Autor Wątek: Cykliści - uwaga na pieszych  (Przeczytany 34047 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Cze 2012, 13:23:15 »
Jeśli nie jest spełniony warunek, że DDR posiada jezdnie (a twierdzisz, że DDR jest drogą, która jezdni nie posiada), to rodzaj nawierzchni nie ma nic do rzeczy i taki rodzaj drogi, kwalifikuje się właśnie, jako "inne drogi"

Przecież ty to napisałeś a nie ja.

-droga twarda - to drogę z jezdnią a jezdnia to droga do poruszania się wszystkich pojazdów. I to jest jasne.
-DDR nie mogą poruszać się wszelkie pojazdy tylko rowery. To też jest jasne
-droga gruntowa to droga o innej nawierzchni niż o nawierzchni bitumicznej, betonowej,
kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-
betonowych


Więc jaki masz problem...

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Cze 2012, 13:49:29 »
Czy ktos poza mna nie widzi sensu w tej dyskusji??? :):):)

W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Cze 2012, 14:09:16 »
Dobrze wiemy że prawo dotyczące budowania i poruszania się po naszych drogach jest zagmatwane, bywa niejasne a czasem sprzeczne samo ze sobą...
Na każdym forum "drogowym" wybuchają takie burzliwe dyskusję gdzie dane zagadnienie wałkuję się do upadłego...
Po co nam to? Kolejne interpretacje które do niczego nie prowadzą. "Nasi na Górze" już się starają o zmiany które mają to prawo uprościć.

Przyjmijmy, że niezależnie czym jest droga rowerowa, stosujemy jadąc nią przepisy Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Dla naszego wspólnego dobra, komfortu i wygody poruszania się. Po prostu.

Też jeszcze 2 lata temu nie sygnalizowałem niczego na drogach rowerowych... Nie przyszło mi do głowy że można, dopóki pewien rowerzysta na DDR w Al.Ujazdowskich nie zasygnalizował skrętu w lewo, a już się zbierałem do wyprzedzania go. Nie przyszło mi do głowy aby ostrzegać o wyprzedzaniu dopóki na jakimś amerykańskim forum nie obejrzałem poradnika jazdy kogoś bardziej doświadczonego... on the left, on the right... I sam zacząłem tak mówić: z lewej, z prawej. To działa. Teraz są to dla mnie odruchy.

Wyrabiajmy w sobie odruchy,sygnalizowania manewrów, ostrzegania przed wyprzedzaniem itp. Bądźmy dobrym przekładem dla pozostałych jeżdżących rowerami. Edukujmy choćby w ten sposób skoro "Państwo" tego nie robi.

Parę razy już mi się zdarzało widzieć, częściej lasencje niż gostków, którzy wyczyniali różne głupoty. Jeśli miałem okazję dogonić to prosiłem o zatrzymanie i tłumaczyłem błędy jakie popełnili. Dziewczyny zwykle z głową w chmurach, ale skruchę wyrażały. Chłopaki to jakaś masakra, w większości totalna olewka. Cechą wspólną jest niewiedza i ta głupia mina "o co chodzi?" :P
« Ostatnia zmiana: 05 Cze 2012, 14:26:24 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Cze 2012, 14:25:51 »
Już to pisałem w innym wątku, ale ponowię.
1.Droga dla rowerów nie jest i nie może być w świetle PoRD Jezdnią. Są to w stosunku do siebie równorzędne podmioty - składowe Drogi.
2.Droga dla rowerów nie kwalifikuje się nigdy do pojęcia, podmiotu inne drogi, droga twarda itp ani do żadnego innego wyciętego z art2. Nie bez powodu jest on porozbijany na tyle punktów.
Użyte w ustawie określenia trzeba czytać każde z osobna i nie łączyć ze sobą, bo wtedy wychodzi taki kabaret. Zgadzam się natomiast z  tym co kaczor1 napisałeś parę postów wyżej, że DDR-ki nie tworzą skrzyżowań i to jest bardzo ważne, bo jest to, przynajmniej moim zdaniem, zajebista luka prawna w zakresie pojęcia skrzyżowanie.
Po raz kolejny jednak przestrzegam nad takim nazwijmy to rozbijaniem gówna na atomy, zwłaszcza w wątku o takim temacie jak ten. Dla kogoś kto zna tylko podstawy PoRD ( które zresztą wystarczają swobodnie do poruszania się po drogach) i zacznie czytać to co piszemy, gdzie ma miejsce rozdrabnianie każdego przepisu na słówka, łączenie ze sobą różnych ustaw, znajomości których często nie wymaga się od uczestnika ruchu, a które często są w stosunku do siebie niespójne przynosi zamiast pożytku skutek odwrotny. Jakby moja ładniejsza połowa przeczytała ten wątek od początku do końca, to by utwierdziła się tylko w przekonaniu, że skoro to takie skomplikowanie to bezpieczniej jej będzie jechać chodnikiem, a nie o to przecież chodzi. Temat bardzo ważny bo jeżdżenie chodnikami obok braku oświetlenia rowerzystów to chyba największa plaga ruchu rowerowego.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Cze 2012, 14:53:25 »
To czy DDR to jezdnia czy nie, czy to droga gruntowa czy nie, ma ogromne znaczenie w kwestii pierwszeństwa przejazdu.
A ta dyskusja, zresztą nie jedyna, bo tego typu rozważania toczyły się również w dyskusjach z KRBRD* pokazuje, jak ułomne są te zapisy i na jak wiele sposobów można je interpretować.
Raffi twierdzi, że DDR ma jezdnie.
robertrobert1  twierdzi że nie.
A ja nie mam bladego pojęcia.
I dlatego napisałem, od czego zresztą te dywagacje się rozpoczęły
...
Ponadto przypominam, że kwestia czy DDR jest jezdnią, również jest dyskusyjna i jest wiele interpretacji na ten temat ,(pewne do pierwszej sprawy sądowej)
Co potwierdza powyższa wymiana zdań.

*Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
« Ostatnia zmiana: 05 Cze 2012, 14:55:57 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Cze 2012, 16:11:04 »
Popieram Wildziego, sam jeżdżę w 95 procentach po jezdni razem z samochodami, bo na drogi dla rowerów często nie mam jak legalnie zjechać, albo po kilkuset metrach musze się włączyć do ruchu na jezdnie, vide DDR na Racławickiej (gdzie jeszcze dzięki UEFA posyłają mnie na środkowy pas).

Myślenie nie boli i nic nie kosztuje, trzeba pamiętać, że na drodze rowerowej, podobnie jak na jezdni nie jesteśmy sami.
Czy to na jezdni, czy na DRRze nie wykonujemy nagłych manewrów i sygnalizujemy nasze zamiary.

Prawdziwy problem polega jednak na tym, że ci co projektują infrastrukturę dla rowerów, sami mają jakiś głęboki problem z logicznym myśleniem.

P.S.
A ja się pytam gdzie jest jaśnie szanowny pan założyciel tego wątku, o drogę pytał, czy może po . . . . chce  :P
 
« Ostatnia zmiana: 05 Cze 2012, 22:52:01 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

tomus1973

  • Gość
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Cze 2012, 20:51:02 »
Czy to na jezdni, czy na DRRze nie wykonujemy nagłych manewrów i sygnalizujemy nasze zamiary
 
.....tak jest i nie jeździjmy "pod prąd" na DDR-ach. A jak juz jedziemy, to jak ktoś jedzie z naprzeciwka to zjeżdżajmy na 'swój pas'

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Cze 2012, 23:24:37 »
A co na to przepisy?
Cytuj
Art. 4. PoRD
Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni
uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że okoliczności
wskazują na możliwość odmiennego ich zachowania.

Czyli mamy prawo oczekiwać, iż na DDR rowerzysta będzie przestrzegał przepisów i sygnalizował manewry.

Otóż nie możesz tego oczekiwać, ponieważ okoliczności (powszechne niedawanie znaków na DDR) wskazują właśnie na coś zupełnie innego:

Jednak przepisy przepisami a praktyka pokazuje, że osób, które szanują innych rowerzystów jest zaledwie garstka. 


Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #53 dnia: 06 Cze 2012, 15:34:57 »
Cześć.
Co do pieszych, to zawsze zauważają oni drzazgę w oku innych (również i rowerzystów) a nie widzą belki w swoim... Jest na to wiele argumentów.
Niektórzy z nich nagminnie chodzą DDR-ami, a do tego reagują w często agresywny sposób na grzeczne zwrócenia im uwagi...
Przykład z rowerowego życia wzięty.
Na DDR-rze biegnącym tuż przy al. Rzeczypospolitej w M.W. można jadąc spotkać spacerujące nim niemyślące (mocno obłąkane) młode mamy i nianie z wózkami dziecięcymi.
A że akurat tym DDR-em można pojechać dosyć szybko (nie raz i ponad 40km h)  ,to stanowią one duże zagrożenie, dla już dosyć intensywnego wiosenno- letniego  ruchu rowerowego.
Widząc taką młoda mamę (z dalszej odległości) spacerującą  z wózkiem dziecięcym, zawsze zwalniam i omijam ją współczując małemu dziecięciu (na dalsze lata jego życia) że ma taką nierozgarniętą i głupią rodzicielkę wystawiającą je na niebezpieczeństwo kolizji z rowerzystą.
Na Mokotowskie przejazdy będę zabierał ze sobą gwizdek abym mógł wystarczająco wcześniej ostrzec wszystkich pieszych, chodzących DDR-ami-Uwaga jadę!
Uważam, że jest to dobre rozwiązanie.
Maciek Wilanowiak

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #54 dnia: 06 Cze 2012, 17:20:23 »

Niektórzy z nich nagminnie chodzą DDR-ami,
Na DDR-rze biegnącym tuż przy al. Rzeczypospolitej
A że akurat tym DDR-em można pojechać dosyć szybko
 ostrzec wszystkich pieszych, chodzących DDR-ami-Uwaga jadę!

Może trochę odbiegam od tematu ale czy wiesz co to jest za skrót DDR i jak się go odmienia... bo odnoszę wrażenie, że kompletnie tego ie wiesz. Jeśli nie wiesz to się zapytaj bo to nie wstyd.


Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #55 dnia: 06 Cze 2012, 17:43:45 »
Może trochę odbiegam od tematu ale czy wiesz co to jest za skrót DDR i jak się go odmienia... bo odnoszę wrażenie, że kompletnie tego ie wiesz. Jeśli nie wiesz to się zapytaj bo to nie wstyd.

Może trochę odbiegam od tematu, ale czy wiesz co to są przecinki oraz kiedy używa się wielkich liter? Bo odnoszę wrażenie, że kompletnie tego nie wiesz. Jeśli nie wiesz, to się zapytaj, bo to nie wstyd.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #56 dnia: 06 Cze 2012, 20:07:10 »
Może trochę odbiegam od tematu, ale czy wiesz co to są przecinki oraz kiedy używa się wielkich liter? Bo odnoszę wrażenie, że kompletnie tego nie wiesz. Jeśli nie wiesz, to się zapytaj, bo to nie wstyd.

Nie wiem. Wyjaśnij, mi proszę. Może się czegoś nauczę... w końcu na naukę nigdy nie jest za późno, nieprawdaż...

Moderator Comment Starajcie się nie cytować postów w całości, na które odpowiadacie.
I proszę bez złośliwości. :) Gramy do jednej bramki a nie przeciw sobie.
« Ostatnia zmiana: 06 Cze 2012, 21:05:31 wysłana przez Stanley »

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #57 dnia: 08 Cze 2012, 14:28:53 »
robertrobert1
Może i trochę odbiegam od tematu, ale gubisz poszczególne litery w swoich postach.
Pewnie, że tak mylić się Też nie jest wstyd.
Maciek-Wilanowiak

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Cze 2012, 19:36:03 »
Zacytuj proszę...

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cykliści - uwaga na pieszych
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Cze 2012, 17:45:57 »
Autentyk z dzisiaj!

Jadę rowerem po DDR wzdłuż KENu i z przeciwka jedzie sobie środkiem pani z dzieckiem w wózku! Zebrałem w sobie całą uprzejmość i delikatność na jaką było mnie stać i zwróciłem się do tej kobiety:

Cytuj
-Przepraszam, czy wie Pani że to jest droga dla rowerów?  :)
- Ale ja jadę wózkiem!  8)

 ???