Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Śródmieście, Wola

Konsultacje społeczne - Stare Miasto w nowej odsłonie

(1/2) > >>

gromanik:
Może ruch rowerów po Starym Mieście nie jest głównym tematem tych konsultacji, ale na pewno warto wyraźnie zwracać na ten aspekt uwagę...

http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=aktualnosci&ak_id=23676&kat=3


--- Cytat: 2010-09-27 Wydział Prasowy ---Jak będzie wyglądała nawierzchnia ulic Starówki? Gdzie powinny znaleźć się podjazdy dla osób niepełnosprawnych? Czy na Starym Mieście potrzebny jest specjalny system informacyjny dla mieszkańców i turystów? Te kwestie władze miasta chcą skonsultować z mieszkańcami przed planowaną wymianą nawierzchni na Starym Mieście.

Jutro, 28 września, o godz. 11.00 na Rynku Starego Miasta odbędzie się briefing prasowy dot. konsultacji społecznych poświęconych remontowi nawierzchni staromiejskich ulic.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną wstępne koncepcje rewaloryzacji nawierzchni oraz harmonogram konsultacji.

Udział wezmą: Renata Kaznowska - dyrektor Zarządu Terenów Publicznych m. st. Warszawy, Ewa Nekanda - Trepka - Stołeczny Konserwator Zabytków oraz Maciej Pawłowski - koordynator akcji "Stare Miasto w nowej odsłonie".

Stare Miasto to miejsce życia, pracy i nauki dla wielu osób, to także turystyczna wizytówka Warszawy, codzienne odwiedzana przez gości z kraju i za granicy. W ciągu dwóch lat rozpocznie się wymiana nawierzchni ulic,i na tym ważnym dla stolicy terenie. Remont obejmie przede wszystkim rewaloryzację nawierzchni, jednocześnie rozważane są zmiany oświetlenia kilku ulic oraz wprowadzenia specjalnego systemu informacji. Niebawem rozpocznie się pierwszy etap prac przygotowawczych tej inwestycji, podczas którego władze miasta chciałaby się zapoznać się z uwagami mieszkańców i przedsiębiorców na temat planowanego remontu. Do konsultacji zapraszamy wszystkich chętnych - przede wszystkim mieszkańców Starego Miasta, przedsiębiorców i restauratorów działający na stołecznej Starówce, osoby niepełnosprawne, varsavianistów oraz przedstawicieli organizacji zajmujących się ochroną zabytków.

Konsultacje organizowane są w ramach projektu ?Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m. st. Warszawie? realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Norwegię poprzez dofinansowanie z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

--- Koniec cytatu ---

Raffi:
Biorę się za pisanie. Każdy powinien napisać o tym, by dopuścili tam ruch rowerów. To konsultacje. Jak dużo osób napisze, to nie będą mogli tego zignorować.

A jak zignorują, będzie można podważyć całe konsultacje!

Drex:
Raffi, jak napiszesz to podrzuć wzór- niektórym będzie łatwiej wpisać tylko swoje nazwisko i wysłać niż pisać wszystko od początku. ;)

Z resztą ja się tym zakazem jakoś nigdy nie przejmowałem... :P

gromanik:

--- Cytat: Drex w 29 Wrz 2010, 10:30:04 ---Raffi, jak napiszesz to podrzuć wzór- niektórym będzie łatwiej wpisać tylko swoje nazwisko i wysłać niż pisać wszystko od początku. ;)

Z resztą ja się tym zakazem jakoś nigdy nie przejmowałem... :P

--- Koniec cytatu ---

W miarę możliwości nie piszcie jednakowych wniosków - niech każdy napisze to swoimi słowami, doda coś od siebie, zmieni kolejność, itp...

Raffi:

--- Cytat: Drex w 29 Wrz 2010, 10:30:04 ---Raffi, jak napiszesz to podrzuć wzór

--- Koniec cytatu ---

Jak napiszę wzór, to będzie 50 wniosków różniących się tylko podpisem, więc będzie solidna podstawa by uznać, że jakiś pieniacz się uczepił. I by na tej podstawie uwalić je wszystkie jednym pociągnięciem.

Poza tym jaki to kłopot napisać coś w stylu:
"Ja (imię, nazwisko) w ramach odbywających się konsultacji społecznych (nazwa konsultacji) proszę o dopuszczenie ruchu rowerów na terenie całego Starego Miasta, gdyż (argumenty o tym, że to bezpieczne, potrzebne rowerzystom i turystom).
(Podpis, adres)[/i]


--- Cytat: Drex w 29 Wrz 2010, 10:30:04 ---Z resztą ja się tym zakazem jakoś nigdy nie przejmowałem... :P

--- Koniec cytatu ---

Ja też nie, ale powoli wyrastam już z tego by bawić się w berka ze Strażą Miejską, czy Policją. Chciałbym by Warszawie raz było normalnie, tak dla odmiany ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej