Inne sprawy rowerowe > Sprzęt

rama do tzw. trekkinga

(1/5) > >>

em c:
Zakładam temat, bo może ktoś coś.

Będę kupował ramę do trekkinga więc chętnie posłucham wszelkich porad, wskazówek i doświadczeń. Wybór w internecie jest mówiąc oględnie ograniczony. Accent oferuje Shannon i Nordkapp, z czego druga ma mniej odpowiadającą mi geometrię, a na pierwszej jeździ mój brat więc przynajmniej ją jakoś tam znam. Po za tym w podobnym przedziale cenowym jest Biria o której nie wiem nic, oprócz tego, że ma wzmocnienie przy główce, co jest fajne, absolutnie ohydne Kellysy i chyba w jakimś sklepie netowym widziałem innego producenta, ale już zdążyłem zapomnieć. Musi być duża i mieć piwoty pod v-ki. Wszystkie opinie mile widziane.

Raffi:
Na Birii jeździ Czajnik, jeździłem ja (jakies 10kkm zanim mi ukradli), jeździ Maćkofff. Świetne ramy. Nie najlżejsze, ale sztywne, mocne i - co ważne - dostępne także w sporych rozmiarach. Ponadto nieźle zaprojektowane - są i mocowania pod tarcze, i pod dwa bidony, bagażnik, błotniki, a linki prowadzone są przy górnej rurze ramy, co się lepiej sprawdza niż prowadzenie dołem i ślizg pod suportem. Do tego stery półzintegrowane, moje ulubione :-)

Brałbym Birię.

em c:
O wow, to jest rekomendacja :) dzięki!

Raffi:

--- Cytat: em c w 13 Lis 2015, 14:56:43 ---O wow, to jest rekomendacja :) dzięki!
--- Koniec cytatu ---

Tylko uważaj, bo było sporo wersji tych ram, a różne miały różne wyposażenie. Np. niektóre (nie wiem czy nie trekingowe właśnie) nie miały mocowań pod tarczę, któraś (nie wiem czy nie damki) miała linki prowadzone "dołem", niektóre MTB nie miały mocowań pod bagażnik i błotniki. Generalnie dokładnie sprawdź co kupujesz.

Ja osobiście brałem ramę 20,5" ATB pod koła 26", ze sterami półzintegrowanymi 1 i 1/8", dwoma mocowaniami na bidony, mocowaniami na bagażnik i błotniki, mocowaniem pod tarcze z tyłu i linkami prowadzącymi pod górną rurą ramy.

em c:
Przyszła :) Jest na stery półzintegrowane - dobrze rozumiem, że do sterów półzintegrowanych widelec ma mieć  "normalną" rurę 1 i 1/8 bez gwinta?

Oraz czy ktoś wie, gdzie w Warszawie można kupić taki (sztywny, 1i1/8, stalowy, z piwotami, koła 28'') widelec? Mieli w Cyklopie, ale Cyklopa już nie ma (tzn. jest, ale w Otwocku czy gdzieś tam), a w sklepie obok nie mają :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej