Autor Wątek: Bzdury z katalogów rowerowych i innych  (Przeczytany 16365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Bzdury z katalogów rowerowych i innych
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Maj 2012, 09:10:26 »
LOL. Ten opis to majstersztyk. Ma więcej fajnych kwiatków.
Ten stop doprowadził mnie do takiego stanu, że dalej nie czytałem.
 
Cały w sumie jest genialny. Są w nim...

- stylistyczne cacka:

- technologiczne zagwostki:

Cytuj
manetki z kasownikami

(łat de fak?)
Jak nie masz kasowników, to musisz mieć miesięczny.
Cytuj
przedni widelec

(ktoś wie jak wygląda tylny widelec? )

A tu się akurat nie zgodzę. Pamiętaj, że mówimy o poziomce, gdzie tylny widelec (przedni, zamontowany poziomo, zamiast tylnego trójkąta) jednak jest spotykany. Tak było w laminatowych konstrukcjach Gemsi-ego i chyba w Stick'ach Igora.

Cytuj
Siedzisko ustawione jest na człowieka wzrostu ok. 170-180cm, można oczywiście je przestawić na inny wzrost.
(czyli w zasadzie dla każdego nie? gdybym nie wiedział, że foteliki też mają rozmiary, to bym uwierzył)

Ja bym uwierzył, gdyby nie było zdjęć. Azub robi regulowane (rozciągane) fotele, które faktycznie można dostosować do wzrostu, również w Kaliszu pokazały się takie modele robione na niemiecki rynek. Ten rower nie jest wyposażony w żaden z nich.
Ciekawe, czy faktycznie są w tym rowerze karbonowe elementy. Jeśli rower został zrobiony w firmie, której logo jest na fotelu, jest taka możliwość, choć trzeba pamiętać, że ze szkła chłopaki również lepili.
 
Opis rewelacyjny, dobór osprzętu dziwaczny, ale i cena nie wydaje się być wygórowana w stosunku do "fabrycznych" rowerów.
 
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2012, 09:14:51 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bzdury z katalogów rowerowych i innych
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Maj 2012, 09:54:29 »
(ktoś wie jak wygląda tylny widelec? )

A tu się akurat nie zgodzę. Pamiętaj, że mówimy o poziomce, gdzie tylny widelec (przedni, zamontowany poziomo, zamiast tylnego trójkąta) jednak jest spotykany. Tak było w laminatowych konstrukcjach Gemsi-ego i chyba w Stick'ach Igora.

To nadal jest po prostu widelec, tylko inaczej wykorzystany ;) Po co dzielić widelce na tylne i przednie, skoro jedne i drugie to dokładnie to samo, tylko gdzie indziej przykręcone? ;)

cena nie wydaje się być wygórowana w stosunku do "fabrycznych" rowerów.

To prawda. Można się nabijać z opisu, ale to interesująca propozycja dla kogoś, kto chce zacząć przygodę z poziomami. 1500zł to rozsądna cena i dość niska jak na rower poziomy. I to nawet pomijając fakt, że nie wiadomo jakich grup jest reszta osprzętu (koła, korba, suport, stery, manetki, hamulce).

Cytowanie Ci nie wyszło, poprawiłam. S.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2012, 15:27:52 wysłana przez Savil »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Bzdury z katalogów rowerowych i innych
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Maj 2012, 10:11:04 »
(ktoś wie jak wygląda tylny widelec? )

A tu się akurat nie zgodzę. Pamiętaj, że mówimy o poziomce, gdzie tylny widelec (przedni, zamontowany poziomo, zamiast tylnego trójkąta) jednak jest spotykany. Tak było w laminatowych konstrukcjach Gemsi-ego i chyba w Stick'ach Igora.

To nadal jest po prostu widelec, tylko inaczej wykorzystany ;) Po co dzielić widelce na tylne i przednie, skoro jedne i drugie to dokładnie to samo, tylko gdzie indziej przykręcone? ;)
W rowerze z jednym widelcem, (jak w ogłoszeniu) takie określenie jest zbędne, ale jeśli mamy dwa widelce, jak w rowerze Igora i Gemsi-ego, lub więcej (w trajce), takie dookreślenie ma już sens. 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bzdury z katalogów rowerowych i innych
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Maj 2012, 10:34:01 »
W rowerze z jednym widelcem, (jak w ogłoszeniu) takie określenie jest zbędne, ale jeśli mamy dwa widelce, jak w rowerze Igora i Gemsi-ego, lub więcej (w trajce), takie dookreślenie ma już sens.

Tzn mówisz, że Igor lub Gemsi idąc do sklepu po nowy widelec do swojego roweru powinni zaznaczać przy zakupie, że ma to być widelec przedni lub tylny? ;)

Ciekawe jaką minę zrobiłby sprzedawca ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Bzdury z katalogów rowerowych i innych
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Maj 2012, 10:43:39 »
W rowerze z jednym widelcem, (jak w ogłoszeniu) takie określenie jest zbędne, ale jeśli mamy dwa widelce, jak w rowerze Igora i Gemsi-ego, lub więcej (w trajce), takie dookreślenie ma już sens.

Tzn mówisz, że Igor lub Gemsi idąc do sklepu po nowy widelec do swojego roweru powinni zaznaczać przy zakupie, że ma to być widelec przedni lub tylny? ;)

Ciekawe jaką minę zrobiłby sprzedawca ;)

Pewnie taką, jak ten sprzedawca, któremu przyniosłeś mufę suportu  :D
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bzdury z katalogów rowerowych i innych
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Maj 2012, 10:51:13 »
Tzn mówisz, że Igor lub Gemsi idąc do sklepu po nowy widelec do swojego roweru powinni zaznaczać przy zakupie, że ma to być widelec przedni lub tylny? ;)
Ciekawe jaką minę zrobiłby sprzedawca ;)

Pewnie taką, jak ten sprzedawca, któremu przyniosłeś mufę suportu  :D

Myślę, że lepszą. Wyobraź sobie sytuację:

-Dzień dobry, chciałbym widelec RST 200k.
-Już podaję.
-Ale ja chcę tylny! Jesteście porządnym sklepem i macie tylne widelce?


Albo:
-Proszę, oto widelec do Pana trajka.
-Panie! Co mi Pan tu za ciemnotę wciskasz! Lewy widelec prosiłem, a przecież widzę, że dajesz mi Pan prawy. Co Pan myśli, że ja się na rowerach nie znam?! Ze widelca lewego od prawego nie odróżnię?!


Muszę kiedyś spróbować, jak będę sztućca kupował :D
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2012, 10:52:37 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Bzdury z katalogów rowerowych i innych
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Maj 2012, 11:16:26 »
Można spróbować jeszcze z przednim i tylnym łańcuchem lub suportem  :D
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany