Autor Wątek: Serwisowe czwartki  (Przeczytany 23159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Serwisowe czwartki
« dnia: 29 Cze 2011, 13:08:46 »
Powrót do starej, świeckiej tradycji - zbieramy się w miejscu ogólnodostępnym i serwisujemy rowery metodą: każdy laik może przyjść, a zostanie mu powiedziane, co ma robić - i zrobi to sam, pod nadzorem osób bardziej doświadczonych, oferujących wiedzę i niezbędne narzędzia.


Termin, miejsce: najbliższy czwartek, 18.20 pod Cyklopem na Nowowiejskiej (żeby zdążyć dokupić brakujące części), skąd przed 19-tą udamy się do najbliższego terenu zielonego (do wyboru: stare Pole Mokotowskie lub skwer na Filtrach).
Motyw przewodni najbliższego spotkania: podstawy czyszczenia i smarowania napędu, wymiana linek i regulacja hamulców i przerzutek do stanu sprzed wymiany linek ;) i gratisowo - kto z czym przyjdzie, pomożemy.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Cze 2011, 13:29:34 »
super pomysł, problem w tym że do naprawy mój rower wymaga diaksa :P  więc tutaj już impreza nie dla mnie  :(
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Cze 2011, 13:36:02 »
super pomysł, problem w tym że do naprawy mój rower wymaga diaksa :P  więc tutaj już impreza nie dla mnie  :(

Diaksa mam. Co masz do naprawy tym diaksem? ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Cze 2011, 13:37:14 »
A kto będzie tłumaczyć i pomagać ? :)
Komu w drogę temu rower.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Cze 2011, 13:45:41 »

A więc tak od początku. Support do wymiany (nie wiem czy tam koronki czy same łożyska wiem że do wymiany bo się telepie jak robotnikiem po wypłacie, ale nie wymienię go puki nie zdejmę zapieczonych korb, te się tak zapiekły że gwint zszedł wraz ze ściągaczem (nie pomogła, a korby zostały, nawet ściągacz do samochodu nie dał rady, wyginał tylko koronki i dupa. Pozostało przecięcie korby diaksem. Jako że w tym wypadku zawiodły metody tańszej naprawy z ocaleniem korby to wolałem pojeździć dopóki dopóty da radę jeździć, łańcuch jest długi że oplótł by kulę ziemską :)  itd. więc postanowiłem teraz się tym zająć (bo pod koniec lipca jadę w rajd po Polsce i nie chciałbym w trasie tego robić) sprzęt kupię dzisiaj a wymiana wtedy kiedy komuś będzie pasować, mogę do Ciebie Raffi podjechać jak Ci na privie pisałem.
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Cze 2011, 14:05:32 »
tylko koronki i dupa. Pozostało przecięcie korby diaksem. Jako że w tym wypadku zawiodły metody
Koniecznie zrób dokumentację fotograficzną i podziel się na forum. Mamy stosowny wątek w hydeparku  :D
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Cze 2011, 21:13:45 »
A więc tak od początku. Support do wymiany (nie wiem czy tam koronki czy same łożyska

Jak suport, to łożyska. Koronki z przodu nazywają się korbą.


wiem że do wymiany bo się telepie jak robotnikiem po wypłacie, ale nie wymienię go puki nie zdejmę zapieczonych korb, te się tak zapiekły że gwint zszedł wraz ze ściągaczem (nie pomogła, a korby zostały, nawet ściągacz do samochodu nie dał rady, wyginał tylko koronki i dupa.

Ja bym jednakowoż chciał ten gwint jeszcze obejrzeć. Czasem bywa, że gwint owszem zejdzie, ale w połowie z korby, a w połowie ze ściągacza (takiego za 14-16zł). Wtedy dobrym ściągaczem z porządnej stali za 30zł da się to jeszcze na połowie gwintu ściągnąć. Ściągacz mam (a nawet dwa), nic mnie nie kosztuje spróbować.


Pozostało przecięcie korby diaksem. Jako że w tym wypadku zawiodły metody tańszej naprawy z ocaleniem korby to wolałem pojeździć dopóki dopóty da radę jeździć, łańcuch jest długi że oplótł by kulę ziemską :)  itd. więc postanowiłem teraz się tym zająć (bo pod koniec lipca jadę w rajd po Polsce i nie chciałbym w trasie tego robić) sprzęt kupię dzisiaj a wymiana wtedy kiedy komuś będzie pasować, mogę do Ciebie Raffi podjechać jak Ci na privie pisałem.

