Autor Wątek: Cykliści otwierają most Marii Currie (nazywany potocznie Mostem Północnym)  (Przeczytany 7571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Pozwoliłem sobie wkleić kilka swoich zdjęć z tego hepeningu. Co prawda niebyło to oficjalne wydarzenie masowe (choć może i było) w każdym razie przechodnie widząc nas tłumaczyli innym że Masa Krytyczna przyjechała  :D

Zdjęcia są amatorskie robione Samsungiem Galaxy.

LINK : http://www.photoshop.com/users/tommy227/albums/8893a807ab7443c9a553007ba55e0524
 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Rano1

  • Gość
Happening? Wyszła z tego duża kupa. Na moście rowerzyści nie stanowili jedności i byli rozproszeni w tłumie.
Sukces w tym, że... prasa najwidoczniej czyta forum (a może i Ratusz) i medialnie zostało zapowiedziane "przybycie rowerów", czego rezultatem była wypowiedź Prezydent HGW, iż przeprawa rowerowa będzie gotowa w czerwcu. Czy obietnica zostanie dotrzymana, zobaczymy.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Rowerzyści na Moście nie stanowili jedności, owszem. Odniosłem jednak wrażenie, że było więcej rowerzystów niż pieszych :P
Forum bądź prasę najwidoczniej czyta też ochrona. Kiedy przyjechałem poziomką z przyczepką, a na niej dużą masową flagą podszedł do mnie ochroniarz w garniturze i ze słuchawką w uchu. Uwiesił się na kierownicy i zaczął wypytywać co planujemy, co chcemy zrobić, czy chcemy się zbliżyć bezpośrednio do HGW ??? i temu podobne. Spokojnie, kulturalnie...  poradził żeby ostrożnie w tłumie się przemieszczać po czym zniknął w masie ludzi.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Wogle kilkunastu przypadkowych rowerzystów do nas dołączyło, a samych rowerzystów na moście było sporo, większość nie wiedziała o naszej akcji i musiałem odpowiadać na pytania, pieszy się zatrzymywali żeby przeczytać co mam napisane na kartce na  kierownicy. Fajnie było.

W każdym razie wszyscy wokół mnie dowiedzieli się że miasto zamiast ścieżki rowerowej zrobiło '' ścieżkę dźwiękową''  :D :D ;D

No i ten wspólny powrót Wisłostadą  ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

storm

  • Gość
http://storm.oceangirl.eu/most_polnocny/video-2012-03-24-18-56-34.mp4

Mój filmik z imprezki na środku mostu... Po prostu ŻENUA.PL

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Foki Tommiego:
http://www.photoshop.com/users/tommy227/albums/8893a807ab7443c9a553007ba55e0524


Ej, jak już musicie korzystać z serwisu, który ładuje fotki z opóźnieniem (na otwarcie kolejnej się czeka kilka sekund), to przejrzyjcie fotki przed wrzuceniem, tzn. usuńcie fotki prawie-takie-same.
AdrianSocho

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Tych zdjęć nie ma tam 30 kilka, a początkowo było, a na każdym zdjęciu jest albo inna osoba, albo inny rower.

Zdjęcia wstawiłem z myślą o uczestnikach  ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
No to mieszkańcy podsumowali Panią Prezydent:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11419197,Po_co_to_cale_otwarcie__Nie_da_sie_przejechac_rowerem.html

Cytuj
Po co to całe otwarcie? Nie da się przejechać rowerem

Most Marii Skłodowskiej-Curie jest otwarty od niedzieli, ale przeprawa dla rowerów, pieszych i tramwajów będzie gotowa najwcześniej w czerwcu. Po co wobec tego robić taką huczną fetę, skoro nie da się bezpiecznie przejechać rowerem? - pytają czytelnicy.

Przejechałam w niedzielę mostem i aż za głowę się złapałam! Gdzie są ścieżki rowerowe!? Jak mamy przejeżdżać z dziećmi do Młocin? Są tylko dwa mosty w Warszawie gdzie można bezpiecznie jechać na rodzinną wycieczkę, ale z dziećmi trochę daleko (Gdański, Świętokrzyski). Po co stojaki na rowery w centrum, skoro przez Wisłę nie można przejechać? Katastrofa... aż smutek ogarnia ze z taką fetą otwarto. No chyba że gdzieś były te ścieżki i ich nie zauważyłam...
A. Oszczepalińska

Uważam za całkowicie zbędną tę wyreżyserowaną i kosztowną zabawę, do jakiej w sobotę zmuszano odwiedzających most, jednocześnie uniemożliwiając jego zwiedzanie na długo przed godziną rozpoczęcia. Chęć obsadzenia mieszkańców w roli statystów propagandowego widowiska przesłoniła też troskę o ich bezpieczeństwo. Zdezorientowany tłum zatrzymywany sztucznie w połowie mostu gęstniał do tego stopnia, że nie dało się iść w żadną stronę.

Wolałbym, aby zamiast marnować grosz publiczny na tancerzy, sztuczne ognie i inne jarmarczne "atrakcje", ratusz przeznaczył go na premie dla wykonawców, aby razem z mostem dokończyli chociaż ścieżki rowerowe, których niemało pojawiło się razem z Trasą Mostu Północnego. Niestety, nie zauważyłem żadnej zdatnej do użytku. O części mostu dla tramwajów, cyklistów i pieszych nie wspominając. O ile więc pomysłodawcy imprezy dorównali PZPR pod względem sterowania manifestacją, to fetując tak niekompletne dzieło zdecydowanie przebili propagandowe osiągnięcia tow. Gierka.

Za rzecz wartą odnotowania z drugiego dnia uważam honorową asystę harleyowców NA CZELE triumfalnego przejazdu. Czy naprawdę tak wybitnie antymiejski pojazd należy wywyższać i promować w mieście, w którym coraz trudniej uciec przed hałasem, a oddychać właściwie powinniśmy z butli, tak bardzo przekroczone są poziomy zanieczyszczeń powietrza? Aż się prosiło, aby do tego symbolicznego przejazdu zaprosić warszawiaków na rowerach. Wszak Maria Skłodowska - Curie używała często tego środka lokomocji, nawet w podróży poślubnej. Jak widać - zaplecze pani prezydent nie odrobiło lekcji z życiorysu patronki mostu, a Hanna Gronkiewicz-Waltz - z własnego programu wyborczego i strategii, którą ma obowiązek realizować.
Marcin Jackowski

Brak ścieżki rowerowej to porażka, wielka porażka... Brak słów!!
Sophie Kumpera
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)