Inne > Hydepark

Flaga z masztu ...

<< < (5/5)

Raffi:
Jak już odpływamy trochę od tematu zmiany formy Masy i bawimy się w zabawy językowe, to najlepsze nie musi być dobre, ani nawet dostateczne :P
Np. PKP jest najlepszym kolejowym przewoźnikiem dalekobieżnym w Polsce, a Jarosław Kaczyński to najlepszy prezes PiS w jego historii. Czy PKP i JarKacz są dobrzy? Sam sobie odpowiedz ;-) W kazdym razie by być najlepszym, nie trzeba być dobrym.

A teraz wróćmy do Warszawy. Uważam, że system zgłaszania w urzędzie jest dobry. Nie doskonały, nie wspaniały, nie bezbłędny, ale właśnie dobry. Oczywiście powinien być bardzo dobry lub celujący, a nie jest. Może kiedyś będzie. Ale tego nie zrobisz z dnia na dzień - to jest proces uczenia się, zmiany mentalności, zakupów sprzetu, tworzenia oprogramowania, budowania procedur współpracy między komórkami urzędu. Ten proces musi zająć dużo czasu, tego się nie zrobi z dnia na dzień. Popełnianie błędów też jest jego naturalną częścią.

Zupełnie jak z drogami rowerowymi. Dziś nie jest idealnie, jeszcze długo nie będzie, bo po prostu nie da się wybudować ok. 900km tras rowerowych jednego dnia (albo nawet jednego roku), w dodatku nic nie psując po drodze w temacie jakości. Są tematy trudne, wymagające przegadania, są tematy kosztowne, na które kasę odkłada się latami, są rzeczy trudno wykonalne politycznie, gdzie zmienić się musi mentalność, gdzie trzeba poedukować społeczeństwo zanim się je wprowadzi. Wszystko to składa się na proces, który w jednych miastach udaje się zrobić w 10 lat, a w innych w 30. Ale to wciąż musi potrwać.

em c:
czekajcie, co to za system zgłaszania.. i czego właściwie? już nie trzeba pisać (cyfrowych) pism do ZDM w sprawach typu niepoprawne oznakowanie, uskok etc tylko da się to zrobić szybciej?

Raffi:

--- Cytat: em c w 31 Sie 2016, 18:41:09 ---czekajcie, co to za system zgłaszania.. i czego właściwie? już nie trzeba pisać (cyfrowych) pism do ZDM w sprawach typu niepoprawne oznakowanie, uskok etc tylko da się to zrobić szybciej?
--- Koniec cytatu ---

Nie zawsze szybciej, ale na pewno dużo wygodniej.
Wpisz 19115 w Googla :-)

oelka:

--- Cytat: łowca w 30 Sie 2016, 11:44:30 ---19115 udowodniło wielokrotnie swoją niską skuteczność, prowadziłem w 2015 własną statystykę zgłoszeń (około 60 sztuk). Rzeczy proste (przycięcie krzaka na DdR) załatwiane były w ciągu półtora miesiąca

--- Koniec cytatu ---
Z moich tegorocznych doświadczeń, przycięcie krzewów od zgłoszenia pod ten numer do wykonania zajmuje 4-5 dni.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej