Autor Wątek: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony  (Przeczytany 15647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Cze 2011, 19:32:21 »
Jeżeli można to i ja dorzucę  3 grosze. Widziałem niedawno rolkarza który zasuwał Prymasa 1000 lecia niedaleko Górczewskiej ulicą przed  autobusem 186 - to był widok. I co takiego odstrzelić ? - bo nie ma tak naprawdę gdzie jeżdzić , i ja uważam że można z nimi podzielić się miejscem które i tak nie jest  nawet 70% obłożone a na jesieni to nawet w 10% , i cóż nam się stanie ? 10 minut później zajedziesz do domu? W zasadzie nie dziwię się dlaczego kierowcy nazywają nas "mendy" na jezdni skoro my innym odmawiamy prawa przebywania na nielicznych ścieżkach. Mijam na Prymasa też biegających po ścieżkach  i pozdrawiam ręką (nie boli i nie kosztuje)- każda forma aktywności jest dobra może nie dla wszystkich ale mam do nich szacunek. To że trzeba trochę wolniej jeździć to co się stanie? - za to bezpieczniej i przyjemniej a nie jak galernik coraz to szybciej i więcej, a jak już nie wydoli to co ?- seppuku?Jak ktoś lubi duze szybkości to niech nie szuka wrażeń na trasie Łazienkowskiej tylko chyba w Pruszkowie jest tor i tam bije swoje rekordy.  Tak więc póki ścieżki świecą pustkami i raz na jakiś czas grupka "chartów ' chce się ścigać tylko po to by zaspokoić swoje  ambicje ,więc niech jeżdżą i goście i małe dzieci ja sobie poradzę .Na dodatek rolkarze w dużej mierze też przyczynili się że trochę tych co jest ścieżek powstało.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Cze 2011, 21:40:17 »
Do rolkarzy na ścieżkach nic nie mam. Ale jak widzę pieszych chodzących jak święte krowy środkiem ścieżki to mam ochotę ich rozszarpać :P
Komu w drogę temu rower.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Cze 2011, 21:42:03 »
jeżeli my nie tolerujemy rolkarzy na DDrach to jak mają tolerować rowerzystów na ulicach. Jeżeli Ty uważasz rolkarzy za zawalidrogów bo jeżdżą wolniej od Ciebie to dlaczego się dziwisz się że kierowcy aut myślą tak samo o Tobie? A może być ponad to? traktuj ich tak jak sam chcesz być przez kierowców traktowany...
Mądrze gada, wódki Mu dać! Jerzemu też :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Drex

  • Gość
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Cze 2011, 03:17:16 »
Rower jest takim samym pojazdem jak samochód. Rolki to buty na kółkach. Wasze wymysły tego nie zmienią.

storm

  • Gość
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Cze 2011, 06:57:46 »
@DREX - i w związku z tym gdzie jest ich miejsce?


Drex

  • Gość
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Cze 2011, 08:18:06 »
Na chodniku.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Cze 2011, 10:12:09 »
jesteś niereformowalny, i uparty jak jeden z kolegów kubusia puchatka :P  na szczęście jesteś w miejszości
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Drex

  • Gość
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Cze 2011, 10:17:23 »
Na szczęście mam bardzo głośny gwizdek. I nie jeżdżę po DDRkach, bo tam się piesi plątają.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Cze 2011, 10:52:41 »
Drex jeździ po jezdniach i stamtąd gwiżdże na rolkarzy na ścieżce. ...tak? ;)

Również nie lubię rolkarzy na ścieżkach - głównie za zajmowanie prawie całej szerokości i wolną jazdę. Chociaż większość rowerzystów też jeździ wolno i muszę ich wyprzedzać. Co w "sezonie" nie jest łatwe, bo pałęta się ich mnóstwo, a bodajby ich... bogowie w zdrowiu zachowali, bo w końcu promujemy rowery ;)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Cze 2011, 11:13:48 »
@MYSH
Mylisz się. Drex w mniejszości nie jest.
Wiele osób jest przeciwnych temu, aby rolkarze poruszali się po DDR.
Rolki rowerem nie są, (wyroki określające, iż są pieszymi już były, nie będę ich przytaczał) , jeśli ktoś na siłę upiera się, że jednak są, wtedy śmiało każdego rolkarza można ukarać, za nieposiadanie obowiązkowego wyposarzenia, lub za nie trzymanie rąk na kierownicy.
Ja również uważam, że DDR, to nie miejsce dla rolkarzy, podobnie jak chodnik, nie jest miejscem dla rowerzystów.

Wielokrotnie miałem niebezpieczne sytuacje, gdy na DDR rolkarz niespodziewanie zmienił kierunek, w chwili, gdy był wyprzedzany.
Rolkarze wam nie przeszkadzają, bo puki co, jest ich stosunkowo niewielu, a i ruch rowerowy, nie jest intensywny.
Jednak co będzie, jeśli  ten stan rzeczy się zmieni?, a z moich obserwacji wynika, że zmienia się stosunkowo szybko.
Będziecie ich masowo przepędzać?
 
Gdzie jest miejsce rolkarzy?
Myślę, że na pewno na równych alejkach parków, ale i na szlakach rowerowych, jeśli te mają charakter rekreacyjny, a nie komunikacyjny. Na szerokiej drodze serwisowej przy Wiśle, czy do Powsina, absolutnie mi nie przeszkadzają, spokojnie wszyscy mogą tam egzystować w symbiozie.
Minięcie rolkarza na drodze, o szerokości 2m (często węższej), gdy ten macha łapami, nie reagując na dzwonek, bo często ma słuchawki w uszach, to spory kłopot.
Ostatnio również (KEN) spotykam na DDR dzieci uczące się jazdy na rolkach. Czy one też wam nie przeszkadzają?.
Ciekawe jest to, że w świadomości funkcjonuje jednak dziwne przekonanie, że jednak tam jest ich miejsce i nie jest tutaj żadnym argumentem stan nawierzchni, bo akurat jest tam kostka zarówno na DDR jak i na chodniku.
 
Pytanie.
Czy rolki służą jako środek komunikacji? Raczej nie.
Choć zapewne znajdzie się ktoś, kto jednak do pracy na rolkach dojeżdża.

Ciężko było by odrzucić argument, że rolkarze nie mają gdzie jeździć, bo faktycznie nie mają,  ale wydaje mi się, że raczej należy promować, lobbować, za tworzeniem dla nich miejsc do jazdy, i to miejsc o charakterze rekreacyjnym. 
Chyba jakiś czas temu, był przejazd (Masa) rolkarzy. Wiecie może, czy mieli oni jakieś postulaty?
Czy może była to jedynie, impreza rekreacyjno rozrywkowa?
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Cze 2011, 12:15:19 »

Chyba jakiś czas temu, był przejazd (Masa) rolkarzy. Wiecie może, czy mieli oni jakieś postulaty?
Czy może była to jedynie, impreza rekreacyjno rozrywkowa?

Mieli jeden. Przejechać się po ciemku po ulicach ;)
Komu w drogę temu rower.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Cze 2011, 14:25:05 »
Pytanie.
Czy rolki służą jako środek komunikacji? Raczej nie.
Choć zapewne znajdzie się ktoś, kto jednak do pracy na rolkach dojeżdża.
Ja na ten przykład :)
Na czerwcowym nightskatingu byłam, bardzo było fajnie, tylko w członek ślisko, bo padał deszcz. I Trawers na rowerze jechał, i przyczepka "Karmakanonen" też była - symbioza rowerowo-rolkowa jest możliwa :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Cze 2011, 14:30:30 »
Jakby chodniki były z dobrze położonych płyt 50x50 a nie z kostki downa to by nie jeździli po DDRach... skądś to znacie?

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Cze 2011, 14:35:29 »
a w większości to DDRy są z czego? Ansfalt (bo asfaltem tego nazwać nie można tudzież kostka downa.
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Gazeta.pl] Ścieżki tylko dla rowerów. Rolkom wstęp wzbroniony
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Cze 2011, 14:37:21 »
Kostka downa nie jest zła do rolkowania (zwłaszcza klinkierowa). Najgorsza jest taka mała szara gryziona - po tym nawet chodzić się nie da, a co dopiero jechać na rolkach... a nawet i rowerem.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"