Autor Wątek: Niespodzianka w al. KEN  (Przeczytany 11149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Niespodzianka w al. KEN
« dnia: 05 Lis 2012, 13:13:46 »


Tak niespodzianka czeka nad wejściem do stacji metra Ursynów.  Za skrzyżowaniem al. KEN z Surowieckiego.
Tabliczka z informacją o przejściu odsyła na schody.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline pszyszek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niespodzianka w al. KEN
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lis 2012, 08:54:23 »
Jak to otworzą to okaże się że:
- DDR jest za wąska,
- DDR jest niebezpieczna z uwagi na dwa ostre zakręty i zapewne dwa przejścia dla pieszych,
- DDR jest niebezpieczna z uwagi na fakt że rowerzysta pojedzie tuż przy krawędzi jezdni i będzie się mijał z samochodami na centymetry (już nie pamiętam czy nie ma tam przystanku ale to jeszcze gorzej by było nawet),
- z uwagi na powyższe DDR będzie trzeba wygrodzić od jezdni słupkami z łańcuchami (zgadnijcie czy pojawią się one w skrajni jezdni czy w skrajni DDR?),
- po kilku skargach i potrąceniach DDR zupełnie się zlikwiduje zamieniająć ja we wspólny ciąg pieszo rowerowy.

Moim zdaniem jak już się bierze za tak poważną i nietanią inwestycję jak dobudowa windy to należy znaleźć dodatkową kasę na odsunięcie jezdni. A jest na to miejsce i to bardzo dużo.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niespodzianka w al. KEN
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lis 2012, 19:04:25 »
No i zgodnie z przewidywaniami zamontowano szpetne barierki z pleksi na okrągłych słupkach oddzielające ciąg od jezdni. Zaczynają się za "miejscem styku" DDR i jezdni, więc akurat wycelowane w jadącego rowerzystę. Ale wzorem Górczewskiej zapewne wymalują dwie kreski farbą i skrajnia zostanie zachowana... >:(

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Niespodzianka w al. KEN
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Gru 2012, 21:45:39 »
A tak wygląda szyb z zewnątrz:

Zdjęcie autorstwa: kiedy300
I jestem tatą po raz drugi!

Offline ~Kris

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niespodzianka w al. KEN
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Mar 2013, 19:51:01 »
Wysłałem wniosek do ZDM o przesunięcie latarni naruszającej skrajnię w tym miejscu (przed skrzyżowaniem z Surowieckiego). Nie pierwszy zdaje się, ale kropla drąży kamień.

Proszę, podpisz petycję radnych Ursynowa w sprawie budowy drogi rowerowej Warszawa-Piaseczno:

http://www.petycje.pl/petycja/8984/petycja_w_sprawie_budowy_sciezki_rowerowej_wzdluz_ul.pulawskiej.html

Offline rowerzysta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Niespodzianka w al. KEN
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lip 2014, 23:45:49 »
Ten odcinek DDRki przy KENie (jednej z bardziej aktywnych rowerowo arterii w tej części stolicy) jest fa-tal-ny.  Jadąc od strony Kabat na odcinku 100 metrów mamy:
-przejście dla pieszych, po którym często ktoś przechodzi wychodząc ze stacji metra
-skręt DDRki o 45 stopni w prawo, 2 metry dalej skręt DDRki o 45 stopni w lewo, a pomiędzy nimi przejście dla pieszych
-wyjście z windy służącej do poruszania się relacji stacja metra-przystanek autobusowy/parking/stacja veturillo
-skręt DDRki o 45 stopni w lewo, 4 metry dalej skręt DDRki o 45 stopni w prawo, a pomiędzy nimi dwa przejścia dla pieszych, w tym jedno prowadzące na zupełnie zarośnięte przez krzaki schody, przy których trzeba zwolnić praktycznie do zera, bo nie widać, czy ktoś nie wleci nam zaraz pod koła
-kolejne dwa przejścia dla pieszych, oraz przystanek autobusowy
-zakręt o 90 stopni, często zablokowany przez czekających na zmianę świateł pieszych/rowerzystów
-kolejne przejście dla pieszych prowadzące na zarośnięte schody, bez możliwości zobaczenia, czy ktoś się na nich znajduje

Koń jaki jest, każdy widzi, jest tam bardzo mało miejsca pomiędzy samym KENem, a skarpą, które jest współdzielone pomiędzy zieleń, pieszych i rowerzystów, bez większej możliwości manewru (a niechciałbym polepszenia warunków do jazdy kosztem dwóch pierwszych).  W tej kwestii nie zmieło się nic, ale jadąc tamtędy ostatnio doznałem olśnienia.
Ten odcinek DDRki jest zupełnie zbędny.
Jedyny powód, dla którego on się tam znajduje, to to, że jego przedłużenie miało iść estakadą nad Dolinką Służewiecką i połączyć się z DDRką biegnącą do Metra Wilanowska. Ponieważ to przedłużenie spaliło na panewce to dla większości osób poruszających się tą DDRką nie ma żadnego uzasadnienia, czemu ma ona biec wzdłuż KENu.

Na mapce poniżej na czerwono zaznaczono aktulaną trasę, na zielono moje widzimisie, które można zrealizować dosyć niskim kosztem (biegnie przez osiedlowe drogi o niskim natężeniu ruchu, więc dałoby się to załatwić namalowaniem pasa)


Co sądzicie o takim pomyśle? Jeśli wam się podoba, to od czego miałbym zacząć, gdybym chciał zrealizować swoją wizję?

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Niespodzianka w al. KEN
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lip 2014, 06:06:17 »
Ta DDR dalej powinna biec wzdłuż Al. KEN a nie wygibasami przez Park i inne osiedla.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niespodzianka w al. KEN
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Lip 2014, 13:52:32 »
Mylisz się. Takie skróty są jak najbardziej naturalne...z tym, że to nie musi być DDR lecz prawidłowo oznakowany szlak rowerowy.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Niespodzianka w al. KEN
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lip 2014, 13:53:40 »
Mylisz się. Takie skróty są jak najbardziej naturalne...z tym, że to nie musi być DDR lecz prawidłowo oznakowany szlak rowerowy.
Mówimy teraz o DDR dla rekreacji czy komunikacji?
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niespodzianka w al. KEN
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lip 2014, 14:50:32 »
Ta DDR dalej powinna biec wzdłuż Al. KEN a nie wygibasami przez Park i inne osiedla.

Dokładnie. Objezdżanie bloku z jednej albo drugiej strony to róznica może 30s. Owszem, fajnie zyskać 30s, nie mam nic przeciwko. Zwłaszcza, gdy mozna to zrobić łatwo, szybko i tanio.

Problem, ten prawdziwy, jest jednak gdzie indziej - że zamiast jechać prosto, trzeba jechać naokoło, przez park. Prosto KENem i Rolną (jezdnią) jest dobre 5-7 minut szybciej i tego żadna proteza nie zmieni - tu po prostu trzeba DDR lub pasów na KEN, a nie wijącego się po parkach i zwiedzającego okolicę DDR pełnego pieszych.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pszyszek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niespodzianka w al. KEN
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Lip 2014, 18:26:11 »
Jak to otworzą to okaże się że:
- DDR jest za wąska,
- DDR jest niebezpieczna z uwagi na dwa ostre zakręty i zapewne dwa przejścia dla pieszych,
- DDR jest niebezpieczna z uwagi na fakt że rowerzysta pojedzie tuż przy krawędzi jezdni i będzie się mijał z samochodami na centymetry (już nie pamiętam czy nie ma tam przystanku ale to jeszcze gorzej by było nawet),
- z uwagi na powyższe DDR będzie trzeba wygrodzić od jezdni słupkami z łańcuchami (zgadnijcie czy pojawią się one w skrajni jezdni czy w skrajni DDR?),
- po kilku skargach i potrąceniach DDR zupełnie się zlikwiduje zamieniająć ja we wspólny ciąg pieszo rowerowy.

Przypominam swój post dotyczący przebudowy która zapoczątkowała ten wątek. Z pięciu powyższych punktów które wróżyłem spełniło się już cztery. Czy spełni się piąty i zlikwidują kilkadziesiąt metrów DDR? Wszystko na to wskazuje. W zeszłym tygodniu otrzymałem odpowiedź od ZDM na wniosek usunięcia wygrodzenia które nie dość że spowodowało zwężenie DDR do 175 cm to na dodatek z uwagi na swoją budowę z wystającymi śrubami jest niebezpieczne dla rąk i nóg rowerzystów którzy by się o nie otarli. Wniosek złożyłem 9 maja ale... 2013 roku! Prawie 14 miesięcy na odpowiedź i czego się dowiedziałem?



Ja widzę to tak:
Projekt zaakceptował IR więc odwal się Pan od nas. Mimo wszystko okazało się że wyszło wszystko zupełnie inaczej niż w projekcie. Myśmy to wprawdzie odebrali ale to jednak nie wykonawca nawalił bo trzeba przygotować nową dokumentację. Szerokość DDR może zwiększymy jak się uda. A skoro pewne jest że się nie uda bo chodnik jest już i tak zbyt wąski a jezdni nikt nie tknie bo to zamach terrorystyczny na świętość to pewnie zrobimy tam CPR.

PS. Pomijam już milczeniem fakt że DDR została przesunięta więc skoro jest w innym miejscu jest też nową inwestycją na którą nikt zapewne nie wystąpił o odstępstwo w kwestii nawierzchni asfaltowej.
« Ostatnia zmiana: 11 Lip 2014, 18:42:32 wysłana przez pszyszek »

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niespodzianka w al. KEN
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Sie 2014, 08:22:05 »
Po wielu latach wpadli wreszcie na genialny w swej prostocie pomysł i zamiast nadal kazać przeciskać się obok słupa sygnalizacji (KEN X Ciszewskiego przy dawnej pętli obecnie parking piętrowy) poszerzono początek przejazdu przez Ciszewskiego o ok. 0,5m kosztem nikomu niepotrzebnego skrawka trawnika. Przy okazji poszerzono też przejazd przez KEN obniżając kawałek wysepki. Niestety Na tym samym skrzyżowaniu w ramach budowy parkingu PnR zlikwidowano istniejące od zawsze dojście do pętli od strony Ciszewskiego (równoległe do KEN odsunięte od niego o dobrych kilka metrów więc bezkolizyjne z DDR) w jego miejsce fundując nowe dochodzące do DDR pod kątem ok.45'. Będzie to kolejne (i to na odcinku zaledwie kilku metrów) miejsce krzyżowania ruchu pieszego z rowerowym na tym i tak fatalnym skrzyżowaniu. Czyli jak zwykle jedno poprawili a drugie spi....... .
życie nie znosi próżni...

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Niespodzianka w al. KEN
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Sie 2014, 11:45:08 »
Wielu z nas ma daleko na Ursynów, mnie nie było tam od czasu Święta Cyklicznego. Zamieści kolega zdjęcie obecnego stanu?
I jestem tatą po raz drugi!

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niespodzianka w al. KEN
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Sie 2014, 06:58:23 »
zdjęcie wrzucę za jakiś czas bo jak wczoraj jechałem to okazało się, że geniusze zaczęli dobudowywać kolejny wjazd/dojście? do ww. parkingu i żeby było weselej to na środku między już istniejącym chodnikiem wzdłuż Ciszewskiego a nowym jeszcze niedokończonym dojściem (tym pod kątem 45'). Także muszę zrobić nowe jak będę tamtędy przejeżdżał.

Zdjęć nie będzie bo nie mogę rozgryźć jak je umieścić na forum.
« Ostatnia zmiana: 24 Sie 2014, 09:26:50 wysłana przez mk1111 »
życie nie znosi próżni...

Offline ~Kris

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niespodzianka w al. KEN
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Sie 2014, 09:24:30 »
Wielu z nas ma daleko na Ursynów, mnie nie było tam od czasu Święta Cyklicznego. Zamieści kolega zdjęcie obecnego stanu?
Po wielu latach wpadli wreszcie na genialny w swej prostocie pomysł i zamiast nadal kazać przeciskać się obok słupa sygnalizacji (KEN X Ciszewskiego przy dawnej pętli obecnie parking piętrowy) poszerzono początek przejazdu przez Ciszewskiego o ok. 0,5m kosztem nikomu niepotrzebnego skrawka trawnika. Przy okazji poszerzono też przejazd przez KEN obniżając kawałek wysepki.

To efekt mojego spotkania z ZDM w terenie. Na tym skrzyżowaniu jest sporo do poprawienia.

http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=1&t=2404&start=500#p27612

Proszę, podpisz petycję radnych Ursynowa w sprawie budowy drogi rowerowej Warszawa-Piaseczno:

http://www.petycje.pl/petycja/8984/petycja_w_sprawie_budowy_sciezki_rowerowej_wzdluz_ul.pulawskiej.html