwyt- tam jest od razu zakręt i nieraz często i ja podjeżdżam (pomimo zakazu- na krótkim odcinku w tunelu stoi taki dziwoląg")- pewnie postawili dla takich co "muszą" zjeżdżać - żeby się na czołowe nie tłukli. Za moich czasów każdy chciał być Jankiem z "Czterech pancernych" czy Klosem z .......... a teraz naoglądają się ludziska reklam i filmików wyczynowców  i jeszcze niedługo każdy będzie chciał przy szpanować zjeżdżając po poręczy- a co gorszych mamy cyrkowców?

GFM

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #696 dnia: 19 Maj 2013, 15:03:34 »
Gdyby mi roweru szkoda nie było, pewnie też bym zjechał.
Pod górę to już trzeba cyrkowca.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #697 dnia: 19 Maj 2013, 21:07:51 »
A mnie do czegoś takiego zupełnie nie interesuje, a żeby troszkę adrenalinki sobie dostarczyć to - wystarczają mi maratony MTB...

Offline Hipek99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #698 dnia: 20 Maj 2013, 14:06:32 »
Gdy jeszcze jeżdżąc w kierunku Ochoty korzystałem ze schodów przy Rondzie Zesłańców (teraz jeżdżę naokoło, albo jezdnią), regularnie widywałem dwóch, którzy ambitnie, za każdym razem zjeżdżali po schodach. Mi by było szkoda roweru.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #699 dnia: 25 Maj 2013, 22:32:53 »
Dzisiaj z rana (ok. 11) została potrącona rowerzystka na skrzyżowaniu Górczewska/Konarskiego. Deszcz już nie padał, więc warunki przejrzystości były bardzo dobre. Kierowca wjechał na zielonej strzałce w rowerzystkę jadącą na wprost jezdnią Konarskiego. Kierowca WIDZIAŁ rowerzystkę! ...ale nie wiedział, że ona jest "TAKA SZYBKA" !@#$

Lądowanie bez telemarku. Ulica wyfroterowana. Paszcza cała. Tylko opuchlizna na nogach i łokciu, jakby ktoś porządnie obłożył bejsbolem.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #700 dnia: 27 Maj 2013, 13:05:12 »
W niedzielę koło 18-stej na moście Grota, w kierunku Białołęki. Klasyczne najechanie na tył, nie wiem jaką pipą musiał być kierowca, by roweru przed sobą nie widzieć. Pewnie skakał jak żabka po pasach ruchu, bo przecież jest niedziela i jak się nie pośpieszy to mu cebulę w markecie wykupią.

Tył roweru rozwalony, cyklista leżał na ziemi i udzielano mu pierwszej pomocy. Sytuacja wyglądała "poważnie".


BTW. To pierwszy wypadek z rowerem jaki kojarzę na Grota, od kiedy pamiętam. A mieszkam tuż obok od dziecka, przez wiele lat jeździłem tym mostem rowerem po 2-4 razy dziennie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #701 dnia: 27 Maj 2013, 13:21:26 »
Na ZM był link: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,pijany-rowerzysta-potracony-na-moscie-grota,88552.html
Najważniejsze, że ofiara pijana, kto teraz będzie szukał przyczyn...  :(
Mam nadzieję, że chłop się wykaraska.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #702 dnia: 27 Maj 2013, 13:43:34 »
Na ZM był link: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,pijany-rowerzysta-potracony-na-moscie-grota,88552.html

Taaaa.... i oczywiście klasyczne komentarzowe bajki o zakazie jazdy rowerem po Grota. Tak się wesoło składa, że zakaz zaczyna się dokładnie za zjazdem z mostu na Jagiellońską i Modlińską, czyli już nie na moście Grota, a na Trasie Toruńskiej. Na moście wolno jechać TYLKO jezdnią, a chodnik z racji na małą szerokość, latarnie pośrodku i barierki idealnie na wysokości kierownicy to jest tam sto razy bardziej niebezpieczny niż jazda jezdnią (i niejeden upadek/wypadek na nim już widziałem). Ale hej, kto by tam czytał znaki, odróżniał most od trasy czy silił się na cokolwiek, skoro można być "komentarzowym fachowcem" TVN Warszawa :P

Mam nadzieję, że chłop się wykaraska.

Też trzymam za gościa kciuki. Choć jak był pod wpływem, to też mu bardzo współczuję, bo jeszcze będzie spłacał rozbite auto mistrza kierownicy, co na prostej drodze w idealną pogodę nie widział roweru i nie był w stanie go bezpiecznie wyprzedzić/ominąć na szerokiej na 28 metrów jezdni.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2013, 13:44:48 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #703 dnia: 27 Maj 2013, 14:28:33 »
Też trzymam za gościa kciuki. Choć jak był pod wpływem, to też mu bardzo współczuję, bo jeszcze będzie spłacał rozbite auto mistrza kierownicy, co na prostej drodze w idealną pogodę nie widział roweru i nie był w stanie go bezpiecznie wyprzedzić/ominąć na szerokiej na 28 metrów jezdni.

Myślisz że będzie spłacał? Jesli nie jego wina to odpowie chyba tylko za jazde pod wpływem, a mistrzu - sprawca wypadku zrobi sobie auto z własnego AC. No chyba że sprawcą ustalą jego.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #704 dnia: 27 Maj 2013, 15:55:06 »
Też trzymam za gościa kciuki. Choć jak był pod wpływem, to też mu bardzo współczuję, bo jeszcze będzie spłacał rozbite auto mistrza kierownicy, co na prostej drodze w idealną pogodę nie widział roweru i nie był w stanie go bezpiecznie wyprzedzić/ominąć na szerokiej na 28 metrów jezdni.

Myślisz że będzie spłacał? Jesli nie jego wina to odpowie chyba tylko za jazde pod wpływem, a mistrzu - sprawca wypadku zrobi sobie auto z własnego AC.

A potem ubezpieczeniodawca na zębach stanie byleby tylko swoją kasę odzyskać, najlepiej przemnożoną przez dwa.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)