Autor Wątek: Skradziono rower Merida 10V  (Przeczytany 2728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Greg

  • Początkujący
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Skradziono rower Merida 10V
« dnia: 05 Lis 2014, 12:03:09 »
W dniu 31.10.2014 ok godz 14:05 skradziono mi  Meridę 10V w kolorze niebieskim (rocznik modelowy 2010) z charakterystycznym wytarciem na ramie w okolicy mostka kierownicy spowodowane mocowaniem w tym miejscu linki zabezpieczającej oraz częściowo wyłamaną (ok 1/4) osłoną przedniej zębatki. Rower skradziony z zamkniętego i monitorowanego parkingu przy budynku Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie na ulicy Świętojerskiej 5/7. Numer ramy AD09H12781.
Wybierałem się na październikową masę ale niestety po wyjściu z pracy spotkała mnie niemiła niespodzianka i oglądałem przejazd tylko z perspektywy chodnika gdy wracałem z komendy na Wilczej.
Jeżeli ktoś spotka taki rower to proszę o wiadomość na PW, będę niezmiernie wdzięczny.
Rower wyglądał mniej więcej tak:

http://img.mybikenumber.com/5277/middle/bike_4216_1414927228_770f8e448d07586afbf77bb59f698587.jpg

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skradziono rower Merida 10V
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lis 2014, 12:43:16 »
Zabezpieczony linką, jak rozumiem? Współczuję straty.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Greg

  • Początkujący
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skradziono rower Merida 10V
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lis 2014, 13:14:26 »
Oczywiście zabezpieczony, ale ochronie w tym dniu nie chciało się zamykać bramy...

Offline mona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skradziono rower Merida 10V
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lis 2014, 17:15:08 »
Też tam parkuję. Coś na kamerach ochrony widać?

Offline Greg

  • Początkujący
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skradziono rower Merida 10V
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lis 2014, 10:25:14 »
Jak najbardziej wszystko jest widoczne na kamerach z parkingu oraz to, że złodziej odjeżdża w kierunku starego miasta. Jeżeli policja postarała by się to na pewno za pomocą monitoringu miejskiego coś by ustalili - tylko ciekawe ile kamer to po prostu atrapy.
Radzę albo trzymać rower w budynku albo głęboko na parkingu z solidnym zabezpieczeniem bo to, że jest to zamknięty i monitorowany parking jak się okazało jest nie wystarczającym zabezpieczeniem.

Offline mona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skradziono rower Merida 10V
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lis 2014, 11:18:06 »
Masakra jakaś. Ja rower trzymam na samym końcu parkingu, ochrona nie pozwala stawiać na korytarzu wewnątrz budynku.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skradziono rower Merida 10V
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lis 2014, 13:35:23 »
Współczuję. Dla potomnych: czym przypiąłeś?

Offline Greg

  • Początkujący
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skradziono rower Merida 10V
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lis 2014, 14:28:17 »
Niestety tylko linką stalową - za bardzo zaufałem ochronie...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skradziono rower Merida 10V
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Lis 2014, 15:10:34 »
Ochrony nie ma co traktowac jako zabezpieczenie jakiekolwiek.

Kiedyś Ojcu samochód zepsuł się na parkingu podziemnym przy CH Kopernik, gdzie pracował. Parking tylko dla pracowników i to też tylko dla wybranych. Szlaban, monitoring, ochrona biega po terenie, wydawało by się, że pełne bezpieczeństwo.
Ja dostałem od Ojca za zadanie przeciągnąć stamtąd auto na holu do serwisu Opla. Podjechalismy drugim autem z kumplem. Podnieśliśmy sobie sami ręcznie szlaban. Kwadrans grzebaliśmy pod maską, czy może nie odpali, czy może kable, kopułka, moduł, coś... Potem wzięliśmy auto na hol i oboma wyjechaliśmy z parkingu. Szlabany znowu podnieślismy sobie sami. Pies z kulawą nogą się nie zainteresował.

Następnego dnia Tatuś jako mający w obowiązkach m.in. nadzorowanie ochrony poprosił by obejrzeli taśmę z kamer na parkingu. Ponoć mina dowódcy zmiany była nie do opisania :D Kilka osób trafiło na inny obiekt, a niedługo potem w ogóle zmieniła się firma ochroniarska - za to nie zmieniły się standardy ochrony, bo jak ochroniarzem jest dziadek z 2 klasą inwalidztwa (tak taniej) i ma na rekę 5zł/h to On nie będzie się narażał i zwyczajnie odwróci wzrok. I mnie to wcale nie dziwi. Też bym się nie narażał za taką kasę :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)