Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Bielany, Bemowo, Żoliborz

Bemowo Bike

(1/4) > >>

mk1111:
Z dniem 30 Listopada 2014 system Bemowo Bike formalnie przestał istnieć i w tej chwili jest bardzo duże ryzyko iż od nowego sezonu wszystkie 12 stacji nie będzie istnieć. Ani dzielnica ani pełnomocnik ratusza ds. rowerowych nie są zainteresowani kontynuacją jego działania. Ratusz Bemowa niby deklaruje, że system będzie działał ale nic w tej sprawie do tej pory nie zrobił, natomiast pełnomocnik deklaruje, że systemu na pewno nie przejmie i nie włączy do Veturilo. W związku ze zniknięciem Bemowo Bike jest  jeszcze problem ze stacjami przy Blue City, 17-tego stycznia przy LOT oraz przy biurowcu T-Mobile ul. Marynarska ponieważ one były formalnie przypisane do tego systemu. Urzędnikom zostało 7 Tygodni do nowego sezonu ciekawe co w ty czasie uda się im zrobić.

rowerozof:
Myśle że zainteresowani są bo to duża starata wizerunkowa. Byli pierwsi w Warszawie, a teraz nic.  Według mnie za dużo nie mogą zrobić. Nie mogą dodać tak sobie nowych stacji do Veturilo bo nie da sie w nieskonczonośc rozpychac przetargu na Veturilo. Mogą rozpisać przetarg ale jest ryzyko że wygra inna firma niż Nextbike i nie będą one kompatybilne. Nawet jeśli wygra Nextbike to przetarg powinien być na 2 lata, żeby sie skończył razem z obecnym Veturilo. Koszt systemu na tak krótki okres jest duży.Jedyną tanią ofertę może zaproponować Nextbike ze starymi rowerami i stacjami. Tylko jak wtedy ma wyglądać przetarg? Będzie stawiać Nextbike w uprzywilejowanej pozycji. Murowane odwołania innych firm. Jeśli mają byc nowe stacje to Nextbike też tanio sobie nie policzy. Zresztą zrobienie przetargu w 1,5 miesiąca jest niemożliwe.
Widze jeszcze jedną możliwość. Dzielnica /miasto dogaduje się z Nextbikiem, rowery bemowo bike znikaja, ale Nextbike za darmo obsługuje te 12 stacji.

jerzy1234:
 :) Teraz za darmo to nawet nikomu się nie chce podnieść buta do czyjeś d.....y , a co dopiero tyrać za free .

rowerozof:
Mogą to zrobić w celach wizerunkowych.  Uważam jednak że tego nie zrobi.
BTW Jest do kupienia  140 rowerów, 17 paneli do obsługi wypożyczeń jednośladów i 210 stojaków. Trzeba tylko zorganizować obsługe tego złomu
http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,urzednicy-chca-pozbyc-sie-rowerow-miejskich-wystawili-je-na-sprzedaz,wia5-3266-22815.html

mk1111:

--- Cytat: rowerozof w 14 Sty 2015, 10:01:37 ---Zresztą zrobienie przetargu w 1,5 miesiąca jest niemożliwe.
Widze jeszcze jedną możliwość. Dzielnica /miasto dogaduje się z Nextbikiem, rowery bemowo bike znikaja, ale Nextbike za darmo obsługuje te 12 stacji.

--- Koniec cytatu ---

Zrobić przetarg się da, ale rozstrzygnąć, przejść cały cykl odwołań to już nie. Bemowo nie ma możliwości dogadać się z kimkolwiek bo każdą decyzję musi im klepnąć Ratusz ( brak pełnomocnictw ).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej