Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Sprzęt / Odp: Opony na sezon zimowo-wiossenny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zielona dnia 24 Wrz 2018, 11:12:41 »
Witam. Podpinam się pod pytanie. Posiadam cube trekinga z oponami schwalbe spider active 40x622. Na jakie mogę zmienić żeby mieć lepszą przyczepność?
2
Porady / Odp: Wypadki i potrącenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raffi dnia 19 Wrz 2018, 13:30:12 »
Dziadek nienawykły, nowa organizacja ruchu i nie ogarnął.
3
Porady / Odp: Wypadki i potrącenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gregorius dnia 17 Wrz 2018, 14:45:50 »
Dziś około godziny 9 na przejeździe rowerowym wzdłuż DDR Szaserów przez Garwolińską nastąpiło
potrącenie rowerzystki przez staruszka kierującego Matizem.
Osobiście słyszałem sygnał odjeżdżającej karetki, a widziałem Matiza stojącego przednią częścią
na przejeździe rowerowym, leżący przed Matizem już na przejściu dla pieszych rower i ślady krwi.
Ok. 12ej kiedy wracałem do domu Matiz i staruszek jeszcze byli przy skrzyżowaniu w asyście WRD.
Według rozeznania Matiz jechał od strony Wiatracznej, skręcał w lewo w Garwolińską i nie ustąpił
pierwszeństwa przejazdu rowerzystce.  :(
4
Warszawska Masa Krytyczna / Odp: Wrześniowa Masa Krytyczna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jolajola1 dnia 14 Wrz 2018, 20:27:28 »
oj tam Raffi, to ja zaraz po przejeździe, na pieszo (bo inaczej na razie nie moge) udam się z dodatkowymi zniczami, albo w ogonie przejazdu
i wcale nie uważam żeby 5 zniczy było gorsze niż czydzieści :-p
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raffi dnia 14 Wrz 2018, 15:50:51 »
ile postawi, tyle postawi, ale nie chcemy ogłaszać, żeby uczestnicy przywieźli znicze, tyle ile przywiezie sami z siebie będzie w sam raz..

jak już? czy dzisiejsza wyborcza jest ok?

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23917802,smiertelny-wypadek-na-moscie-poniatowskiego-masa-krytyczna.html#Z_BoxLokWawLink
czy to wystarczy:

Za tydzień, 21 września, z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu o godz. 19 z pl. Zamkowego wyruszy dawno niewidziana na ulicach Warszawy rowerowa Masa Krytyczna. Jej współorganizator Witold Smolik zapowiada trasę po ?warszawskim krzyżu?, czyli Al. Jerozolimskimi i Marszałkowską, gdzie najbardziej odczuwalny jest brak szlaków rowerowych. Uczestnicy zatrzymają się w miejscu tragicznego wypadku na wiadukcie, gdzie stoi teraz biały rower.
a teraz wracam do pracy...

Wyborcza ładnie napisała, czytałem, linkowałem dalej.

Natomiast moim zdaniem na stronie Masy nie ma co się wstydzić tematu i bać się, że tych zniczy będzie nie wiadomo ile. Ale to już Wasza decyzja.

Ja tylko zauważę jedną rzecz - jak tych zniczy na koniec wyjdzie 5, to będzie to słabo wyglądało. Jakby ludzi nie obchodziło. I wtedy miasto może pomyśleć, że nie obchodzi. I nie zając się tematem. W ten sposób Masa sama wykastruje się z tego o co walczy.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jolajola1 dnia 14 Wrz 2018, 10:57:58 »
Cześć,
dwie drobne uwagi:
1. mapka na stronie - odwrotny kierunek strzałki nr 4. W zasadzie drobiazg, ale wygląda zabawnie.

ta mapka to mój błąd, dopiero wczoraj na przedmasówce Wildzi to zauważył, zaraz zrobię prawidłowy grot strzałki
 ;D

EDIT - mapka poprawiona, zaraz się przyjrzę co jest nie tak z czytelnością daty/godziny
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez vit dnia 14 Wrz 2018, 10:46:19 »
edit: o tym wszystkim dyskutowaliśmy wczoraj na przedmasówce, po to one są...

Gorzej jak znicze "niechcący" spadną na zaparkowane poniżej samochody.

Znicze same z siebie ni są zwierzęciem ruchliwym, nie skaczą z mostu na główkę ;-)

Tam jest za ciasno na dużą ilość zniczy.

I to jest argument, trzeba postawić tyle, by nie zablokować, moim zdaniem około 20-30 da radę. Wzdłuż barierki, przy ghostbike-u, w 2-3 rzędach nie zajmą więcej miejsca niż na szerokość kierownicy ghostbike'a.

