Autor Wątek: [moto.pl] Samochodowe rowery  (Przeczytany 4140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
[moto.pl] Samochodowe rowery
« dnia: 05 Gru 2011, 10:12:35 »
Panie, panowie: manetki hamulców, widelec z amortyzatorami i kilka innych kwiatków. Generalnie teza chyba była taka, że koncerny motoryzacyjne robią rowery lepiej niż koncerny rowerowe. Jak wyszło? Oceńcie sami, mnie tekst całkiem konkretnie rozbawił :D

http://moto.pl/MotoPL/56,88571,10335754,Samochodowe_rowery.html
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: [moto.pl] Samochodowe rowery
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Gru 2011, 11:03:51 »
Wlasciciel Lexusa moglby sie zdziwic jakby na Masie zablokokowal go inny wlasciciel lexusa. xD

Rano1

  • Gość
Odp: [moto.pl] Samochodowe rowery
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Gru 2011, 12:30:26 »
Wlasciciel Lexusa moglby sie zdziwic jakby na Masie zablokokowal go inny wlasciciel lexusa. xD

Rozumiem, że przesiadasz się na Mercedesa.
Cena i tak skromna, w porównaniu z wersją 4-kołową  8)

@ Raffi. Rozumiem,że ww. projekty będą wykorzystane przy budowie Savil-Works  ;) (może coś między Lexusem a Peugeotem)
« Ostatnia zmiana: 05 Gru 2011, 12:33:14 wysłana przez Rano1 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [moto.pl] Samochodowe rowery
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Gru 2011, 14:21:40 »
@ Raffi. Rozumiem,że ww. projekty będą wykorzystane przy budowie Savil-Works  ;) (może coś między Lexusem a Peugeotem)

Widzę, że próbujesz mimo wszystko wyciągnąć z nas jakieś info o rowerze Savil. Nie uda się :P


Odpowiem ogólnie: Firmy motoryzacyjne NIGDY NIC nie wymyśliły w branży rowerowej. Ani dobrego, ani złego, ani bezużytecznego, ani przydatnego. Po prostu nic. Nigdy.

Ich cała "produkcja rowerów" to kupienie hurtem trochę części (w tym także ram), zwykle wcale nie tych najlepszych oraz złożenie tego do kupy gdzieś w Chinach albo innej Malezji. Plus dodanie własnego znaczka i lansowanie się na tak zajebistych, innowacyjnych, hipsterskich i ekologicznych jak to tylko możliwe. A - i sprzedawanie tych rowerów za cenę tak absurdalną, że kupiłby to tylko ktoś naprawdę głupi. Krótko mówiąc nie robią nic, czego nie umiałby zrobić średnio wykształcony marketingowiec: Kupują tanio i próbują sprzedać drogo.


Popatrz czym się cieszą w tym artykule: Góral ważący 11kg. Kolarka z wagą powyżej 6kg. Amortyzowany widelec. Rama i kilka części z kompozytu. Ile lat z ostatniej dekady trzeba by przespać by uznać to za jakąś nowość, innowacje, czy wyczyn? Siedem? Dziewięć?
Polski Luxtech dobrych kilka lat temu zrobił rower (jeżdżący) ważący 3kg. Dziś trzaskają z węgla nawet haki. A Karbon w ramach stosują już nawet domorośli konstruktorzy jak ja. Gdzie więc ta zajebistość warta 20-40 tys zł? :P

Jeżeli miałbym czerpać dobre wzorce w konstrukcji jakiegokolwiek roweru, to czerpałbym albo z branży rowerowej (geometria, zawieszenia), albo z branży kosmicznej (materiały, technologie), albo lotniczej (materiały, aerodynamika). To tam odbywa się postęp technologiczny. Reszta to tylko kopiuje i dostosowuje :P


Z firm z branży motoryzacyjnej to podziwiam jedynie Lotusa. Dlatego, że mają filozofię budowy aut dokładnie odwrotną niż cała branża motoryzacyjna. Zamiast wstawiać w cholernie ciężkie auta silniki od ciężarówek o mocy pierdziliona KM i tworzyć pojazdy ważące po 2 tony i chlejące po 30 litrów benzyny na sto km, w Lotusie opanowali z grubsza tą samą technologię co ja (klejenie ALU) i robią po prostu lekkie (700-800kg) auta sportowe, które z silnikami i pojemności 1-6-1,8 litra mają lepsze osiągi niż konkurencja z silnikami po 3-4 litry. A w dodatku lekki samochód ma mniejszą bezwładność, więc w odróżnieniu od aut amerykańskich potrafi skręcać i szybko się zatrzymać ;)

Z Lamborghini to mi się podobają jedynie ciągniki, ale nie jestem rolnikiem, więc nigdy żadnego nie kupię :P W Ferrari lubię jedynie kolor lakieru - zwanego w dawnych czasach "Marlboro Red", a dziś gdy nie wolno reklamować palenia "Ferrari Red". O reszcie firm z branży mam jeszcze gorsze mniemanie :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [moto.pl] Samochodowe rowery
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Gru 2011, 14:32:34 »
Wygląda więc na to, że jedyna zasługa firmy samochodowej na polu cyklistycznym to Peugeot i skonstruowany przez tę firmę ponad 100 lat temu pierwszy rower poziomy.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [moto.pl] Samochodowe rowery
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Gru 2011, 15:33:26 »
Nie wiem czy się nie mylę, ale Paegot robił swego czasu, całkiem normalne rowerki typu holender, niektóre jeszcze jeżdżą po Warszawie.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: [moto.pl] Samochodowe rowery
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Gru 2011, 16:01:24 »
robił też szosy całkiem żwawe, owszem na szimano, ale to takie inne szimano niż teraz. I robił te rowerki już od bardzo dawna.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: [moto.pl] Samochodowe rowery
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Gru 2011, 16:10:13 »
Cytuj
o bezpieczeństwo dbają hamulce hydrauliczne z tarczami i manetkami z włókna węglowego

Nie pozostaje nic innego, jak tylko zamknąć oczy i jechać - o bezpieczeństwo zadbają hamulce  ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [moto.pl] Samochodowe rowery
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Gru 2011, 16:40:24 »
Co ciekawe, żaden z rowerów nie ma choćby odrobiny obowiązkowego oświetlenia. A później w przypływie hipokryzji, branża motoryzacyjna narzeka, że cykliści niewidoczni ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: [moto.pl] Samochodowe rowery
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Gru 2011, 17:01:30 »
kamizelek też nie mają. i kasków. I jakiegoś innowacyjnego systemu odbojników, jak by nadjechał klient na 4 kołach.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: [moto.pl] Samochodowe rowery
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Gru 2011, 20:47:20 »
Ja za to rozmawiałem ostatnio z kierowcą ze Szczecina, któremu serwis w ramach zastępczego transportu zaproponował m. in. rower - czyżby import dobrych praktyk z zachodu?

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: [moto.pl] Samochodowe rowery
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Gru 2011, 09:50:40 »
ale brakuje jednej marki rowerowo-samochodowej. A Jaguara ktoś kojarzy? :0)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [moto.pl] Samochodowe rowery
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Gru 2011, 14:10:24 »
ale brakuje jednej marki rowerowo-samochodowej. A Jaguara ktoś kojarzy? :0)

Kojarzymy, ale to chyba był inny Jaguar.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: [moto.pl] Samochodowe rowery
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Gru 2011, 14:52:59 »
jedyny i słuszny :0)

no i to była podpucha :0)