Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Ochota, Włochy, Ursus

Droga rowerowa wzdłuż Jerozolimskich - konsultacje

<< < (5/5)

vit:
Obaj jesteście w zupełnie mylnym błędzie :)
PFU jest załącznikiem do SIWZu na wykonanie przedmiotu zamówienia w rozumieniu ustawy o zamówieniach publicznych.
Nie może być zrobione inaczej niż w siwz, bo wtedy się tego nie odbierze.

Projekty np. budowlany idzie do oceny, rozwiązania zawrte w siwz nie podlegają zmianom/ocenom/konsultacjom. Je się po prostu wykonuje. Jaką w siwz określisz nawierzchnię - taką dostaniesz. Nie określisz i nie ma gdzie indziej wskazane (np. standard) - będzie kostka bauma, bo najtańsza.

rowerozof:
Uporządkujmy
PFU (program funkcjonalno-użytkowy ) jest dokumentem potrzebnym do ogłoszenia przetargu typu ZiZ (zaprojektuj i zbuduj)
Innym sposobem przeprowadzenia inwestycji jest najpierw stworzenie projektu budowlanego (+SOR, itp), a później przetarg na budowę.
Co do konsultacji to SIWZ (specyfikacja istotnych warunków zamówienia) się nie konsultuje z definicji. Bo to są dokumenty przetargowe. Konsultować można wszelkie papiery jeśli zamawiający przewidział konsultacje. Konsultacje to dodatkowy koszt dla wykonawcy bo musi wysłać na konsultacje pracownika.

vit:
Dobrze, uporządkujmy ;)

PFU (program funkcjonalno-użytkowy) jest elementem SIWZ (specyfikacja istotnych warunków zamówienia).
Niezależnie od tego jaka jest formuła SIWZ musi być zawsze.

Jeżeli cokolwiek jest możliwe do zdecydowania (nawierzchnia DDRa) to albo się to określa szczegółowo (np.przez podanie rodzaju nawierzchni, skład rodzaj malowania....) w SIWZ, albo przez funkcjonalność tego czegoś (nawierzchnia bitłumiczna typu... malowana/barwiona w kolorze...).
U nas (w Warszawie) w zakresie nawierzchni wystarczy napisać formułkę "zgodnie ze standardem", a tam już jest określona podbudowa, nośność, nawierzchnia, wyłączenia dopuszczalnych materiałów...

Odnośnie konsultacji - konsultujesz co chcesz. Wolno Ci.
Jeżeli chcesz możesz konsultować SIWZ i wewnątrz urzędu miasta poszczególne jednostki powinny go wewnętrznie konsultować/akceptować. Nic nie stoi na przeszkodzie by gotowy dokument z wymaganiami przetargowymi skonsultować społecznie, a później wsadzić go jako SIWZ w postępowanie.
Ale zasadniczo przed rozpoczęciem postępowania przetargowego.
Dlatego wcześniej napisałem, że konsultuje się na wcześniejszym etapie i zostaje to co wejdzie w dokumentację przetargową. Zasadniczo po ogłoszeniu przetargu nie zmienia się nic. Dlaczego? Bo zwykle trzeba za to zapłacić dodatkowo. Nawet jak wcześniej byłoby bez zmiany ceny.

Dlatego też Miasto konsultuje koncepcję, tą koncepcję wpisuje w PFU (załącznik SIWZ) i w zależności od kwoty ogłasza odpowiedni typ zamówienia z ustawy o zamówieniach publicznych (zlecenie z wolnej ręki, konkurs ofert, przetarg ograniczony, przetarg nieograniczony).

rowerozof:
No masz rację.

--- Cytat: vit w 15 Lip 2016, 13:30:41 ---PFU (program funkcjonalno-użytkowy) jest elementem SIWZ (specyfikacja istotnych warunków zamówienia).

--- Koniec cytatu ---
Aby było jasne. PFU nie jest elementem każdego SIWZ, tylko takiego który dotyczy przetargu ZiZ.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej