Autor Wątek: spis uwag  (Przeczytany 124987 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

mplonski

  • Gość
spis uwag
« dnia: 29 Lis 2009, 15:37:00 »
postanowiłem, że wygodniej będzie jak zrobię małą listę rzeczy, które należałoby poprawić

1) działający kanał rss - bardzo przydatne narzędzie - powinien być udostępniony prywatny rss dla każdego, aby można było przeglądać nowe wpisy w rss'ie ze wszystkich działów, do który dany user ma dostęp
2) bezsensowny e-mail aktywacyjny - np "Twoja nazwa użytkownika to ..., a hasło brzmi .... Jeśli zapomniałeś hasła, zresetuj je odwiedzając http://www.masa.waw.pl/forum/index.php?action=reminder." - bardzo fajnie - ponadto, przesyłanie hasła plaintextem w mailu jest niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami tworzenia serwisów, jeśli dany deweloper dba o użytkowników. i jeszcze nagłówek - nie zarejestrowałem się na 'Warszawska Masa Krytyczna', tylko na forum masy.
3) nowe wiadomości - chcę być automatycznie przenoszony do najstarszej wiadomości, której nie przeczytałem w danym wątku - dzięki drex za inspirację, stale narzekałeś na to na moim forum, to pewnie na SMF'ie to jest w standardzie :)
4) design - ok, ponoć ma być zmieniany, to czekam
5) spolszczenie też nie jest do końca po polsku - np podczas edycji usera - "modyfikuj profil" -> "profil forum" - z początku w ogóle nie wiedziałem o co chodzi, nawet nie spodziewałem się, że można ustawić tam awatar (i tak szukałem jak go ustawić przez dłuższy czas)
6) możliwe do wybrania awatary wgrane na forum - może warto pomyśleć i wywalić te bezsensowne?

to na razie tyle, później pewnie jeszcze coś sobie przypomnę ;)

Drex

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lis 2009, 16:16:06 »
1- nie mam pojęcia jak to ustawić. rss pokazywał wszystkie wiadomości- nawet z działów niedostępnych. Przecież rss się nie loguje do forum i nie wie do jakich dzialow user ma dostęp.

2. Ja nie widzę w tym nic dziwnego, że e mail informuje o możliwości odzyskania hasła po utracie. A treść można zmienić, tylko muszę znaleźć gdzie.


3. Przecież tak jest- jesteś przenoszony do pierwszej nie przeczytanej wiadomości w wątku. Wystarczy kliknąć na znaczek

4. Ponoć. Czekamy na Skelera.

5. Spolszczenie będzie dopracowane po wypuszczeniu ostatecznej wersji SMF 2.0

mplonski

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lis 2009, 16:26:04 »
ad. 2 - ale bezsensowne jest przesyłanie hasła usera i linka do przypomnienia hasła, powinien być sam link.

ad. 3 - thx, sprawdzę :)

mrJaros

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Gru 2009, 15:33:05 »
Nie wiem czy w SMF'ie w ogóle dłubiesz coś w mysql, ale jeśli tak i miałbyś problem to możesz pisać (najlepiej na maila) - spróbuję pomóc. Nie mówię że jestem miszczu w tej tematyce ale zawsze co dwie głowy, to nie jedna. just in case ;0 pzdr

--acha, i mogę też zrobić jakieś ELEMENTY grafiki, nie css tylko png ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Gru 2009, 15:35:12 wysłana przez mrJaros »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Gru 2009, 23:37:58 »
Uwaga: posty wyświetlają mi się od najnowszego [na górze] do najstarszego [na dole]. Tak ma być, czy to awaria? Mam nadzieję, że to drugie.

Drex

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Gru 2009, 23:59:53 »
Już powinno być normalnie. Działałem dziś w ustawieniach forum i prawdopodobnie przez przypadek zaznaczyłem opcje odpowiadającą za kolejność wyświetlania postów.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Gru 2009, 14:29:40 »
Żeby nie mnożyć wątków napiszę tu: czy komuś z zapędami artystycznymi chciałoby się opracować ikonkę dla karty [i zakładki] forum w przeglądarce? Bo obecna jest zmniejszonym obrazkiem, więc wygląda jak parująca kreska. A widać ją tylko przy w miarę jasnym kolorze skórki. Może jakiś ciemny symbol roweru na jasnym tle, czy coś takiego?
Nie jest to rzecz pilna ani niezbędna, więc rzucam jako luźną uwagę.

Edit: Obecnie w FF 3.5.7. w ogóle nie widać ikonki forum, tylko defaultową kartkę z zagiętym rogiem.

A pytanie z ciekawości, odpowiedzi na forum nie znalazłam, a nie chcę mnożyć wątków: od ilu wiadomości dostaje się jaki status na forum? Na razie wiem tylko, że 40 to wciąż "nowy" ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Sty 2010, 17:28:15 wysłana przez Savil »

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Sty 2010, 01:11:19 »
IMO ikonka to jest najmniej ważna rzecz, ja na to nigdy nie patrzyłem, nawet w zakładkach mam same nazwy, bez ikonek, bo są zbędne i zabierają mi dużo miejsca :P Więc uważam, że wogóle nie ma co się tym zajmować.

A pytanie z ciekawości, odpowiedzi na forum nie znalazłam, a nie chcę mnożyć wątków: od ilu wiadomości dostaje się jaki status na forum? Na razie wiem tylko, że 40 to wciąż "nowy" ;)
Co wielokrotność 50, ale nie każdą wielokrotność, tylko kilka przez nas wybranych ;)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

mplonski

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Sty 2010, 20:04:29 »
e tam, imo warto dać ładną ikonkę, będzie ładniej wyglądało w zakładkach / będzie lepiej widoczne na pasku zakładek.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Sty 2010, 22:06:07 »
Ikony przydają się o tyle, że dzięki temu zakładki zajmują mało miejsca - wystarczą 2-3 litery opisu strony i ikonka właśnie i już wiem, czego to jest zakładka, nie muszę się wczytywać. Nie jest to rzecz konieczna, ale jeśli ktoś umie i może się tym zająć, to pomoże niektórym użyszkodnikom :)

Drex

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Sty 2010, 22:22:59 »
Problem ikonki WMK jest taki, że nie ma czegoś charakterystycznego dla Masy, co po zmniejszeniu do tych rozmiarów (16x16 px) dalej będzie przypominalo to co było przed zmniejszeniem... Nie mam pomysłu na taką ikonkę.

Może ktoś coś zaproponuje?

mplonski

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Sty 2010, 22:45:04 »
może to samo co jest na głównej stronie masy?

Drex

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Sty 2010, 22:49:48 »
Na głównej stronie Masy jest pomniejszone logo WMK, które według mnie, w tej formie wygląda jak mały dzik z podniesionym ogonem...

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Sty 2010, 19:32:50 »
Symbol nie jest złym pomysłem. Tylko potrzebny taki, który nie będzie po prostu czyjąś własnością intelektualną , którą wykorzystamy po prostu kradnąc.

Jak taki znajdziecie, nie ma sprawy, można wrzucić, bo faktycznie ładnie to będzie wyglądało.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)