Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850658 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2565 dnia: 10 Paź 2013, 23:09:15 »
Wg meteo.pl zapowiada się całkiem ładna noc w tę sobotę.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2566 dnia: 11 Paź 2013, 08:53:54 »
Nie zesrało, @Jeral, tylko może przemyślało istotę nocnej masy? Że jest to przejazd na którym mile widzimy też początkujących? Że wymagana jest choćby minimalna współodpowiedzialność? Że ktoś ma zginąć, aby dojść do wniosku "Hej, może to nie mają być przejazdy w wersji hard"? Że jadąc sam, mogę ryzykować, ale nie jadąc z kilkudziesięcioosobową grupą, w której są też osoby po raz pierwszy przybyłe na NKM powinienem odpowiednio planować trasę dostosowaną także do tych mało doświadczonych?

Ale oczywiście dla niektórych nic się nie stało. Petro jeszcze leżał w karetce, a ktoś włączał muzykę z rowerowych głośników i dyskotekę uskuteczniał. Brak słów i empatii.
« Ostatnia zmiana: 11 Paź 2013, 08:56:32 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2567 dnia: 11 Paź 2013, 13:17:14 »
Drogi Remi mówisz o istocie nocnej masy, a od kiedy to istotą NMK była jazda tylko  po małych uliczkach?
2. WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ !???? A proszę cie powiedz mi kto pomagał przy wypadku? bo na 23 osoby nie licząc Petra który był poszkodowany ja wraz z jednym z uczestników staraliśmy się udzielić pierwszej pomocy Petrowi za to Krzysztof, Fiszu oraz Pafka zablokowali drogę na Wale Miedzyszyńskim, kto zadbał o przyjazd policji oraz karetki? kto dopilnował aby sprawca wypadku nie uciekł wraz z kolegami taksówką?
Powiedz mi co za dureń podnosił rzeczy Petra  z miejsca wypadku mimo ,że NIE WOLNO tego robić?
3. Wał Międzyszyński wersją HARD? he lol ,a co ty tam masz miny przeciwpiechotne rozłożone na ulicy? Doskonały asfalt 3 pasmowa droga ,a po 1km  zjazd dla rowerów na ścieżkę rowerową ale to ,że jakiś idiota jeździ 150km/h gdzie ograniczenie jest do 70km/h i urządza sobie nielegalny wyścig z motocyklistami to już niczyja wina chyba że jego rodziców że spłodzili takiego idiotę.
Nawiązując do "nowicjuszy" to nie zapominaj że to nie są małe dzieci tylko ludzie dorośli i  nie zakładaj im pampersa na dupe bo przez np.20 lat na pewno widzieli nie jeden wypadek  ,a RYZYKO? człowieku ty wychodząc z domu ryzykujesz ,że zginiesz jadąc na zamkowy, ryzykujesz idąc do piekarni po chleb bo jakiś idiota może cie zabić na przejściu dla pieszych, tak jak mówię to ludzie dorośli i muszą zdawać sobie sprawę ,że mogą mieć tysiące lampeczek i odblasków jechać przepisowo ,a i tak nie są w pełni bezpieczni.
Gdy ja organizuje przejazd to nie zauważyłeś czasem ,że zawsze przed odjazdem  pytam się wszystkich czy mają lampki, jakie tempo im odpowiada rozglądam się za szosówkami aby nie za*ieprzać po terenie gdzie nie dadzą rady.
A co do muzyki ja na dzień dobry wyłączyłem muzyke po czym jak sie okazało nie wyłączyłem wzmacniacza, który mi rozładował cały akumulator później wracałem do domu w kolumnie z Fiszem i Pafka którzy świecili za mnie bo akumulator padł całkowicie więc co do muzyki pogadaj z tą druga osobą i myślę ,że wiesz już z którą ,problem jest jak zwykle taki ,że nie wiem czy to z strachu czy jak nie zwróciłeś TEJ OSOBIE uwagi na miejscu zdarzenia tylko piszesz o tym miesiąc później na forum i tak samo milczycie na zamkowym nikt nie zaproponuje trasy każdy tylko sie uwali na zamkowym na schodkach i czeka na gotowe może czas stanąć razem w grupie  i rzucić kilka pomysłów na trasę zamiast tylko się uskarżać na forum
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2568 dnia: 11 Paź 2013, 13:25:55 »
nie zwróciłeś TEJ OSOBIE uwagi na miejscu zdarzenia
Zwróciłem.

Cytuj
i tak samo milczycie na

A to już wnioski na podstawie błędnych przesłanek :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2569 dnia: 11 Paź 2013, 16:40:37 »
Wtrącę kilka słów od siebie.

