Autor Wątek: Ograniczenia prędkości dla rowerzystów.  (Przeczytany 10573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Ograniczenia prędkości dla rowerzystów.
« dnia: 22 Sie 2012, 12:20:13 »
Najpierw była afera w ZG o ile dobrze pamiętam. Póżniej z wielkim hukiem dołączył się Sopot a teraz mamy naśladowców za Bałtykiem

http://www.sport.pl/kolarstwo/1,64993,12342977,Kolarstwo__Mandat_dla_Thora_Hushovda_.html

Polska...Europa ... a póżniej na całym świecie będą nas gnębić.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ograniczenia prędkości dla rowerzystów.
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Sie 2012, 13:39:39 »
Najpierw była afera w ZG o ile dobrze pamiętam. Póżniej z wielkim hukiem dołączył się Sopot a teraz mamy naśladowców za Bałtykiem

http://www.sport.pl/kolarstwo/1,64993,12342977,Kolarstwo__Mandat_dla_Thora_Hushovda_.html

Polska...Europa ... a póżniej na całym świecie będą nas gnębić.

Teraz już wiem czemu w krajach skandynawskich samochodziarze ścigają się po szutrach.
Ale zawsze można i tam ograniczenia postawić  :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

GFM

  • Gość
Odp: Ograniczenia prędkości dla rowerzystów.
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sie 2012, 14:30:45 »
Głupota ludzka nie zna granic.
Kiedyś dawno temu głupotę kojarzyłem z komunistycznym betonem (był u władzy).
Później przekonałem się, że głupota i beton są ponadpartyjne.
Teraz już wiem, że również ponadnarodowe i co tam kto jeszcze wymyśli.
Jednego tylko nie mogę zrozumieć. Jakim cudem głupota do władzy dochodzi?
A może to po prostu władza ogłupia?

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ograniczenia prędkości dla rowerzystów.
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Sie 2012, 15:05:37 »
W tym przypadku władza nie ma racji gdyż wyścig kolarski odbywa się na drodze wyłączonej z ruchu drogowego a na takowej PORD nie obowiązuje. Ile razy po ulicach miejskich wyścigi odbywają się na zakazie ruchu czy też zakazie wjazdu a meta jest usytuowana na zakazie zatrzymywania się .

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ograniczenia prędkości dla rowerzystów.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Sie 2012, 16:58:30 »
To jest jakaś masakryczna decyzja zarządcy dróg, będąca jego porażką!
 
Uważam że jednak Skandynawowie jakoś wybrną z jak na razie patowej  sytuacji wyścig odbędzie się wcześniej zaplanowaną trasą i - na "pełnej szybkości"  i nie będzie mandatów     :)      .

Offline Teich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ograniczenia prędkości dla rowerzystów.
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sie 2012, 08:47:02 »
A dziś w Rzepie znalazłem taki artykuł:
http://prawo.rp.pl/artykul/757643,928761-Pietryga--Mandat-dla-braci-kolarzy.html
Myślałem ,że w XXI wieku gdy samemu nie ma się krzty rozumu można znaleźć to i owo w necie by nabyć tę wiedzę a tu nic, beton , pustka. I to wszystko pod pisane imieniem i nazwiskiem jak Tomaszowi Pietrydze  nie jest wstyd publikowania takich komentarzy do nie przemyślanych decyzji urzędniczych?

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Ograniczenia prędkości dla rowerzystów.
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Sie 2012, 11:23:14 »
A dziś w Rzepie znalazłem taki artykuł:
http://prawo.rp.pl/artykul/757643,928761-Pietryga--Mandat-dla-braci-kolarzy.html
Myślałem ,że w XXI wieku gdy samemu nie ma się krzty rozumu można znaleźć to i owo w necie by nabyć tę wiedzę a tu nic, beton , pustka. I to wszystko pod pisane imieniem i nazwiskiem jak Tomaszowi Pietrydze  nie jest wstyd publikowania takich komentarzy do nie przemyślanych decyzji urzędniczych?

To jeszcze nic... W jednym z podlinkowanych artykułów, o ciekawym tytule "Zawsze winni są cykliści" autorka w konkluzji napisała: "Głównie jeżdżą po alkoholu i  nie przestrzegają zasad pierwszeństwa."
http://prawo.rp.pl/artykul/793784,928832-Ograniczanie-predkosci-rowerzystow-do-10-km-h.html
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ograniczenia prędkości dla rowerzystów.
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Sie 2012, 11:32:37 »
Wlasnie obejrzalem ten filmik pod spodem...

czy naprawde nagrywajac cos dla rp.tv.pl.costam nie da sie nagrac czegos 5minutowego bez glupich pomylek i usmieszkow 'ups'...

po drugie to moze lepiej zeby sprawy rowerzystow nie komentowala osoba, ktora wyglada tak jakby roweru od komunii nie widziala (zlosliwosc, sorry)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ograniczenia prędkości dla rowerzystów.
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Sie 2012, 11:46:15 »
Wlasnie obejrzalem ten filmik pod spodem...

czy naprawde nagrywajac cos dla rp.tv.pl.costam nie da sie nagrac czegos 5minutowego bez glupich pomylek i usmieszkow 'ups'...

po drugie to moze lepiej zeby sprawy rowerzystow nie komentowala osoba, ktora wyglada tak jakby roweru od komunii nie widziala (zlosliwosc, sorry)

Głupie komentarze są jak najbardziej w cenie. Pokazują doskonale głupotę części społeczeństwa. Jednak jako redaktor wszelkie artykuły powinny być obiektywne i powinny opierać sie na faktach a nie domysłach i być zdecydowanie tendencyjne.

GFM

  • Gość
Odp: Ograniczenia prędkości dla rowerzystów.
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Sie 2012, 15:46:33 »
Wyposażenie podstawowe, czy obowiązkowe?
Nawet pojęć ustawowych nie potrafią powtórzyć.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ograniczenia prędkości dla rowerzystów.
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Cze 2015, 12:53:03 »
Znakoza ustawiczna :P
Tutaj jest jeszcze jedna ciekawostka - powyżej 20 km/h możesz jechać tylko rowerem jednośladowym - trajka czy rower z przyczepą dwukołową już musi się do oznakowania stosować.