Autor Wątek: Damka Pegasus-Wasze opinie  (Przeczytany 17374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomus1973

  • Gość
Damka Pegasus-Wasze opinie
« dnia: 11 Cze 2012, 09:06:17 »
Hej, kupiłem na Allegro dla mojej znajomej taki rower http://allegro.pl/pegasus-damka-i2393534250.html i mam prośbę, napiszcie proszę Wasze opinie, co o nim sądzicie. Czy w ogóle bedzie się nadawal do jazdy.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Damka Pegasus-Wasze opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Cze 2012, 13:15:27 »
Oczywiście, że będzie się nadawał do jazdy...niezbyt daleko, niezbyt intensywnej, niezbyt często ale będzie na nim jeżdzć.

A tak na przyszłość jak chcesz porady odnośnie wyboru sprzętu to lepiej pytaj się przed zakupem a nie po.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Damka Pegasus-Wasze opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Cze 2012, 13:42:25 »
Trudno ocenić stan roweru po zdjęciach. O ile wygląda w porządku, to nikt z forum nie zaręczy Ci, że w środku piasty i inne elementy mechaniczne są ok. A od tego zależy czy i jak rower będzie jeździł.

Sam rowerek, jak napisał robertrobert1 wygląda na ok do spokojnej eksploatacji.


Ale to już absolutnie bez różnicy. Cokolwiek nie powiemy, i tak już kupiłeś :P Tu także robertrobert1 ma rację - lepiej pytać przed, bo teraz to możemy tylko połechtać mile Twoje ego, albo je zrównać z ziemią. Ale już nic nie zmienimy :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Damka Pegasus-Wasze opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Cze 2012, 13:48:01 »
Daj znać jak się spisuje :0)

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Damka Pegasus-Wasze opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Cze 2012, 13:53:23 »
Daj znać jak się spisuje :0)
... i jakiego wymagał wkładu własnego... (bez złośliwości, raczej ciekawość oceny: opis sprzedawcy/rzeczywistość)

tomus1973

  • Gość
Odp: Damka Pegasus-Wasze opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Cze 2012, 07:22:05 »
Po moich testach, jeździ ok. Zadziwiło mnie jak fajnie działają przerzutki w tylnej piaście. Decyzja kupna nie należała do mnie, ja jedynie po przeczytaniu opisu stwierdziłem, że za dwie stówy można go kupić i ewentualnie coś wymienić. Do wymiany są tylko opony, gdyż są troche popękane. Ogólnie z mojegu punktu widzenia rower za tą cenę jest ok. Aha, te siodełko jest jakieś dziwne. Niby troche amortyzowane, ale chodzi delikatnie na boki, co mnie drażni i pewnie moją zajomą też będzie drażnic.
« Ostatnia zmiana: 12 Cze 2012, 07:32:50 wysłana przez tomus1973 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Damka Pegasus-Wasze opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Cze 2012, 08:38:39 »
siodełko jest jakieś dziwne. Niby troche amortyzowane, ale chodzi delikatnie na boki, co mnie drażni i pewnie moją zajomą też będzie drażnic.

Jeżeli masz na myśli amortyzowaną sztycę, to one zwykle szybko dostają luzów. Fizyki się nie oszuka...
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

tomus1973

  • Gość
Odp: Damka Pegasus-Wasze opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Cze 2012, 09:07:04 »
To chyba nie jest standardowa amortyzowana sztyca, ciężko to opisać, ale to coś jakby spłaszczona rura od siodełka wchodziła w sztycę.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Damka Pegasus-Wasze opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Cze 2012, 09:26:57 »
To wygląda jak bardzo nietypowa sztyca amortyzowana. Siodełko jest raczej miękkie, więc sugeruję wymienić toto na zwykłą sztycę zanim się rozleci podczas jazdy. A w ogóle to widzę, że opłacało się ten rower kupić dla samej piasty:)
AdrianSocho

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Damka Pegasus-Wasze opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Cze 2012, 10:44:28 »
To wygląda jak bardzo nietypowa sztyca amortyzowana. Siodełko jest raczej miękkie, więc sugeruję wymienić toto na zwykłą sztycę zanim się rozleci podczas jazdy.

Dokładnie to samo miałem zaproponować - typowa, czy nietypowa - wywalić w cholerę i zastąpić zwykłą nieamortyzowaną. Przy okazji odchudzisz rower o kilkaset gram, może nawet pół kilo. To też bywa przydatne, gdy trzeba pojazd np wnieść po schodach.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

tomus1973

  • Gość
Odp: Damka Pegasus-Wasze opinie
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Cze 2012, 19:39:47 »
Pewnie tak zrobię i wymienię sztycę. Obawiam się, że na tej można sobie krzywdę zrobić. Ogólnie rower sprawuje się dobrze.