Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 521120 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #360 dnia: 01 Lis 2011, 21:36:23 »
Tak na marginesie. Jeszcze pokutuje komunistyczne nazewnictwo - Święto Zmarłych. To Święto Wszystkich Świętych (oool seynts  ;) ) - na pohybel tym wszystkim nieznanym naszej kulturze i tradycji wilkołakom w dyniach na głowie ! 2 listopada - Zaduszki (nic wspólnego z duszeniem, to dzień pamięci Naszych Bliskich Zmarłych). Czas zadumy nad tym, jak życie bywa kruche.

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #361 dnia: 02 Lis 2011, 00:47:05 »
1766 nietrzeźwych kierowców, a to tylko ci których złapali. Konkretnie!!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #362 dnia: 02 Lis 2011, 08:55:41 »
Tak na marginesie. Jeszcze pokutuje komunistyczne nazewnictwo - Święto Zmarłych. To Święto Wszystkich Świętych (oool seynts  ;) )

Mnie tam bardziej podoba się "komunistyczna" nazwa. Święci i tak zwykle są zmarli, a w ten sposób swój dzień mają też zmarli nie uznani świętymi. I to do nich większość ludzi chodzi na groby.

A co do liczby pijanych kierowców - nic nowego. Podejrzewam, że ich ilość nie była większa niż zwykle. Po prostu teraz Policja bardziej łapała niż na co dzień.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #363 dnia: 02 Lis 2011, 09:19:45 »
Rano1 - nie żadne nowomodne i chrześcijańskie Wszystkich Świętych, tylko tradycyjne, pogańskie Samhain, datujące się daleko wcześniej. Jak już wracamy do tradycji, to do samych korzeni :)

Odkryliśmy niedawno z Woydziem, że samochody parkujące na wyznaczonym do tego pasie ruchu zostawiają akurat miejsce na szerokość rowerzysty :) Policja widzi, że rowerzyści się mieszczą i ich ignoruje. [no dobrze, ogląda się za turbo-ślimakiem ;)]

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #364 dnia: 02 Lis 2011, 10:47:24 »
Rano1 - nie żadne nowomodne i chrześcijańskie Wszystkich Świętych, tylko tradycyjne, pogańskie Samhain, datujące się daleko wcześniej. Jak już wracamy do tradycji, to do samych korzeni :)

Ja tam wcale nie wracam ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Rano1

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #365 dnia: 02 Lis 2011, 18:41:56 »
Mnie tam bardziej podoba się "komunistyczna" nazwa. Święci i tak zwykle są zmarli, a w ten sposób swój dzień mają też zmarli nie uznani świętymi. I to do nich większość ludzi chodzi na groby.
Ja tam już wolę do czasów komuny nie wracać. Święci to rzeczywiście umarli, bo już chyba nie ma takowych na tym świecie ???
A dobro czasem jest blisko zła. Taka dygresja - jak byłem przy Placu Dzierżyńskiego w Moskwie (1989rok), przy Łubiance jest kościół katolicki, gdzie mijałem się z Matką Teresą z Kalkuty  :) .
Raffi, mała poprawka - Dzień Zaduszny (dla wszystkich zmarłych) jest akurat dziś, 2 listopada  :)
Na koniec życzmy sobie...jak najmniej wpisów w tym temacie forumowym.

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #366 dnia: 03 Lis 2011, 11:28:01 »
Demoniszcza, potrąciłem dzisiaj samochód, na szczęście kierowca był wyluzowany i wyrozumiały :)

storm

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #367 dnia: 03 Lis 2011, 11:37:52 »
Jakie ofiary? Zniszczenia? ;)


Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #368 dnia: 03 Lis 2011, 11:46:53 »
samochód już postawili na koła, rower ma wygięty błotnik :0)

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #369 dnia: 03 Lis 2011, 11:47:29 »
Ojtam ojtam lajtowo było. Na Puławskiej  samochód przyhamował a ja akurat zmieniałem pas ruchu za nim, wylądowałem na tylnym zderzaku :)

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #370 dnia: 03 Lis 2011, 11:48:13 »
samochód już postawili na koła, rower ma wygięty błotnik :0)

że tak powiem "Lubię to" :)

Woydzio

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #371 dnia: 03 Lis 2011, 12:01:56 »
Demoniszcza, potrąciłem dzisiaj samochód, na szczęście kierowca był wyluzowany i wyrozumiały :)
Zapamiętaj: taranowanie rowerem samochodu jest efektowne ale nie efektywne  :D
Woydzio

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #372 dnia: 03 Lis 2011, 22:57:28 »
Cytat: Rincewind
potrąciłem dzisiaj samochód, na szczęście kierowca
Dobrze, że kierowcy się nic nie stało... no i ofiar w sprzęcie nie było :P
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #373 dnia: 04 Lis 2011, 07:42:05 »
Ojtam ojtam lajtowo było. Na Puławskiej  samochód przyhamował a ja akurat zmieniałem pas ruchu za nim, wylądowałem na tylnym zderzaku :)

Na szczęście tak niewielkie siły zderzaki aut z reguły wytrzymują bez wgięć lub złamań. Wiem, bo ostatnio pod robotą zablokowali mi samochód tak, że miałem po 10cm z każdej strony by wyjechać i musiałem rozpychać auta zderzakiem, bo inaczej ani rusz.  Gdyby któryś inteligent choć kartkę z numerem zostawił...

Problem jest tylko wtedy, gdy takim rowerem trafisz na faceta co ma nowe auto, lakierowany zderzak i panicznie dba o lakier na nim (To coś jak próba dbania o czystość podwozia. Jest z góry skazane na porażkę). Ale 90% kierowców się nie przejmie, bo i tak zderzak ma już od dawna rozdziewiczony - opukany i porysowany.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #374 dnia: 04 Lis 2011, 14:10:49 »
Ja mam ubezpieczenie OC na życie o wartości 50k pln za 28zł rocznie. Jak coś odwalę rowerem to pokrywają z ubezpieczenia ;)