I nie oszukujmy się, ogłoszenie tego nie sprawi, że zniczy będą jakieś setki, bo to nie te czasy, gdy przejazdy miały po 2500 ludzi z których aktywnie angażowało się 200. Jak znicze postawi 30 osób, to i tak będzie sukces. 

ile postawi, tyle postawi, ale nie chcemy ogłaszać, żeby uczestnicy przywieźli znicze, tyle ile przywiezie sami z siebie będzie w sam raz..

Za to pod ZDMem jak najbardziej można postawić całe morze.
Tylko czy piątek wieczorem to najlepsza opcja???

Na most jak najbardziej znicze to będzie świetna opcja - wieczorem ładnie wyglądają znicze, zdjęcia wyjdą ładne po zmroku dziennikarzom i innym blogerom ;-) Tylko to trzeba JUŻ , teraz ogłaszać. Prześpicie to stracicie szansę, by podtrzymać temat przy życiu (a warto, okres przedwyborczy, cuda się zdarzają właśnie wtedy), a przy okazji zareklamowac samą WMK (najpierw że będzie przejazd i będą znicze palone media mogą napisac, a potem że był przejazd i zdjęcia zniczy mogą rzucić).
jak już? czy dzisiejsza wyborcza jest ok?

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23917802,smiertelny-wypadek-na-moscie-poniatowskiego-masa-krytyczna.html#Z_BoxLokWawLink
czy to wystarczy:

Za tydzień, 21 września, z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu o godz. 19 z pl. Zamkowego wyruszy dawno niewidziana na ulicach Warszawy rowerowa Masa Krytyczna. Jej współorganizator Witold Smolik zapowiada trasę po ?warszawskim krzyżu?, czyli Al. Jerozolimskimi i Marszałkowską, gdzie najbardziej odczuwalny jest brak szlaków rowerowych. Uczestnicy zatrzymają się w miejscu tragicznego wypadku na wiadukcie, gdzie stoi teraz biały rower.
a teraz wracam do pracy...
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raffi dnia 14 Wrz 2018, 10:00:45 »

Znicze same z siebie ni są zwierzęciem ruchliwym, nie skaczą z mostu na główkę ;-)

Tam jest za ciasno na dużą ilość zniczy.

I to jest argument, trzeba postawić tyle, by nie zablokować, moim zdaniem około 20-30 da radę. Wzdłuż barierki, przy ghostbike-u, w 2-3 rzędach nie zajmą więcej miejsca niż na szerokość kierownicy ghostbike'a.

I nie oszukujmy się, ogłoszenie tego nie sprawi, że zniczy będą jakieś setki, bo to nie te czasy, gdy przejazdy miały po 2500 ludzi z których aktywnie angażowało się 200. Jak znicze postawi 30 osób, to i tak będzie sukces. 

Na ZDM nie bardzo - będzie tylko ochrona, do poniedziałku sprzątną i śladu po nich nie będzie. Poza tym ZDM tu tak samo winny jak Biuro Mobilności i inne komóreczki urzędu miasta. Nie wiem czemu znicze stawiać akurat pod ZDM, a nie np. na pl. Bankowym 2, albo na Marszałkowskiej (siedziba Biura Mobilności).
Ja bym w ogóle nie wchodził w to, kto tu jest bardziej winny. Urząd celowo się podzielił na milion komóreczek i rozbił odpowiedzialność, nie grajmy w ich grę, bo oni na to liczą. Dla nas urząd to urząd, miasto, jedna całość, a kłócić się kto bardziej winny to niech już oni sami mogą, między sobą. Nas interesuje rozwiązanie problemu. Wszystko jedno KTO go rozwiąże, która komóreczka. Byle było dobrze.

Na most jak najbardziej znicze to będzie świetna opcja - wieczorem ładnie wyglądają znicze, zdjęcia wyjdą ładne po zmroku dziennikarzom i innym blogerom ;-) Tylko to trzeba JUŻ , teraz ogłaszać. Prześpicie to stracicie szansę, by podtrzymać temat przy życiu (a warto, okres przedwyborczy, cuda się zdarzają właśnie wtedy), a przy okazji zareklamowac samą WMK (najpierw że będzie przejazd i będą znicze palone media mogą napisac, a potem że był przejazd i zdjęcia zniczy mogą rzucić).
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stalin dnia 14 Wrz 2018, 08:29:13 »
Cześć,
dwie drobne uwagi:
1. mapka na stronie - odwrotny kierunek strzałki nr 4. W zasadzie drobiazg, ale wygląda zabawnie.
2. info o wydarzeniu na stronie WMK i facebooku - przydałaby sie wyraźniejsza informacja, na początku opisu, o miejscu i godzinie startu. Nie od rzeczy byłoby też wrzucić kilka słów o zasadach przejazdu.

10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gregorius dnia 13 Wrz 2018, 21:23:22 »
O ludziach wolę nie myśleć. Tam jest za ciasno na dużą ilość zniczy.
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10