Autor Wątek: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza  (Przeczytany 7890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« dnia: 06 Maj 2010, 17:06:05 »
Spotkanie otwarte stowarzyszenia Zielonego Mazowsze w tematyce rowerowej
8 maja 2010 (sobota), 12:00, ul. Czerska 8/10 (siedziba Gazety Wyborczej), wejście od Czerniakowskiej.


Temat: "Rozwiązania rowerowe z krajów europejskich i co z nich można przenieść  do Warszawy."


Program spotkania:
 
12:00-12:15 Powitanie: rowerowe kraje Europy - Wojciech Szymalski
Jaką rolę pełni rower w miastach europejskich?  Kraje, które wybraliśmy do prezentacji - "liderzy" rowerowi i naśladowcy.
 
12:15-12:45 Holandia na rowerze - Rafał Muszczynko
W Amsterdamie co trzecia, a w Delft czy Gröningen nawet co druga podróż wykonywana jest na rowerze. Jak udało się to osiągnąć?  Dlaczego w  miastach holenderskich rower jest tak oczywistym wyborem w codziennych podróżach?
 
12:45-13:00 Jak poradzić sobie ze skrętem w lewo? - Marcin Jackowski
Skręt w lewo jest dla rowerzysty najtrudniejszym do wykonania manewrem. W Polsce rower teoretycznie powinien skręcać w lewo jak samochód - co jest przyczyną większej liczby wypadków niż alkohol i brak oświetlenia razem wzięte. W innych krajach europejskich na skrzyżowaniach pojawiają się specjalne rozwiązania ułatwiające ten manewr.
 
13:00-13:15 Organizacja ruchu rowerowego w Danii - Aleksander Buczyński
Dania wypracowała specyficzny model organizacji ruchu rowerowego - jakie są jego wady i zalety?  Dlaczego inne kraje raczej kopiują Holandię niż Danię?  Co ostatnio robią duńskie miasta, żeby zachęcić
mieszkańców do korzystania z roweru?

13:15-13:30 Rowerem pod prąd! - Marcin Jackowski
Wyznaczenie tzw. kontrapasa albo po prostu przyczepienie pod znakiem zakazu wjazdu tabliczki "Nie dotyczy rowerów" jest jednym z najtańszych sposobów na ułatwienie ruchu rowerowego - i jednocześnie poprawienie jego bezpieczeństwa.  Przykłady z Niemiec, Holandii, Belgii i Węgier.
 
13:30-14:00 Dyskusja: co z zagranicznych rozwiązań rowerowych można i warto przenieść do Warszawy?  Na jakich ulicach, w jaki sposób?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2010, 23:32:35 »
To ja od razu szybciutko zadaję pytanie, które pewnie nie jednego/nie jedyną interesuje.

Czy w / na / pod / obok siedziby Gazety Wyborczej jest miejsce / przedmiot do bezpiecznego pozostawienia roweru?
I jestem tatą po raz drugi!

mplonski

  • Gość
Odp: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2010, 23:43:38 »
To ja od razu szybciutko zadaję pytanie, które pewnie nie jednego/nie jedyną interesuje.

Czy w / na / pod / obok siedziby Gazety Wyborczej jest miejsce / przedmiot do bezpiecznego pozostawienia roweru?

lepiej zadać pytanie ile ich jest i na ile rowerów starczy... ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2010, 00:44:57 »
To ja od razu szybciutko zadaję pytanie, które pewnie nie jednego/nie jedyną interesuje.

Czy w / na / pod / obok siedziby Gazety Wyborczej jest miejsce / przedmiot do bezpiecznego pozostawienia roweru?

Nie zaobserwowano. Od czerskiej jest OIDP spora, niezadaszona wyrwikółka. Od czerniakowskiej nigdy do tego budynku nie wchodziłem. Ale stojaków bym się tam nie spodziewał.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj 2010, 00:50:58 »
Obok Agory pod Tesco jest trochę wyrwikółek
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maj 2010, 08:53:24 »
Przy samym wejściu do budynku są zadaszone wyrwikółka. Trzeba wjechać podjazdem dla wózków, przy głównych drzwiach skręcić w prawo i już je widać.

Drex

  • Gość
Odp: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maj 2010, 10:58:33 »
Wyrwikółka? Hmm... A jakaś kamera tam jest? Mam ochotę się przejechać, ale jeśli nie będę miał możliwości zostawienia bezpiecznie roweru to chyba się nie zdecyduję wejść do środka...

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Maj 2010, 01:01:47 »
Późno, ale zawsze, może komuś jeszcze się przyda. Dzisiaj (piątek) objechałem całą siedzibę do okoła i żadnych wyrwikółek nie zauważyłem - oprócz tych przy Tesco.

Natomiast jest tam całe mnóstwo solidnych poręczy, barierek, płotków itp do których można się przypiąć.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maj 2010, 09:18:24 »
Późno, ale zawsze, może komuś jeszcze się przyda. Dzisiaj (piątek) objechałem całą siedzibę do okoła i żadnych wyrwikółek nie zauważyłem - oprócz tych przy Tesco.

Natomiast jest tam całe mnóstwo solidnych poręczy, barierek, płotków itp do których można się przypiąć.

Co do wyrwikółek, to słabo patrzyłeś. Chyba, że je zdemontowali od poniedziałku.

Co do poręczy, barierek, znaków i płotków - potwierdzam. Sam się zwykle przypinam jednak do znaku - też są ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

juri

  • Gość
Odp: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Maj 2010, 16:44:05 »
a gazeta tak się rozpisywała, że oczywiście będzie gdzie zostawić rowery...

mplonski

  • Gość
Odp: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Maj 2010, 17:18:37 »
a gazeta tak się rozpisywała, że oczywiście będzie gdzie zostawić rowery...

ja tam nie miałem problemu, były ładne i wysokie słupy przed wejściem do budynku ;P

Drex

  • Gość
Odp: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Maj 2010, 18:47:55 »
ja tam nie miałem problemu, były ładne i wysokie słupy przed wejściem do budynku ;P

Wspomniany słup na pierwszym planie. :)



Ogólnie wyrwikółki były, dlatego nie wszyscy z nich skorzystali, jednak zmieściłoby się jeszcze kilkanaście rowerów. :)

Podczas spotkania zostały przedstawione rozwiązania z Holandii i Niemiec a nawet z Węgier, gdzie już są próby wprowadzania cywilizowanych rozwiązań, których brakuje u nas. Na koniec odbyła się krótka dyskusja na temat działań prorowerowych i rozwiązań o których mogliśmy usłyszeć podczas prezentacji.





Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Maj 2010, 22:10:08 »
BTW Drex. Masz może foty z samych prezentacji? Zwłaszcza te juz z sali, gdzie widać prezentujących - Olka, Marcina lub mnie i w tle prezentację?

Przydało by mi się jako ilustracja do napisania o tym tu i tam. Wynagrodzenia zapewnić nie mogę za to, ale jak byś Ty, albo ktoś inny mimo to był łaskaw uzyczyć. Ja niestety nie za bardzo miałem jak fotografować.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Maj 2010, 22:46:27 »
Zdjęcia nie wyszły za bardzo- oświetlenie było kiepskie i aparat nie chciał łapać ostrości, a nie chciałem w czasie prezentacji zakłócać spokoju pstrykaniem lustrzanki i szukaniem manualnych ustawień, więc z 10 co zrobiłem 3 wyszły w miarę a resztą się chwalić nie będę. ;) Najgorszy był jasny ekran kontra półmrok w części gdzie byliście...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerowe spotkanie otwarte Masy i Zielonego Mazowsza
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Maj 2010, 20:16:09 »
Szkoda. A może ktoś inny robił ?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)