Adres chyba Ci podawałem? To zapraszam w najbliższą sobotę, najlepiej z rana (10-11).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Cze 2011, 00:09:54 »
To i ja się pojawię. Do zrobienia:
- ocena stanu tylnej przerzutki, ewentualnie jej dobra regulacja
- ocena stanu opon, to tak dla pośmiania się jak je zużyłem :P


a na poważnie i na już:
- skrócenie łańcucha (nie mam skuwacza)
- wymiana łożysk kierownicy (sterów klasycznych, nie a-head) i górnego i dolnego na nowe - nie posiadam ich, to się dokupi. Rurka do wybicia czy tam nabicia będzie potrzebna odpowiedniej średnicy, a takowej nie mam.

PS. Ma ktoś ramkę od aluminiowych pedałów? Nie sposób dokupić samej ramki na wymianę, a moja się złamała podczas prostowania po pogięciu.
« Ostatnia zmiana: 30 Cze 2011, 00:18:49 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

storm

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Cze 2011, 00:23:16 »
A w którym miejscu na Polu Mokotowskim? Pytam, bo może bym podjechał i może ktoś mi doradzi ile mam łańcucha dodać... ;)


Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Cze 2011, 23:03:31 »
Odbyło się spotkanie czy nie? Przyjechałem o 18.41 i nikogo nie zastałem >:( . Ilu Was było i dokąd się udaliście na "naprawy"?
I jestem tatą po raz drugi!

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Cze 2011, 23:36:53 »
Odbyło się spotkanie czy nie? Przyjechałem o 18.41 i nikogo nie zastałem >:( . Ilu Was było i dokąd się udaliście na "naprawy"?

Przejeżdżałem 2 minuty wcześniej i widząc pustkę pojechałem dalej  :D
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lip 2011, 00:29:32 »
to czemu przyjeżdżacie po czasie? pojechaliśmy nad Dolinkę Szwajcarską.

Woydzio

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lip 2011, 00:39:38 »
Powrót do starej, świeckiej tradycji - zbieramy się w miejscu ogólnodostępnym i serwisujemy rowery metodą: każdy laik może przyjść, a zostanie mu powiedziane, co ma robić - i zrobi to sam, pod nadzorem osób bardziej doświadczonych, oferujących wiedzę i niezbędne narzędzia.


Termin, miejsce: najbliższy czwartek, 18.20 pod Cyklopem na Nowowiejskiej (żeby zdążyć dokupić brakujące części), skąd przed 19-tą udamy się do najbliższego terenu zielonego (do wyboru: stare Pole Mokotowskie lub skwer na Filtrach).
Motyw przewodni najbliższego spotkania: podstawy czyszczenia i smarowania napędu, wymiana linek i regulacja hamulców i przerzutek do stanu sprzed wymiany linek ;) i gratisowo - kto z czym przyjdzie, pomożemy.
Misie bagienne, nauczcie się wykorzystywać zaawansowane zdobycze techniki takie jak np. zegarek. Od 18:20 czekaliśmy kwadrans akademicki (no dobra, niecały - 14 minut) i wybyliśmy. Gdybyście byli uprzejmi przybyć punktualnie (czy nawet z kilkuminutowym poślizgiem) to byście nas zastali.
Woydzio

storm

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lip 2011, 07:39:37 »
@Woydzio - ale fajnie byłoby ustalić gdzie potem będziecie serwisować. Nie każdy zdąży wylecieć z pracy tak aby załapać się do Cyklopa, a może części kupić wcześniej czy mieć ze sobą czy jak.


Woydzio

  • Gość
Odp: Serwisowe czwartki
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lip 2011, 08:49:12 »
Storm, jakoś nie widziałem ani jednego postu o treści np: "A nie można by spotkać się 10 min. później bo się nie wyrobię?". Poza tym swojego numeru komórki nie utajniłem, nie utajniam i utajniać nie będę a od pewnego czasu jest niemal pewne, że jeśli na jakiejś rowerowej imprezie jest Lakiana to jestem i ja - komu wola niech dzwoni. A serwisować będziemy tam, skąd będzie nam najwygodniej dotrzeć do następnego zaplanowanego na ten dzień punktu programu.
Woydzio