Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010  (Przeczytany 61966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

beju

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Maj 2010, 14:38:31 »
a ja jestem przeciwny cenzurze na forum masy...  raczej nie wypada wydzielac do zamknietego dzialu postow z dyskusji ktora tu miala miejsce...  nie wiem do czego tam doszliscie w tajemnicy ale afaik na calej szwedzkiej i na skrzyzowaniu z solidarnosci jest monitoring uliczny,  wiec moglibyscie sprawdzic kto wybil ta szybe tak naprawde.  Z mojej strony EOT w tej sprawie bo czuje ze nie jest lubiana krytyka na otwartym forum. 

co do rikszy - to chyba po raz pierwszy nie bylo zadnego glosnika do tylu postawionego...  stad tez niska slyszalnosc na placu Z.


Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #46 dnia: 29 Maj 2010, 14:54:16 »
Organizatorom przydały by się jakieś megafony.

Albo druga ryksza przez którą też leci muzyka z ogłoszeniami :) Np jakieś połączenie Wi Fi tak że sygnał z pierwszej leci także na drugiej. :)

To już było wałkowane.

Możliwe, że kiedyś będziemy mieć dodatkową przyczepkę z nagłośnieniem ''kredens''.
Możliwe, że będziemy używać więcej megafonów.

Ale podstawą jest zapoznanie się przez uczestników z zasadami i regulaminem oraz pozostawienie około 1,5 metra lewej wolnej.

Bo my nie doganiamy przodka dla zabawy drżąc mordę (lewa wolna, lewa LEW!!! ), tylko w erze braku teleportacji musimy się jakoś przedostać od skrzyżowania do skrzyżowania, żeby zamknąć na nim ruch. Jeśli tego sprawnie nie zrobimy to się tworzy ''Meksyk'' 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline katana1978

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #47 dnia: 29 Maj 2010, 16:38:16 »
Szacuneczek dla organizatorów za ten cały wysiłek wiążący się z blokowaniem skrzyżowań.

Trochę im współczułam że przyjemności z przejazdu chyba nie mieli bo tak zmachani byli jednego widziałam to pot się z niego lał, rower miał cały w jakiś sakwach...a mimo to tak szybko jeździł ...


Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #48 dnia: 29 Maj 2010, 16:40:02 »
Miał rower cały w sakwach, bo to aerodynamiczne sakwy były...  ;D
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline katana1978

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #49 dnia: 29 Maj 2010, 16:52:20 »
No to nie zły z niego "cfaniak"  :P :P ;D

Szakal

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Maj 2010, 16:56:11 »
To ile was oficjalnie było?

Offline pingwin78

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Maj 2010, 17:02:31 »
O ile dobrze usłyszałem to 1713. Ale to chyba jest liczba z placu teatralnego na początku bo mnie się wydaje że później dojechali ludzie i było więcej !  ;D

Offline katana1978

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Maj 2010, 17:03:57 »
ja słyszałam 1714  :)

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #53 dnia: 29 Maj 2010, 17:05:58 »
Podczas liczenia wyszło 1714 osób. To oficjalna wersja ;-)

Offline katana1978

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #54 dnia: 29 Maj 2010, 17:13:24 »
Może następna masa będzie w stronę al. Krakowskiej tak aż do Janek ? :)
Są takie długie masy ?

Dużo rowerzystów tą ulicą jeździ - m.in i ja raz spróbowałam - ale tylko raz. Za dużo chamstwa brawury ze strony ciężarowych, i dostawczych  :(
No i omijam tą drogę szerokim łukiem a fajnie by było jakby przez całą krakowską była ścieżka

Szakal

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #55 dnia: 29 Maj 2010, 17:43:34 »
 Ok było was 1714. To co to są za redaktorzy co podają ze w taką pogodę jechało tylko 200 cyklistów!!! WTF? http://www.tvnwarszawa.pl/28415,1658275,0,1,masa_krytyczna_szlakiem_niespelnionych_obietnic,wiadomosc.html

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #56 dnia: 29 Maj 2010, 17:46:05 »
O ile dobrze usłyszałem to 1713.

Źle usłyszałeś.

Ale to chyba jest liczba z placu teatralnego na początku bo mnie się wydaje że później dojechali ludzie i było więcej !  ;D

To na pewno liczba z placu Teatralnego, bo tam było liczenie. Co do później - wydaje Ci się.

Podczas liczenia wyszło 1714 osób. To oficjalna wersja ;-)

I przy okazji jedyna prawdziwa. Innego liczenia nie było, więc tylko 1714 mogło wyjść ;-)

Może następna masa będzie w stronę al. Krakowskiej tak aż do Janek ? :)
Są takie długie masy ?

