Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Ochota, Włochy, Ursus

Droga rowerowa wzdłuż Jerozolimskich - konsultacje

<< < (4/5) > >>

mk1111:

--- Cytat: rowerozof w 11 Lip 2016, 16:24:48 ---
 
--- Cytuj --- Warszawska Masa Krytyczna
Wariant 2 - odrzucić z uwagi na ingerencje w przekrój al. Jerozolimskich co może mieć negatywny wpływ
na projekt ograniczenia ruchu na ul. Grójeckiej.
--- Koniec cytatu ---


--- Koniec cytatu ---
W tym zdaniu masz motywy. Trzeba było być na prezentacji projektu dot. pl. Narutowicza i posłuchać wywodów Reksnisa jak to ma się  do al. Jerozolimskich.  Upieranie się na zwężanie Jerozolimskich kiedy są jeszcze dwa warianty dużo mniej konfliktowe było bezcelowe. Tu nie było wyboru albo to albo nic. Była alternatywa więc po co utwierdzać wszystkich w przekonaniu, że Masa ma wszystko w d... i chodzi jej wyłącznie o podsycanie konfliktów. Także należy patrzeć całościowo, a nie tylko na wybrany fragment.

vit:

--- Cytat: Raffi w 12 Lip 2016, 12:18:25 ---To się nazywa strategia - możesz walczyć żądając wszystkiego naraz i natychmiast, wiele się namachasz łapkami, ale odbijesz się od ściany. A możesz walczyć o to co w danej chwili jest możliwe do zrobienia (finabnsowo, politycznie, technicznie) i mieć sukcesy. Czasem cząstkowe, niepełne, ale wciąż większe niż mają ci, co chcą wszystko naraz i wygrywają nic.

--- Koniec cytatu ---

rowerozof:

--- Cytat: mk1111 w 13 Lip 2016, 14:50:40 ---W tym zdaniu masz motywy. Trzeba było być na prezentacji projektu dot. pl. Narutowicza i posłuchać wywodów Reksnisa jak to ma się  do al. Jerozolimskich.  Upieranie się na zwężanie Jerozolimskich kiedy są jeszcze dwa warianty dużo mniej konfliktowe było bezcelowe. Tu nie było wyboru albo to albo nic. Była alternatywa więc po co utwierdzać wszystkich w przekonaniu, że Masa ma wszystko w d... i chodzi jej wyłącznie o podsycanie konfliktów. Także należy patrzeć całościowo, a nie tylko na wybrany fragment.

--- Koniec cytatu ---
Wystarczy spojrzeć na mapę i widać że zabranie jednego pasa nie zmieni w żaden sposób przepustowości. Od Zawiszy są 2 pasy, w dodatku Zawiszy puszcza bardzo mało pojazdów. Na tym odcinku nigdy nie ma korków.
Najmniej konfliktowe byłoby nie robienie niczego, a najlepiej przerobienie DDRów np na parkingi. ;)

Raffi:
vit - dlatego pytam, a nie zarzucam, że Masa zrobiła się prosamochodowa :)

rowerozof:

--- Cytat: Raffi w 12 Lip 2016, 15:25:09 ---Nie projektant, a twórca koncepcji. Bo to jest koncepcja, a nie projekt.

--- Koniec cytatu ---
To jest program (funkcjonalno -użytkowy) a nie koncepcja. Więc nie  twórca koncepcji tylko programista. :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej