Autor Wątek: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej  (Przeczytany 51796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Słuchajcie...

w tym roku także odbędzie się przejazd rowerowy na rzecz osób z autyzmem.
Będzie to przejazd dość wyjątkowy, bo bez współudziału Warszawskiej Masy Krytycznej.

To jest moja prywatna inicjatywa i występuję tutaj w swoim imieniu, a nie w imieniu Warszawskiej Masy Krytycznej.

Osobiście zachęcam do udziału w tej jakże szlachetnej imprezie.
http://www.rajdnaautyzm.pl/

Pozdrawiam
Tomek Stankiewicz

26.05.2012
POLE MOKOTOWSKIE

START IMPREZY: 11.00
START RAJDU: 14.00

Pozwoliłam sobie dodać godzinę i miejsce, skopiowane z ich strony. S.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2012, 13:25:30 wysłana przez Savil »

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj 2012, 19:29:50 »
a czemuż to bez wmk?

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj 2012, 19:51:36 »
Ja już wiem, że to się nazywa Rajd na autyzm... i gdzieś tam na ich stronie jest napisane ładnymi słowami o końcu współpracy WMK z Fundacją.
Rejestracja już ruszyła. Ja się zapisałem, czas na Was ;)

PS. Na przejazd mogę zabrać flagę WMK jako zaznaczenie obecności masowiczów.
PS2. Może ktoś wreszcie wyjawi tajemnicę, co się stało i dlaczego wapółpraca się urwała?
I jestem tatą po raz drugi!

Offline ar2r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ar2r - czytaj Artur
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maj 2012, 20:26:17 »
Ja z synem też już się zarejestrowałem. No właśnie, dlaczego bez oficjalnego udziału WMK? ???
Jestem niespotykanie spokojny, do czasu !
I proszę nie zwracać się do mnie per Pan, bo to mnie postarza.
;)

Rano1

  • Gość
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Maj 2012, 20:27:00 »
Współpraca została rozwiązana. Tyle słyszałem. Na początku roku. Wtajemniczeni z ZWMK pewnie wiedzą.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Maj 2012, 20:42:07 »
a czemuż to bez wmk?

Na którejś Przedmasówce było o tym mówione, bo od dawna było wiadomo, że Masy na Autyzm w tym roku raczej nie będzie, a Synapsis spróbuje zrobić coś sam. Najwyraźniej warto na te Przedmasówki chodzić jak ktoś lubi być na czasie z kuchnią Masy :P

Na forum tematu rozmów z Synapsisem nie będziemy dyskutować, bo nie wypada kulis negocjacji i współpracy z partnerami zewnętrznymi roztrząsać publicznie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline ar2r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ar2r - czytaj Artur
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Maj 2012, 20:43:13 »
Lepiej rozwiązywać problemy, a nie współpracę. Ale cóż począć ,takie życie. I tak jedziemy!  :P   A co do bywania na Przedmasówkach to w moim przypadku praca powoduje, że zaliczenie Przedmasówki powoduje nieobecność na Masie, więc dostęp do informacji z tego źródła jest dla mnie mocno ograniczony i pozostaje mi jedynie forum WMK  :(
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2012, 20:52:33 wysłana przez ar2r »
Jestem niespotykanie spokojny, do czasu !
I proszę nie zwracać się do mnie per Pan, bo to mnie postarza.
;)

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
6. RAJD NA AUTYZM - Dlaczego bez Warszawskiej Masy Krytycznej?
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Maj 2012, 20:44:14 »
No właśnie... Od początku współtworzyliśmy ten przejazd i wydawać by się mogło, że powinniśmy być tam nadal obecni. Komu zawdzięczamy, że zostaliśmy wyślizgani ze współorganizowania tej imprezy? Kiedy nie wiadomo o co chodzi, to zapewne chodzi o pieniądze. Ktoś prawdopodobnie chciał przy tej okazji za dużo zarobić i przeholował. Sprawa chyba wymaga wyjaśnienia. Czy podobnie skończy się współpraca z MPW i Centrum Kopernik?
Zwracam uwagę, że rowerzyści z WMK pomagają przy organizacji tych dużych, spektakularnych imprez całkowicie za darmo, czy tak samo jest w przypadku managementu? Oczywiście pozyskiwanie przy tej okazji sprzętu, radiotelefonów, koszulek dla masy jest jak najbardziej wskazane. Gdyby się jednak okazało, że ktoś z naszych przyjaciół z WMK brał lub bierze kasę za organizowanie w imieniu WMK tego typu przejazdów, uważałbym to za wysoce niemoralne i niedopuszczalne.
Mam nadzieję, że tak nie było i nie będzie...
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2012, 08:08:55 wysłana przez trawers »
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Maj 2012, 21:12:39 »
A jak dzieci dopisać? na własnych rowerach.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Maj 2012, 21:27:32 »
Lepiej rozwiązywać problemy, a nie współpracę.

Zgadzam się. Skoro jednak rozwiązano współpracę, zakładam, że próba rozwiązania problemów zawiodła. Zakładam, bo ja w tym rozmowach udziału nie brałem.


No właśnie... Od początku współtworzyliśmy ten przejazd i wydawać by się mogło, że powinniśmy być tam nadal obecni. Komu zawdzięczamy, że zostaliśmy wyślizgani ze współorganizowania tej imprezy?

Koniecznie chcesz byśmy się publicznie przerzucali winą z Synapsisem? Mowy nie ma. To nie służy nikomu - ani Masie, ani Synapsisowi. Dlatego zostańmy jednak przy tym, że było fajnie i się skończyło.


Czy podobnie skończy się współpraca z MPW i Centrum Kopernik?

Nie mam kryształowej kuli, więc nie odpowiem jak się może zakończyć współpraca z MPW i CNK. Zwłaszcza, że w pierwszym jest inna ekipa niż kiedyś, a z drugim imprezę robiliśmy raz, więc w ogóle trudno mówić o jakiejś trwałej współpracy. Osobiście z takimi partnerami chciałbym współpracować cały czas, tak długo jak to możliwe.

Z doświadczenia wiem jednak, że często im większy partner, tym trudniejsze są rozmowy. Często przychodzi do nas duży partner, który próbuje z miejsca narzucić nieakceptowalne warunki, zwykle wcale nie te finansowe, lecz dotyczące podstaw współpracy jako równi partnerzy. Np był partner, szacowna instytucja zajmująca się sportem, która nawet stojaków nie chciał u siebie pod siedzibą postawić dla rowerów, a chciała by zrobić im wielką imprezę rowerową, totalnie od zera i bez pomocy od nich. Jak pewnie pamiętasz, takiej Masy nigdy nie było. No i już wiesz dlaczego ;) I też nie powiem Ci co to był za partner :P


Zwracam uwagę, że rowerzyści z WMK pomagają przy organizacji tych dużych, spektakularnych imprez całkowicie za darmo, czy tak samo jest w przypadku samozwańczego managementu?

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nigdy ze współpracy z żadnym partnerem nie wziąłem żadnych pieniędzy, ani innych korzyści majątkowych (pomijając koszulkę organizatora i identyfikator, o ile można je nazwać korzyściami).

Choć takie zapewnienie i tak będzie gówno warte. Bo przecież, gdybym wziął, napisałbym dokładnie to samo. Jak mam się bronić przed takim zarzutem Trawersie? Nawet gdybym Ci pokazał wyliczenia, którymi zresztą nie dysponuję bo MNA i MPW się zajmowałem dokładnie tak samo jak Ty (jako wolontariusz), to i tak temat pozostaje to na poziomie wiary, zawsze możesz albo uwierzyć mi, albo powiedzieć, że ściemniam, a wyliczenia to bzdura.


Mam nadzieję, że tak nie było i nie będzie...

Ja również.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Gimp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Maj 2012, 21:59:13 »
Często przychodzi do nas duży partner, który próbuje z miejsca narzucić nieakceptowalne warunki, zwykle wcale nie te finansowe


Widac, ze przeplyw gotowki nastepuje. Moze i nie laduje ona w prywatnej kieszeni "samozwańczego managementu", ale jak negocjacje zawioda, to i na koncie masy nie wyladuja. I wspomnianych przez Trawersa radiotelefonow nima...


"money makes the world go round"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Maj 2012, 22:23:38 »
Często przychodzi do nas duży partner, który próbuje z miejsca narzucić nieakceptowalne warunki, zwykle wcale nie te finansowe

Widac, ze przeplyw gotowki nastepuje. Moze i nie laduje ona w prywatnej kieszeni "samozwańczego managementu", ale jak negocjacje zawioda, to i na koncie masy nie wyladuja. I wspomnianych przez Trawersa radiotelefonow nima...


Też mi wielkie odkrycie :)

A myślisz że skąd była kasa na 16 radiotelefonów po kilkaset PLN każdy i później po dwóch latach na wymianę cholernie drogich akumulatorów (którą pewnie niedługo trzeba będzie powtórzyć)? Na doposażenie Ratowników Rowerowych w chociażby opatrunki (które trzeba wymieniać regularnie, bo niestety mają daty ważności). Na naprawy psujących się kolumn (jedna naprawa 800-900zł). Na remont przyczepki i zakup drugiej. I na dziesiątki innych rzeczy, wliczając lizaki, czy kamizelki zabezpieczenia. Głupie ulotki dla przechodniów, kartki z wydrukowaną mapką każdej Masy dla Policji, albo taśma foliowa do wygrodzenia terenu Masy (ma każdej MNA szło dobrze ponad kilometr) też kosztują. To wszystko są rzeczy, których przeciętny uczestnik Masy nawet nie zauważa. Nierzadko nie ma wręcz świadomości, że one istnieją ;)

Ba, nawet tak trywialne rzeczy jak głupia woda na uczestników MNA, albo koszulki przemnożone przez liczbę uczestników to są straszne tysiące, dziesiątki tysięcy złotych, które nie biorą się znikąd, tylko od partnerów właśnie. Przy czym zwykle to partner kupuje te rzeczy, my tej kasy nawet nie widzimy (a przynajmniej ja jej w ręku nie miałem nigdy). Co nie oznacza, że ona gdzieś tam nie krąży, albo że nie istnieje.

Także jeżeli ktokolwiek miał do tej pory wątpliwości, to trzeba to powiedzieć jasno: Oczywiście, że Masa nie funkcjonuje bez pieniędzy. Szprychówki, sklepik, kasa od partnerów, bywało, że wygrana w jakimś konkursie (za konkurs Orlenu została kupiona riksza) - bez tego by Masy nie było, a przynajmniej w tej formie co obecnie. Smutne to, ale idea sama nie napędzi nawet generatora na rikszy, a niewiele jest osób które by przyszły i ot tak zechciały dofinansować Masę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Gimp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Maj 2012, 22:52:33 »
Też mi wielkie odkrycie :)


Och! Wiec Skeler nie szyje tych koszulek, a Czajnik nie butelkuje wody? Jasne jest, dla mnie, ze robia to sponsorzy. Ale o tym, ze mamona trafia na konto masy za taka impreze, nie jest juz oczywiste i watpie by wielu uczestnikow zaprzatalo sobie tym glowe. Milo ze napisales o tym wprost.


Mi nic do tego i nie oceniam nikogo, ale krojac tort zyskow z 6. MNA, ktos przedobrzyl i w efekcie WMK obejdzie sie smakiem.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Maj 2012, 01:16:32 »
Cytat: Gimp
mamona trafia na konto masy za taka impreze (...) Milo ze napisales o tym wprost.
Mi nic do tego i nie oceniam nikogo, ale krojac tort zyskow z 6. MNA, ktos przedobrzyl i w efekcie WMK obejdzie sie smakiem
Teraz lepiej :P

Zdecydowanie nie, więc może jeszcze raz przemyślisz co napisałeś?
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6. RAJD NA AUTYZM - Tym razem bez Warszawskiej Masy Krytycznej
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Maj 2012, 09:17:58 »
Milo ze napisales o tym wprost.

W takich sprawach najlepiej pisać wprost. Zwłaszcza, że nie mam się absolutnie czego wstydzić.


Mi nic do tego i nie oceniam nikogo, ale krojac tort zyskow z 6. MNA, ktos przedobrzyl i w efekcie WMK obejdzie sie smakiem.

Owszem, oceniasz, co sugeruje część zdania po "ale". W dodatku oceniasz błędnie. Ale tak to jest, gdy się w domowym zaciszu produkuje własne fakty.

Co więcej - nic z tym nie zrobię. Jak pisałem, rozmowy z Synapsisem i konkretny powód rozstania pozostaną tajemnicą. Nawet kosztem tego, że parę osób uzna mnie za zachłannego dupka, który robi Masę dla prywatnych korzyści. Ot, kolejna z wad bycia w Sztabie Masy, że jest się czasem obrzucanym tego typu gównem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)