Ale na początek ważna rzecz. Ku woli przypomnienia może nie wszyscy czytają ze zrozumieniem.

http://www.masa.waw.pl/index.php/co-bedzie/34-nocna-masa-krytyczna

Przeczytać i zapraszam.


Kolejna sprawa to te osoby z przemyśleniami. Piszecie o ryzyku w czasie NMK,jakby na codzień było bezpieczniej. Jak macie obawy żeby samemu ryzykować zapraszamy z opiekunem (np. z Rodzicami)

To co wspominał ktoś (nie będę wytykał palcami) ,że lepiej jeździć małymi uliczkami. Chcę tu zwrócić uwagę na osoby z lampkami (bez baterii, z bateriami pamiętającymi zeszły sezon i typowych Batmanów),jak one sobie tam poradzą? Dlanich to bardziej ryzykowne  bo nic nie oświetla drogi. I co z bezpieczeństwem? Proszę o komentarz. Ale przemyślany ,bez lania wody.

Proponuje ustalić przybliżony cel podróży NMK i niech prowadzi tłum ...ja pojadę w ślad za nimi( pisze w liczbie mnogiej gdyż NMK nie ma organizatorów ...podobno jest to spontan), a potem wuce pod Zygmunta i jego kolumnę.
« Ostatnia zmiana: 11 Paź 2013, 16:57:55 wysłana przez JURO »

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2570 dnia: 11 Paź 2013, 20:01:39 »
Możemy jeździć szerokimi alteriami, ale niech nie stanowią one większości trasy (tylko mniejszość) i niech nie powtarzają się co miesiąc.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2571 dnia: 11 Paź 2013, 21:43:00 »
Tak patrzę na wątek NMK i mam wrażenie, że trzeba zmienić nazwę na KMK - Kłótliwa Masa Krytyczna ;).

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2572 dnia: 11 Paź 2013, 22:30:12 »
Sądziłem ,że to właśnie ty zacząłeś sie kłócić na forum drex-ie więc tak tobie należ
y dać możliwość do zmiany nazwy  ;D    xD
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2573 dnia: 12 Paź 2013, 00:12:00 »
Bleblebleble do zobaczenia na zamkowym o 00 :)

Offline Adbej21

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2574 dnia: 12 Paź 2013, 13:13:38 »
Tez się zjawie na zamkowym o 24!
Ciekawe kto przyjdzie z was ;D

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2575 dnia: 13 Paź 2013, 07:03:49 »
Około 00:15 wyjechaliśmy z Zamkowego w 19-20 osób. Pojechaliśmy do Lasku na Kole (zdjęcie z postoju), następnie do Wisły, do Parku Żeromskiego przy pl. Wilsona, zjechaliśmy sobie Książęcą, pojechaliśmy na Pola Mokotowskie, a na koniec odwiedziliśmy nowe ronda na Kopernika i wróciliśmy około 4:20 na pl. Zamkowy. Łącznie zrobiliśmy ponad 45km.

11-osobowa ekipa, która dotarła pod Zygmunta, z dwoma osobami nierozpoznawalnymi. Niestety drugie zdjęcie, kompletne, nie wyszło, bo aparat źle złapał odległość :(.
« Ostatnia zmiana: 13 Paź 2013, 07:09:56 wysłana przez biały »

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2576 dnia: 13 Paź 2013, 09:52:13 »
Faktycznie, przyjemna masa. Ze swojej strony dodam zdjęcie z pl. Wilsona :)


Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Sparrhawk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2577 dnia: 13 Paź 2013, 12:08:06 »
I czym się tu chwalić... Jazdą po pasach?

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2578 dnia: 13 Paź 2013, 12:33:08 »
No oczywście, że jest! Na zdjęciu widać mnie, który jedzie chodnikiem. To niebywałe zjawisko, więc wymaga uwiecznienia. Jeszcze kilka Nocnych i będę miał 500m chodnika przejechanego w tym sezonie.

--- edit

Przepraszam, nie będą potrzebne. Przecież przez Pole Mokotowskie pojechaliśmy po chodniku. Chociaż w sumie to nie po chodniku, bo chodnik się zgubił i masa pojechała którędy popadnie. Cóżeście zrobili z moją piękną statystyką!? :<
« Ostatnia zmiana: 13 Paź 2013, 12:56:17 wysłana przez biały »

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #2579 dnia: 14 Paź 2013, 08:44:17 »
W takim razie zdjęcia bardziej neutralne :)



Oraz trasa:


Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl