Autor Wątek: [Skradziono] Rockrider 5.3  (Przeczytany 15582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomus1973

  • Gość
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Lip 2012, 17:38:42 »
W takim razie po co kradną tanie rowery? Co złodzieje z tego mają? Dostaną 20 zł czy 50 zł za rower? Ja się pytam po co kraść tanie rowery? No chyba że na złom.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Lip 2012, 18:08:54 »
Wydaje mi się, że sprzedaż taniego roweru jest łatwiejsza niż drogiego. Taki złodziej może się pozbyć roweru choćby na targu, zanim jeszcze kradzież zostanie zauważona, a nie mówiąc już o podjętych działaniach policji... Na droższy rower trzeba dłużej szukać klienta, i zapewne trudniej o takiego bezpośrednio po zwinięciu, na ulicy czy targu. Także myślę, że liczą się szybkie efekty i duży obrót towarem.
Nie sądzę też, żeby złodziej poprwanie wyceniał rower, skoro ma go za darmo, to każdy grosz będzie czystym zyskiem :(

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Lip 2012, 20:46:32 »
W takim razie po co kradną tanie rowery? Co złodzieje z tego mają? Dostaną 20 zł czy 50 zł za rower?

Na flaszkę i fajki widocznie tyle wystarcza.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Re: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Lip 2012, 21:01:21 »
można spróbować Slomczyn w weekend... tam sporo towaru zmienia właścicieli
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lip 2012, 13:43:55 »
No właśnie też teraz o tym pomyślałam. Ponoć tam do 6 rano najlepiej dojechać, bo potem jest przebrane, to jest prawda?

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Lip 2012, 14:54:33 »
Ja tam rzadko bywam, ale jak kazda gielda zaczyna sie od wyprzedazy okazji, a potem juz tylko czekanie na jelenia...  mysle ze rower z kradziezy bedzie w cenie 'okazyjnej' :(...

Warto pojechac, ale to jest tak ogromny teren i tyle roznych rzeczy ze znalezienie Waszego roweru to bardziej szczescie, ale szczesciu trzeba dac szanse :)

Zastanawiam sie tylko i moze ktos bardziej doswiadczony wie, co zrobic jak sie ow rower przypadkiem wypatrzy...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Lip 2012, 15:01:53 »
Zastanawiam sie tylko i moze ktos bardziej doswiadczony wie, co zrobic jak sie ow rower przypadkiem wypatrzy...

Wycofać się za róg, lub w inne miejsce niewidoczne i niesłyszalen ze stoiska (najlepiej odludne by nikt nie podsłuchał), zadzwonić dyskretnie pod 997 i dokładnie wskazać miejsce, w jakie mają dojechać.

Później wrócić i zająć go na możliwie długi czas, by nie dał nogi. Można powypytywać o rower, oglądać go bardzo dokładnie... ale można też usiąść w barku naprzeciwko, obserwować i zareagować dopiero, gdy będzie problem (np facet rower sprzeda, albo będzie chciał sobie iść). Wtedy improwizować ;)

Nie kłócić się ze sprzedawcą, by go nie spłoszyć. Nie udowadniać mu, że rower jest kradziony. Nie informować go, że się zadzwoniło na 997. Nie kupować roweru. Nie próbować faceta zatrzymać (spora szansa, że nie jest sam, a inni handlarze Mu pomogą).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Sie 2012, 09:51:52 »
Wziąść 5 chłopów z 190 cm ze sobą i niech mu wytłumaczą przed przyjaazdem policji, że rąk po cudze wyciągać nie wolno.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Sie 2012, 10:38:04 »
Wziąść 5 chłopów z 190 cm ze sobą i niech mu wytłumaczą przed przyjaazdem policji, że rąk po cudze wyciągać nie wolno.

Zaopatrzyć się w maczety, jeszcze wolno je nosić bez żadnych specjalnych zezwoleń, i grzecznie poprosić o zwrot.

tomus1973

  • Gość
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Sie 2012, 10:56:51 »
A potem przyjedzie policja i złodziej oskarży Was o napaść, a rower powie, że nie jego i że ktoś go tu zostawił.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Sie 2012, 12:22:53 »
A potem przyjedzie policja i złodziej oskarży Was o napaść, a rower powie, że nie jego i że ktoś go tu zostawił.

Dopóki nie ma groźby i dopóki maczeta spoczywa w pokrowcu nie ma mowy o napaści a sam widok owego narzędzia robi wrażenie o czym nie raz się przekonałem.

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Sie 2012, 13:52:13 »
Jak oskarży to znaczy że za słabo dostał. Ja widziałem sytuacje jak policjanci zauważyli że złodziej jest bity to zaczekali z tyłu po chwili podjechali dopiero.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org