Autor Wątek: Centrum Nauki Kopernik a rowery  (Przeczytany 22061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Paź 2011, 18:04:59 »
Pszepraszam Bardzo Nie w kazdym miescu sciezka robiona z Kosti jest Najgorsza Bo znam kilka miejsc gdzie sciezka rowerowa asfaltowa jest zrobiona byle jak Wiec :)


A wracajac gdzie jest piekna sciezka wyłozona z kostki :
-Górczewska (od prymasa do lazurowej )
-Kasprzaka (przy wyremontowanej gazowni )


A gdzie jest sciezka asfaltowa
-Cm Wolski (tam na ta sciezke potrzebny jest rower górski Gory i doły )


Bardzo podoba mi Sie sciezka pomiedzy PKiN aaa złotymi Tarasami !!! :) Sciezka wydzielona na ulicy :)

Napisałbym krótko że nie zgodzę się z Tobą i tu uzasadnienie ale się streszczę - LMAO  :D :D

Ścieżki asfaltowe może i są gorsze ale mówisz pewnie o tych zbudowanych w zeszłym stuleciu  ;)
Kostka jakkolwiek równo ułożona prędzej czy później może się zapaść, zostać źle położona po ntym remoncie itp. itd.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Paź 2011, 19:24:09 »
Nie w kazdym miescu sciezka robiona z Kosti jest Najgorsza

Śmiem się nie zgodzić. Kostka to bubel, praktycznie zawsze. Góra 3 lata po położeniu rozlatuje się, poszczególne kostki się zapadają i ruszają. W dodatku kostka to więcej wibracji (tak pokazują badania, a nie tylko moje odczucia), większe opory toczenia (jedzie się wolniej) oraz większy koszt budowy.

Bo znam kilka miejsc gdzie sciezka rowerowa asfaltowa jest zrobiona byle jak

Nijak nie dowidzi to wyższości kostki. Twój argument jest w rodzaju tych: Samochód marki A jest dobry bo samochody marki B tez się psują.

Dowiodłeś jedynie, że stołeczny ZMID/ZDM nie remontuje dróg rowerowych, nawet tych budowanych 30 lat temu.


A wracajac gdzie jest piekna sciezka wyłozona z kostki :
-Górczewska (od prymasa do lazurowej )
-Kasprzaka (przy wyremontowanej gazowni )

Na obu już nieźle telepie. Zwłaszcza na Górczewskiej, którą jeździłem do pracy, nieźle trzęsło. Kasprzaka jest ciut równiejsza bo kostka niefaazowana, a w dodatku sama DDR ma góra ze 2 lata.


A gdzie jest sciezka asfaltowa
-Cm Wolski (tam na ta sciezke potrzebny jest rower górski Gory i doły )

Tak ja Ci mogę wymienić jeszcze kilka nierównych asfaltów. Agrykola, Wisłostrada, Modlińska. Wszystkie kładzione 30 lat  temu i od tej pory nie remontowane.

Mimo to wciąż bywają w wielu miejscach równiejsze niż każda jedna DDR z kostki kładziona 5-10 lat temu.


Sciezka wydzielona na ulicy :)

Taka ścieżka nazywa się PAS ROWEROWY. A na na Emilii Plater jest kijowa - kończy się ze 100m od końca ulicy, a w dodatku ma rynienkę kanalizacyjną na której można się nieźle wyłożyć po deszczu lub zimą.

Pasy na Międzyparkowej są o wiele lepsze.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Paź 2011, 19:58:28 »
Pszepraszam Bardzo Nie w kazdym miescu sciezka robiona z Kosti jest Najgorsza Bo znam kilka miejsc gdzie sciezka rowerowa asfaltowa jest zrobiona byle jak Wiec :)

A wracajac gdzie jest piekna sciezka wyłozona z kostki :
-Górczewska (od prymasa do lazurowej )
-Kasprzaka (przy wyremontowanej gazowni )

A gdzie jest sciezka asfaltowa
-Cm Wolski (tam na ta sciezke potrzebny jest rower górski Gory i doły )
Bardzo podoba mi Sie sciezka pomiedzy PKiN aaa złotymi Tarasami !!! :) Sciezka wydzielona na ulicy :)
Kolega raczy żartować...
- Górczewska (od prymasa do lazurowej). Ona nie dochodzi do Lazurowej to 1, a 2 jej jakość wykonania i brak konserwacji sprawiły że jest do chrzanu... górki, dołki, krawężniki, studzienki poniżej lub powyżej, piesi, miejscami fatalna geometria... Jedyny odcinek asfaltowy przy wola Parku też ma te wszystkie minusy >:(
- Kasprzaka (przy wyremontowanej gazowni). Mimo że nawierzchnia to kostka gładką stroną do góry to była ona pozapadana już w momencie oddania. Brakuje na nią sensownego wjazdu (przez przystanek się nie liczy)...
- Cm Wolski (tam na ta sciezke potrzebny jest rower górski Gory i doły). Tak jak kolega napisał powyżej to był chodnik na którym ktoś rok temu namalował białą linię i rowerki... Mimo asfaltu można się tam zdrowo potłuc... PS. Wczoraj w nocy widziałem że rozkopali całą długość tego tworu. Może nową nawierzchnię położą?
- ... sciezka pomiedzy PKiN aaa złotymi Tarasami !!! :) Sciezka wydzielona na ulicy. Gwoli ścisłości to PAS ROWEROWY. Drugi taki po Międzyparkowej. Nie jest zły, ale ma swoje mankamenty.

W ramach eksperymentu proponuję każdemu przejechać się na Ursynów na róg Alei KEN z Ciszewskiego. Pojechać Ciszewskiego (mijając kampus SGGW) aż do Nowoursynowskiej i dalej do Dolinki Służewieckiej. Piękny przekrój przez ponad 12 lat budowy śmieszek, ścieżek i dróg rowerowych w Warszawie. Gorąco polecam.

Uff koniec Off topa.
Przy CNK pojawiły się już jakiś czas temu stojaki U-kształtne przy głównym wejściu przy "dzwonach rurowych" oraz na dole pod Parkiem Odkrywców.
« Ostatnia zmiana: 02 Paź 2011, 20:22:16 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline piotrek1993

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rower to życie Rower to pasja :D
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Paź 2011, 21:43:27 »
Przekonaliscie mnie To czemu nie zrobicie Masy Np na Połczyńskiej ??? trasa Na Ożarów Mazowiecki przy wola Parku ???? Po drugie powinno sie zrobic mase na yelonkach ale ze wszsytkimi wypowiedziami sie zgadzam ze kostka to szmelc


 Ale ciekawy jestem z czego zrobią sciezke co dochodzi do Prymasa tysiaclecia (Górczewska)
Rower to życie Rower to pasja :D

tomus1973

  • Gość
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Paź 2011, 21:53:23 »
Masa rusza przeważnie z Pl. Zamkowego i jedzie ulicami Warszawy. Co miesiąc jest inna trasa. Nieważne skąd startuje, ważne jest to  http://www.masa.waw.pl/index.php/o-masie Jeżeli chodzi o Jelonki to jestem za. Może osoba planująca trasę pomyśli aby w październiku jechać na Jelonki.

Offline piotrek1993

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rower to życie Rower to pasja :D
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Paź 2011, 21:58:19 »
Ja bym mógł wymyslic trase ale nie wiem gdzie ją zrobic :) Ale gdzie to napisac zeby trasa była przez Jelonki
Rower to życie Rower to pasja :D

tomus1973

  • Gość
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Paź 2011, 22:04:53 »
Daj propozycję tutaj http://forum.masa.waw.pl/index.php?board=1.0 Jak osoba zajmująca się planowaniem trasy przeczyta Twoją propozycję to na pewno ją rozważy.

Drex

  • Gość
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Paź 2011, 22:54:00 »
Przekonaliscie mnie To czemu nie zrobicie Masy Np na Połczyńskiej ??? trasa Na Ożarów Mazowiecki przy wola Parku ??? ? Po drugie powinno sie zrobic mase na yelonkach ale ze wszsytkimi wypowiedziami sie zgadzam ze kostka to szmelc


 Ale ciekawy jestem z czego zrobią sciezke co dochodzi do Prymasa tysiaclecia (Górczewska)
Zgiń, przepadnij. Gdy cię czytam, to mam ochotę wziąć słownik i zaj***ć ci nim w łeb..

Offline piotrek1993

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rower to życie Rower to pasja :D
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Paź 2011, 23:14:25 »
Przekonaliscie mnie To czemu nie zrobicie Masy Np na Połczyńskiej ??? trasa Na Ożarów Mazowiecki przy wola Parku ??? ? Po drugie powinno sie zrobic mase na yelonkach ale ze wszsytkimi wypowiedziami sie zgadzam ze kostka to szmelc


 Ale ciekawy jestem z czego zrobią sciezke co dochodzi do Prymasa tysiaclecia (Górczewska)
Zgiń, przepadnij. Gdy cię czytam, to mam ochotę wziąć słownik i zaj***ć ci nim w łeb..


No kurde mądrzejszy sie znalazl !!!
Rower to życie Rower to pasja :D

Drex

  • Gość
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Paź 2011, 23:28:34 »
No kurde mądrzejszy sie znalazl !!!
Tak wyszło. Życie.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Paź 2011, 23:42:27 »
W tym wypadku niestety tak :) A ja zajmuję się tępieniem byków zawodowo, więc tym bardziej jestem na nie wyczulona ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

storm

  • Gość
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Paź 2011, 07:43:25 »
Przekonaliscie mnie To czemu nie zrobicie Masy Np na Połczyńskiej ??? trasa Na Ożarów Mazowiecki przy wola Parku ??? ?


No to mnie zagiąłeś...... Jeżdżę rowerem z i do Ożarowa (tu mieszkam) od ponad 11 lat i jakoś nigdy nie przejeżdżałem Połczyńską obok Wola Parku..... No ale może przenieśli w nocy to centrum, albo ulicę?


Przypominam również, że to NIE JEST hydepark i posty o ortografii powinny trafić z miejsca do śmietnika, ewentualnie powinny zostać wysłane Piotrkowi na priva. A swoją drogą to JAK on pisze - tylko świadczy o nim, nie trzeba z tego robić afery na kilka stron tematu tu i gdzie indziej...


I jeszcze jedna rzecz Piotrek.
Trasa Masy "na Ożarów Mazowiecki - a gdzie chcesz ją skończyć? Na Lazurowej czy chcesz się pchać dalej na DK2? (Droga Krajowa)? :) Aż do Ożarowa? :)


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Paź 2011, 08:56:50 »
Ja bym mógł wymyslic trase ale nie wiem gdzie ją zrobic :) Ale gdzie to napisac zeby trasa była przez Jelonki

Bemowo bywa odwiedzane przez Masę i to nawet dość regularnie. Na Połczyńskiej bywaliśmy i pewnie jeszcze nieraz będziemy. Choć nie obiecuję, że dojedziemy nią do Jelonek. Zwykle skręcaliśmy w Powstańców Śląskich, a jeszcze częściej - w Redutową. Po prostu jechać przez 4-5km prosto pośrodku niemal niczego, to nie jest zbyt ciekawe dla ludzi.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Paź 2011, 11:43:58 »
@Raffi - problem w tym, że gdyby ucywilizować te 4-5km "niczego" to by była niezła droga dojazdowa do pracy/szkoły dla wielu osób mieszkających na Zachód.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Centrum Nauki Kopernik a rowery
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Paź 2011, 13:10:44 »
@Raffi - problem w tym, że gdyby ucywilizować te 4-5km "niczego" to by była niezła droga dojazdowa do pracy/szkoły dla wielu osób mieszkających na Zachód.

Niewątpię. Ale tu mówimy o Masie, a nie o budowie dróg.

Analogicznie jak nie jeździmy na wielki Tarchomin, bo po drodze jest buda na Jagiellońskiej i jak nie jeździmy na Wawer na Patriotów (choć dalej jest Otwock i Józefów), tak i tutaj jazda Masą nie ma sensu.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)