Nie ma. Najdalej to do Ursusa. Trzeba mieć odrobinę litości dla kierowców. Ich sposób dojeżdżania i tak jest nierozłącznie związany ze stresem i frystracją.

Dużo rowerzystów tą ulicą jeździ - m.in i ja raz spróbowałam - ale tylko raz. Za dużo chamstwa brawury ze strony ciężarowych, i dostawczych  :(
No i omijam tą drogę szerokim łukiem a fajnie by było jakby przez całą krakowską była ścieżka

Fajnie by było. Tylko od przejazdu Masy ścieżka tam nie powstanie. Powstanie, jak się ludzie zaczną jej domagać w pismach do ZDM, ZMID i innych instytucji. Proponuję rozpocząć.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

kajko

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #57 dnia: 29 Maj 2010, 18:05:52 »
Parę uwag:
1. "Lewa wolna"
Warto byłoby tę zasadę dopisać tutaj:
http://www.masa.waw.pl/index.php/zasady

Nie każdy wertuje fora w poszukiwaniu tej informacji. Tym bardziej, że tutaj również jej nie ma:
http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=12.0

Jest jedynie tu:
http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=283.0

Nagłośnienie jest na tyle słabe, że kiepsko słychać te zasady. Szczególnie jest to problematyczne w miesiącach wiosenno-letnich, kiedy jest duża frekwencja i osoby dalej stojące od rikszy nie słyszą komunikatów. Dodatkowo zdarzają się takie wpadki jak wczoraj, gdy przy przemówieniach leciała muzyka. Nie wszyscy w trakcie pierwszego lub drugiego przejazdu domyślą się, że trzeba zostawić z lewej strony miejsce. Dodatkowo zostawienie metr wolnego na Nowym Świecie lub Senatorskiej przez cały czas wydaje się mało realne.

Może warto rozdawać ludziom więcej ulotek z zasadami i regulaminem, a nie czekać aż po nie przyjdą?

2. Przystanki na Trasie W-Z
Skoro wiadomo było, że policji będzie mniej i że wymaga ona, aby osoby wysiadające na przystanku na Trasie W-Z mogły przechodzić przez ulicę, to czy był postój gdzieś przy ul. Sierakowskiego albo Jagielońskiej? Pytam, gdyż jechałem z tyłu i jak już wjeżdżałem na Targową, to Masa była bardzo rozciągnięta i sądzę, że z tego wynikała część kłopotów przy Dworcu Wileńskim i na Szwedzkiej.

3. Komunikaty
Skoro zdzieracie sobie gardła w trakcie przejazdu, to chyba zdajecie sobie sprawę, że nie zawsze Was dobrze słychać. Przez to parę osób na postoju pomiędzy Rondem Żaba a Szwedzką na hasło "Przesunąć się do chodnika" (aby zwolnić lewy pas dla samochodów) weszło na chodnik. Może warto ustalić bardziej "zrozumiałe" komunikaty?

4. Komunikacja pomiędzy zabezpieczeniem
Jeśli zdarzają się takie trasy jak wczoraj, gdy po zjeździe z Mostu Poniatowskiego w Aleje z 2 pasów powstały 4, przez co przód Masy mógł przyspieszyć, a tył jeszcze musiał się tłoczyć i powstały przez to "dziury", które zabezpieczenie starało się zniwelować krzycząc "szybciej, tempo, tempo", to trzeba w takich miejscach szczególnie uważać na zabezpieczenia na przejściach dla pieszych.


Rano1

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Maj 2010, 19:53:13 »
Miło, że wciąż pojawia się Świeża Krew :) I na przejazdach i na forum.
Witamy, My Staruchy-Wyjadacze  ;D

Zupełnie dziś nie miałem czasu przysiąść nad zdjęciami> może wieczorem coś wybiorę. Zadanie prostsze- wyciągnę zdjęcia, które się nie dublują z obecnie prezentowanymi.

WKURZONY JESTEM TYLKO NA MASORGANIZATORÓW...przez nich nie mam części zdjęć.wrrrrrr. Czekałem na Żabie. MDM wybaczam. Szkoda. Można było na Żabie pokołować i krócej stać przy kolejnym rondzie. Za dużo zmian trasy, szczególnie na tym etapie.

Frekwencja - szkoda, że znowu nie udało się dociągnąć do 3 tys. Niestety pogoda ostatnich dni chyba zniechęciła cześć potencjalnych uczestników.
Co do liczenia -nie policzyliście mnie i pewnie jeszcze kilu osób. Fotografowałem nad WZką i potem najkrótszą drogą "skakałem" do tunelu  :D

Pozdro i do zobaczenia za miesiąc !

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Maj 2010, 21:45:44 »
Może warto rozdawać ludziom więcej ulotek z zasadami i regulaminem, a nie czekać aż po nie przyjdą?

Rozumiem, że zgłaszasz się do pomocy i zechcesz te ulotki rozdać? Nasze zasoby wolontariuszy nie są z gumy.

Skoro wiadomo było, że policji będzie mniej

Mnie nie było wiadomo, bo Policja się tym faktem nie pochwaliła. Skoro Tobie było wiadomo, to mogłeś się tą wiedzą podzielić ;-)

to czy był postój gdzieś przy ul. Sierakowskiego albo Jagielońskiej? Pytam, gdyż jechałem z tyłu i jak już wjeżdżałem na Targową, to Masa była bardzo rozciągnięta i sądzę, że z tego wynikała część kłopotów przy Dworcu Wileńskim i na Szwedzkiej.

Nie było postoju. To był poważny błąd, że zabezpieczenie zajęło się za bardzo obstawą skrzyżowań bez Policji, a za mało zatrzymaniem czoła, by tył dojechał. To IMO była przyczyna całego bałaganu.

Na pewno wyciągniemy wnioski z tego błędu. A w szczególności wnioski wyciągnę ja - błędy zabezpieczenia, to moje błędy w ich szkoleniu.

Skoro zdzieracie sobie gardła w trakcie przejazdu, to chyba zdajecie sobie sprawę, że nie zawsze Was dobrze słychać. Przez to parę osób na postoju pomiędzy Rondem Żaba a Szwedzką na hasło "Przesunąć się do chodnika" (aby zwolnić lewy pas dla samochodów) weszło na chodnik. Może warto ustalić bardziej "zrozumiałe" komunikaty?

Nie to bym bronił ludzi, którzy na poczekaniu, w zaistniałej sytuacji aut w peletonie, 3 skrzyżowań z różnymi problemami i rozrzucenia peletonu po całej Pradze starali się zaimprowizować na poczekaniu i bez komunikacji między sobą akcję tak, by sprzątnąć cały ten bajzel. Ale moim zdaniem, to że ktoś wszedł tam na (pusty) chodnik i tam stał, to był zupełny detal w takiej sytuacji.

Komunikaty, te, które ja podawałem, były możliwie proste. "Rowerzyści na prawo". A do kierowców "na lewo". Jeżeli masz pomysł na jeszcze prostsze komunikaty, zamieniam się w słuch ;-)

WKURZONY JESTEM TYLKO NA MASORGANIZATORÓW...przez nich nie mam części zdjęć.wrrrrrr. Czekałem na Żabie. MDM wybaczam. Szkoda. Można było na Żabie pokołować i krócej stać przy kolejnym rondzie. Za dużo zmian trasy, szczególnie na tym etapie.

Skrócenie trasy czoła o ile mi wiadomo było nieuzgodnione. To pewnie drugi genialny pomysł Policji, po pierwszym, którym był brak postoju przed Wileńskim. Moim zdaniem sprawa wymaga wyjaśnienia. Ale to już temat na spotkanie Przedmasowe.

Skrócenie trasy tyłu peletonu zarządziłem sam - chodziło o to by czoło KRÓCEJ stało przy Starzyńskiego - tył rozjechał się na jakieś 5km przez brak postoju przed Wileńskim i zanim by dociągnął przez niezabezpieczoną Żabę, to by minęło dodatkowe 10-15 minut i groziło kolejnymi nieciekawymi sytuacjami.

A późniejsze zmiany trasy to już w kolejności:
-rezygnacja z Zielenieckiej - efekt wypadku z ofiarami w ludziach przy skrzyżowaniu Zamoyskiego/Zieleniecka. Zablokowane były, 2 pasy ruchu z 4. Jechało tamtędy zabezpieczenie goniące czoło, stąd mam z grubsza ogląd co się tam działo.
-skrócenie trasy, rezygnacja z MDM - decyzja Policji, po ustaleniach z nami. Moim zdaniem pochopna, ale Dexter się na nią zgodził, a przejazd to nie czas na kłótnie. Może Dex wiedział coś, o czym nie wiedziałem ja. Wyjaśnimy to sobie na Przedmasówce.

p.s. Jak doskonale widać, wciąż potrzebne są nowe osoby do zabezpieczenia. Powtarza się sytuacja sprzed roku, gdy okazało się, że po prostu brakuje rąk do pomocy. Sytuacja będzie się powtarzać, dopóki nie będzie dość osób w zabezpieczeniu.

Więc zachęcam do zgłaszania się na najbliższym spotkaniu Przedmasowym. Tam też w szczegółach omówimy wszystko co się działo na Masie, więc tam zapraszam wszelkie osoby, które chciały by coś jeszcze powiedzieć o tym co się działo.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2010, 21:47:04 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)