Autor Wątek: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy  (Przeczytany 12747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Sty 2011, 12:27:41 »
Ponadto:
-Ścieżka wzdłuż Zabranieckiej od Księżnej Anny do Utraty to nie ścieżka, a ciąg pieszo rowerowy. Nie wiem czy nie warto by tego rozróżniać, bo czasem te ciągi to są zwykłe chodniki oznakowane jako DDRiP i do jazdy niezbyt się nadają.
-Przy bora/fieldorfa OIDP nie było przejazdów rowerowych przez skrzyżowanie
-Przy PKiN przy Marszałkowskiej ścieżki nie ma. Jest różowa kostka, ale nieoznakowana.
-Przy skrzyżowaniu Kłopotowskiego/wybrzeże szczecińskie przejazdu rowerowego nie ma
-Pas na bonifraterskiej nie dochodzi do skrzyżowania z muranowską. Kończy się ze 100m wcześniej z jednej strony. W drugim kierunku zaczyna się dopiero na Międzyparkowej.
-Wywal ścieżkę przy obrazkowej - jest rozkopana, nigdy już jej nie będzie w tym miejscu (będzie przy moście północnym).
-Brak ddr przy Modlińskiej (Familijna-Kowalczyka)
-Przejazdów rowerowych przez Dolinkę Służewiecką przy Nowoursynowskiej to chyba nie ma.
-przy Wilanowskiej (od Sobieskiego do Dolinki) powstały ostatnio jakieś ścieżki
-Te przejazdy w poprzek Sobieskiego to tez wyrysowałeś z rozpędu. Wydaje mi się, że przynajmniej połowy z nich nie ma w terenie. Konkretów nie wskażę, nie moja okolica.
-Przez Bitwy Warszawskiej jest rowerowy przejazd w poprzek, jakieś 200-300m od ronda Sybiraków, tam gdzie kończy się asfalt.
-Ta ścieżka przy radiowej to jest w terenie? Bo sobie nie przypominam.
Raffi - i to wszystko z pamięci? szacun ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Sty 2011, 16:36:22 »
Raffi - i to wszystko z pamięci? szacun ;)

Z pamięci. Ty z pamięci jesteś w stanie podać pewnie większość wzorów matematycznych - masz do nich pamięć i z nimi pracujesz, więc je sobie utrwalasz. Ja zajmuje się zagospodarowaniem przestrzennym i transportem w Warszawie. Mam więc pamięć do miejsc, ulic (do nazw mniej) itp. A zwłaszcza mam pamięć do miejsc w Warszawie, bo w większości przypadków bywam przynajmniej raz na jakiś czas, albo kiedyś regularnie bywałem.

To i tak nic przy Olku. Kiedyś zadzwoniłem do Niego ze Słowacji, bo zgubiłem się na szlaku Dunaju (pomysł przejechania z Budapesztu do Bratysławy bez mapy to była bomba :D). Olek wyrwany telefonem z jakiś swoich zajęć mi od ręki powiedział gdzie i jak jechać, by na ten szlak wrócić. Mimo, że ja nie byłem Mu w stanie powiedzieć, gdzie jestem :D

Także do najlepszych to mi jeszcze TYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYLLLLLLLLLEEEE brakuje :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Leśman94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Sty 2011, 19:29:34 »
Oj szybko zauważyłem parę błędów na tej mapie:
- Szlak Obwodowy nie zaczyna się/kończy na dole Agrykoli, tylko na placu Na Rozdrożu,
- Brak ścieżki rowerowej przy Szaserów i Makowskiej (od Chłopickiego do Pabianickiej/Kresowej),
- Szlak Bitew Warszawskich biegnie ulicą Zaruskiego, a nie mostkiem, którego już nie ma(!), dalej leci wzdłuż Kanału Gocławskiego, a nie Bora-Komorowskiego, w Wawrze natomiast kluczy ulicami Rabatowa - Szparagowa - 27 grudnia - Dzielnicowa - Błękitna - Rubinowa. Jeszcze dalej wędruje do Rembertowa, a nie Kawęczyna.
- Przy Ostrobramskiej jest nowa ścieżka (od Rodziewiczówny do salonu Nivette),
- Nie ma też ASFALTOWEJ ddr przy Strażackiej od okolic pętli do Chełmżyńskiej.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Lut 2011, 22:26:14 »
1. Ścieżka na Placu Defilad przy Metro Centrum nie istnieje, bo nie jest oznakowana i nie wiem czy w domyśle projektantów wogle miała być to ścieżka a nie droga serwisowa.
 
2. Brakuje sklepu i dosyć dobrego serwisu na Racławickiej 99.
 
3. Jest postulat żeby DDRy z kostki fazowanej zaznaczyć bardziej przyciemnionym kolorem czerwonym
 
4. Jest postulat żeby nanieść kontrapasy i bikepasy.
 
5. Jest postulat żeby przyciski do nazw ulic i przede wszystkim sklepów poszeregować alfabetycznie (chyba że w którymś pracujesz).
Ponadto pozbyć się byków typu: ''al armi, al prymasa'' , ''wollska''.
« Ostatnia zmiana: 02 Lut 2011, 23:36:05 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Szakal

  • Gość
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Lut 2011, 16:50:55 »
Cytuj
1. Ścieżka na Placu Defilad przy Metro Centrum nie istnieje, bo nie jest   oznakowana i nie wiem czy w domyśle projektantów wogle miała być to   ścieżka a nie droga serwisowa.

Dzięki, pomyłka usunięta.

Cytuj
2. Brakuje sklepu i dosyć dobrego serwisu na Racławickiej 99.

Uwzględnię przy najbliższej aktualizacji, dzięki za sugestię no i proszę o więcej :)

Cytuj
3. Jest postulat żeby DDRy z kostki fazowanej zaznaczyć bardziej przyciemnionym kolorem czerwonym

Cho cho to by trzeba było znać stołeczne ścieżki jak własną kieszeń. Ale może w przyszłości ;)

Cytuj
5. Jest postulat żeby przyciski do nazw ulic i przede wszystkim sklepów   poszeregować alfabetycznie (chyba że w którymś pracujesz).
Ponadto pozbyć się byków typu: ''al armi, al prymasa'' , ''wollska''.

Świetny pomysł, w najbliższym czasie zobaczę czy jest taka możliwość.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Interaktywna mapa rowerowa Warszawy
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Lut 2011, 20:07:40 »
Szlak Bitew Warszawskich wymaga poprawy literówki w nazwie (Szlak Bitew Warszawich), a kolejna sprawa, to jego przebieg w Wawrze między Widoczną, a Hermanowską. Moim zdaniem nie da się tak przejechać, jak jest zaznaczony, ponieważ trzeba by sforsować nasyp, barierki i ruchliwe jezdnie w poprzek. A tymczasem przez Widoczną w miejscu gdzie schodzą się jezdnie jest wyznaczony przejazd dla rowerów. I do Hermanowskiej jest DDRiP.

W al. Armii Ludowej jest jeszcze coś udającego DDR, czego nie ma na mapie. Zaczyna się przed ulicą Podoskich, a kończy się na wysokości GUS, tuż za biurowcem.

Na Banacha nie ma wyznaczonych przejazdów przez żadną z jezdni, począwszy od wjazdu na teren UW, a na Pasteura i Wolnej Wszechnicy skończywszy.

Krzysztof
 
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/